Ukončenie dlažby pri obložení terasy kamenom

Ahojte, špekulujem dopredu ako unkončim dlažbu na terase ak budu obložené boky kamenom. Najprv som chcel marmolit ale nejako sa mi to prestalo páčiť. Spraviť to tak že 1: vytiahnut kamen vyššie a dlažbu dať ku kamenu 2: dlažbu potiahnuť až po koniec nad kamen a tam dať ukončovaciu lištu? Pri prvom vidim problem v tom že vody z terasy pri umyvani wapkou alebo za dažda stekať po kamen a ten bude moknuť Pri druhom zase ukončovacia lista nebude robnomerne kedže kamen je členity a je ťažke tomu dať nejaky opticky koniec. Nemate niekto foto ako to máte spravene, ukončene v mieste kamen a dlažba? další problem je to že stred terasy je kde stredny stlp je asi 3.5cm predsunuty teda ide stred terasy ako luk kedže nam povolil šalung.... tak ja teraz netušim ako sa to tam spraví. Ak by tam isla lista tak by sa tie dorezy čo su tam stratili pod lištou, tak neviem či ...
Odpovedať
Nikto to neriesil? Vďaka?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj riesime niečo podobne tiež dlažba s obkladový kameňom prvotne som chcela robit ako si pisal v bode 2 že dlažba teochu vysunutá von a kameň priložený pod to. Avšak dala som ešte robit zabradlie keďže to musia kotviť na rovný povrch a odporúčajú nám dať ešte okapnicku tzv balkónovy profil normálne so zobacikom čo je vysunutý aspoň 3-4cm... že ono sa to nezda ale aj keď bude dlažba vysunutá von a kameň zo spodu stále pojde voda po dlažbe až do kameňa... osobne sa mi to extra nepáči ale zase nech to aj niečo vydrží ako by sa mal kameň podmocit... terasu mame asi 80% zastrešenú...
Odpovedať
@truly Zdravím Aký kameň? T.j. Materiál. Na dlažbu a obklad.
Odpovedať
@ssteinmetz1973 obkladovy kameň Považan. A dlazba klasická gresova exterier
Odpovedať
@katka_3 presne na toto som pozeral a mam ten istý pocit vizualneho nesúlad hhhh. Ďalší problém je ten ze stranu kde ide okapnica nemám rovnú. Povodne tam mala ísť Lista pod ktorú sa dá zasunúť dlazba aby sa skryla nerovnosť a rez. Lenze neviem ako to chlap pekne nareze keď dlazbu bude musieť rezať šikmo a prikladať ju. Ono táto Lista je fajn ak je sa ide od vonkajšej strany a je 100% rovná. Normlane tam asi dám marmolit a....
Odpovedať
@truly Zdravím Spoj medzi dlažbou a terasou SILIKÖN. Najprv montáž dlažby spád 2%. Potom prvý rad obkladu podlepený silikônom. Nakoniec spodná fuga celá silikônom +diletačná fuga terasa. Okapovú lištu odporúčam.
Odpovedať
Profilova fotka
@truly potom daj vedieť ako si nakoniec urobil 🙂)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?