Ucholák - ako sa ich zbaviť?

Profilova fotka
Ahoj, máte niekto skúsenosti s ušiakmi. Máme ich strašne veľa na terase, okolo domu a už aj v dome som videla. Nemáme ešte omietku. Neviete ako na ne, kúpiť nejaký sprej a striekať? Ale vôbec nevieme odkiaľ vyliezajú. Ďakujem za každú radu.
Odpovedať
1
2
@zvalik ak myslíš UCHOLÁKA tak to je neškodný hmyz.aj my sme ich malý v dome počas stavby ale vytratili sa časom tak kľud :)
Odpovedať
Profilova fotka
@martin25 Ahoj. No áno je to Ucholák 🙂 , ale my už v dome bývame. Myslíš, že keď dáme omietku, vlastne tým uzavrieme aj tehlu a všetky tie škáry tak sa do domu nedostanú a zmiznú aj z vonku?
Odpovedať
@zvalik budte za nich radi. Ucholak zere vosky a kadejaky iny hmyz
Odpovedať
Profilova fotka
@zvalik zvonku pochybujem ze zmiznu ale ako napisala zita, mozes byt len rada za ne.
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 @bubioso , no neviem, aj keď dam von prádlo na vešiak usušiť tak ich mám aj v ňom, neviem či je to super...
Odpovedať
Profilova fotka
@zvalik to az tak???
Odpovedať
@zvalik no je im tam prijemne vlhko, tma, chodia sa tam skryvat. Zas netreba sa z toho zblaznit. vytrasiem, idem dalej. Su aj horsie veci ako ucholak
Odpovedať
Profilova fotka
@bubioso @zita19 , oki, takže žiadne rady. Ale šak zatiaľ sa dá s tým žiť .... 😒
Odpovedať
@zvalik vsak postriekaj si cely pozemok nejakym chemickym bordelom a budes mat svaty pokoj... Co si cakala?
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 žeby nejaký domáci recept?
Odpovedať
@zvalik ja som ich vytopila octom a pomohlo Ps: nikdy ked pises otazku na forum necakaj v prvom rade hned odpoved. Odpoved a rada pichadza az druhotne, po kope neprinosnych odpovedi na podstatu otazky. Aspon co som ja vela krat odsledovala. Toto je este v pohode ako ti odpovedala a aspon oddovodnila preco
Odpovedať
@zvalik dám nejaký domáci recept: 2PL koriandra 2PL hladkej múky 1PL sladkej červenej papriky 1dl vody Ale čo s tým robiť, netuším...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@zuzcek1988 Ďakujem Ti, napísala si mi k veci. A čo a týka toho mena @zita19 tak to som si už zvykla, že je moc a moc dôležitá 😕
Odpovedať
@zvalik len o rok nepis ze co na vosky 😜
Odpovedať
@zvalik vsak som ti napisala, vytriast z pradla. Co sa ti na tom nepaci? Jasne, ze do neho zalezu. Vonia im po kvietkoch z vaivaze, je tam tma, vlhko, tak sa tam nastahuju, v naivnej viere, ze sa tam pohodlne vyspia. V noci zaliezaju do kvetov, pod listie, lebo tam maju bezpecny nocleh. Cez den lozia po rastlinach a zeru vosky a iny skodlivy hmyz. Skus susit pradlo dnu, nie na dvore, nebudu ti tam lozit. Skus stcit nohy od susiaka do vedra s vodou, nepreplavaju ti na susiak, lebo oni nelietaju. No mozno nemam taky utlocitny a chlacholivy prejav ako niektori (skor niektore) ocakavaju. S tym uz nic nemienim robit. Ale vacsinou sa snazim odpovedat k veci, strucne a bez zbytocnych kudrniek. Alebo prestan pouzivat kvetinkove avivaze a miesto nej daj do posledneho plachania ocot. Pradlu to neuskodi, pracka sa potesi a tvoje pradlo na dvore nebude vonou balamutit hmyz. (inac pradlo ti za octom smrdiet nebude, ten vyprcha kym vyschne a suche pradlo bude vonat tak ako ma, za letnym verikom a rannou rosou)
Odpovedať
@zvalik tento hmyz si treba hýčkať a nie sa ho zbavovať. Je to najlepší voškožrút. Urob im hmyzí domček, budú mať úkryt a pôjdu radšej tam. Páči sa im aj v prutenych metlach. Mám pri dome opretu a keď ju dvihnem, tak ich uteká celý húf. Do prádla mi občas tiež vlezu, ale už som si zvykla vždy vytriast poriadne. Nie je to nič hrozne.
Odpovedať
@zvalik tak ale zle ti tiez neporadila. Ja som sa ich zbavovala tak este u rodicov, ked sa usalasili pred vchodom, to bolo fakt neprijemne v zahrade nech ich je kolko chce
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 lietaju ale len za ucelom rozmnozovania 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@zvalik staci im nechat dosku polozenu na zemi a polezu tam radsej alebo kamene. Ked som upratoval skalku bolo ich tam veeela a pod paletami ani nevravim.
Odpovedať
Profilova fotka
@akvi @zuzcek1988 @wolodymyr . Ďakujem, spravíme s deťmi hmyzí domček. 😉
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@zvalik Ahoj, co nakoniec pomohlo? Mne nevadia v zahrade, ale nastahovali sa nam do detskeho pieskoviska🙈
Odpovedať
@daniela1401 skus Raid proti lezucemu hmyzu, ten je dobry, ucinny 😉
Odpovedať
naozaj je ucholák až taký neškodný hmyz? Ja som našla na záhrade milión ucholákov, všade v bylinkách, kaleráboch, na dome a mne sa tak zdá, že tie ucholáky žerú všetko zelené v záhonoch. Je to možné, že to žerú práve ucholáky?
Odpovedať
@lagatta tie žerú hlavne vošky v záhrade je to užitočný hmyz… niekde som videl dokonca že prečo ľudia mali hlinené nádoby na plotoch. Že tam sa schovaju ucholaci a potom vyliezajú odtiaľ keď s idu kŕmiť
Odpovedať
@lagatta ucholak obziera rastliny len keď nemá čo žrať. Nezeru ti to náhodou sliziaky? Veľké okrúhle diery v listoch, to nie je ucholak, to je ta slizka spanielska mrochta.
Odpovedať
@lagatta nemusíš sa báť, myslím, že to skôr ti takú spúšť robí niečo iné, najskôr slizniaky, tiež sme po tom pátrali a toľko sme ich našli, na večer vyliezajú a teda nebolo ich pár a idú všade, po všetkom
Odpovedať
@lagatta ak su premnožené vošky, tak ucholaky idu po nich. Mne obsadili vošky rudbekiu a keď som sa dokopala, že ju idem postriekat, tak pozerám a po voskach ani stopy a male ucholaky skryte v zahyboch listov. Tak som ani nepostriekala a po pár dňoch listy pekne čisté. Ja keď najdem ucholaka, tak ho chytím a nesiem k mrkve, lebo momentálne mi tie svine vošky likvidujú tú.
Odpovedať
@akvi no okej, ale tak keď zlikvidujú tie vošky, tak predpokladám, že ucholáky si tam človek nechať tak či tak nechce. Či akože samé sa potom presunú ďalej?
Odpovedať
Profilova fotka
@daniela1401 parada..tolko ucholakov po kope som este nevidel.. pre niekoho ako z hororu 🙂
Odpovedať
@viktorbeniak no, syn je este maly a obcas ten piesok aj zje tak to radsej nech zje toho chrobaka ako Raid 😊
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?