Pergola s otočnými lamelami

Ahojte, chcela by som sa spytat na skusenosti s pergolou s otocnymi lamelami (tzv. bioklimaticka). Zaujima ma ci je dolezity smer otacania lamiel vo vztahu k vetru a slnku. Ak su lamely napr. v antracitovej farbe, ci to nerobi pod pergolou šero ked za zaklapnu. Mate tam aj daždove čidlo? Pri dazdi je pergola hlucna? A este - kto Vam perholu robil, pripadne cenu (kludne aj do IP) a ci ste spokojni a sli by ste do toho znovu. Vdaka ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@kreola ahoj, dočkala si sa nejakej odpovedí? Ak áno vieš poradiť čo a ako?a možno akú ste vybrali?
Odpovedať
@zuzanapi11 ahoj, veru nedockala, ale medzitym sme si zistovali dalsie informacie a rozhodli sme sa ze do nej nejdeme. Vybrali sme hlinikovu pergolu s matnym bezpecnostnym sklom a sme velmi spokojni :-) Fotky mam v albume :-N
Odpovedať
@zuzanapi11 Ak ti to ešte pomôže išli do pergoly s otočnými lamelami (nazývanej i bioklimatická). Rozmer pergoly cca 9 x 3 m. Alaris Placeo Twin (dva 4,5 m moduly vedľa seba). Lamely rovnobežné s fasádou. Farba biela komplet. Dažďový senzor, led podsvietenie 4 lamely... Dodávateľ Sunsystem.
Odpovedať
@praktikman a spokojnost? 🙂
Odpovedať
@praktikman Môžem vedieť cenu? Mne za podobný rozmer nacenil Sunystem neviem presne už ale okolo 25tis€ to bolo 😢 ..
Odpovedať
@zuzanapi11 zatiaľ sa neviem vyjadriť, máme hu od decembra 2020... Zatiaľ len svietime, lamely by sa nemali otvárať v zimnom období...
Odpovedať
@kajo873 poslal som ti správu...
Odpovedať
@praktikman ta cena by aj mna zaujimala, po podobnej poskulujem. Bolo by to, prosim, mozne do spravy?
Odpovedať
@praktikman ak môžem poprosiť tiež cenu, poprípade ak by sa ti dalo aj foto? Ďakujem 🙂
Odpovedať
@kajo873 presne aj nám... Nejde mi to do hlavy
Odpovedať
My sme nakoniec tiež kúpili zasklenú hliníkovu pergolu. Presne túto: https://www.al-pergoly.sk/pergola/per... Cena sa samozrejme bude asi líšiť od rozmerov. Ak máte záujem o fotky, píšte správu.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
@kreola prečo ste do toho nešli?
Odpovedať
@1bubko2 jednak cena, sklo vyslo lacnejsie. Dalsia vec je sneh... ak by ho bolo vela, treba lamely otvorit, aby sa neposkodili a my sme chceli mat terasu suchu aj v zime. Dali sme si matne sklo, po pergole sa da aj chodit a pekne vycistit, prenika nam viac svetla do domu... my sme s tymto riesenim spokojni.
Odpovedať
@kreola nie je pod tým matným bezpečnostným sklom v lete na terase horúco? My budeme mať terasu orientovanú na juhozápad.. v lete sa vraj na takto orientovaných terasách nedá vydržať.. hľadáme preto nejaké riešenie, ako to eliminovať.. príde mi to tak, že pod sklom to v lete bude ešte horšie.. skleníkový efekt
Odpovedať
@kikostevo tato terasa je orientovana na severovychod, sklo je matne, takze u nas je to v pohode. Jasne ze v lete ked je slnko vysoko a svieti priamo tak je tam citit teplo 😊. Keby to bola tak orientovana terasa ako mate vy, dam si bocne aj horne tieniace clony.
Odpovedať
@kikostevo bronzovy dutinkovy lexan-juhozapadna terasa a uplna pohodicka aj v najvacsich upekoch.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
@praktikman dobry den rada by som sa opytala ci ste s firmou boli spokojny aj s montazou a kvalitou vyrobku. Dakujem
Odpovedať
@alexaka8 spokojnosť...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?