Pergola strecha - sklo/plachta?

Radi by sme dali zastresit terasu pergolou a premyslame aky typ zastresenia pergoly, ci sklo alebo samorolovaciu plachtu. Boli sme rozhodnuti pre sklo, ale nasiel som pergolu, ktora nepotrebuje stojky, len sa ukotvi do domu, ale tam je moznost len strechy s plachtou. Co sa tyka, ze pod sklom bude hic, tak terasa je orientovana na sever, takze tam nesvieti slnko, maximalne ked zapada, ale viac menej je to cast bez priameho slnka. Pri skle sa viacej obavam, ze bude dost casto spinave, hlavne ked bude pel, atd
Odpovedať
Nikto nic?
Odpovedať
@jurp vsak dazd sklo poumyva. A ked nie dazd par krat v roku vezmete rebrik a hadicu a vystriekate. Robota na 20 minut aj s odkladanim rebrika
Odpovedať
@jurp a čo potrebujete tým zastrešením poriešiť? Aby vam nepršalo? Lebo terasa na sever nepotrebuje tienenie (z vlastnej skúsenosti). Takze proti dažďu by som išla do skla alebo polykarbonatu.
Odpovedať
@jurp ja by som siel do polykarbonatu ale ak uz sklo tak ktore nie je uplne cire (nejake mliecne, cincila alebo nieco podobne, nebude ti tak bit do oci bordel na tom. Ber to tak ze dazd to aj tak pravidelne zmyva.
Odpovedať
@salinda789 Ano potrebuje kvoli dazdu, aby sme tam mohli mat zahradny nabytok. Tak asi tam dame sklo. Polykarbonat sa obavam aby casom nezmenil farbu, sklo mi pride trvacnejsie.
Odpovedať
@jurp nekup ten najlacnejsi a nezmeni 🙂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
Riešil niekto variantu s rolovaciou plachtou? Toto je južná strana,nechceme prísť o výhľad a slnko do obyvačky. Hľadám finančne rozumné riešenie,aby sa dala kompletne otvorit strecha. Ako vidieť na projekte,dva stlpy a zvyšok na fasáde (preklad+EPS 20), stahovala by sa k severenej strane a spád by bol na východ podľa obrázku. Nejaké skúsenosti? Výhody/nevýhody? Nejaká firma? 6,5*4,5 nie bežne vyrábaný rozmer.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?