Máte niekto položenú umelú trávu na terase, balkóne?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte.. Nad vchodom do domu a predsieňou mám na poschodí nezastrešený balkón s rozmermi cca 4,5 x 3,5 m . Je to vyspádované, prilepená IPA.. čo sa týka IPi všetko ok, hoci je tam položená a nezakrytá už 18 rokov , do domu mi netečie, ani žiadne mapy na nej neostávajú, čiže je to i dobre vyspádované. Keďže by sme konečne chceli balkón nejako dokončiť, rozmýšľame čo s tým... Chcela som položiť dlažbu na terčíky, bojím sa, že by sa vtlačili pri chôdzi do Ipi a prederavili ju a taktiež hrúbka dlažby má byť minimálne 3 cm a bojím sa, aby mi nezačal praskať strop .... robiť na Ipu poter a dávať tenšiu dlažbu - tiež nechcem z dôvodu zaťaženia.. Chcela som sa Vás spýtať, či má niekto položenú umelú trávu na terase, aké máte s tým skúsenosti Čítala som články , avšak všetky boli tak 3- 4 roky staré.. ďakujem
Odpovedať
1
2
a hoci neskoro pridávam foto....
Odpovedať
Profilova fotka
@vazanka279 ono myslim ze pod nu treba dat len geotextiliu alebo nieco take len v pripade ze by pod umelou travou mohla zacat vyrastat normalna trava, nie? :)
Odpovedať
@minko09 Ďakujem, áno na krytú terasu by sme to chceli dať. Tak snád budeme spokojní ;-)
Odpovedať
ano je to tak ako pise dalikbalik, nejde o to, ci je terasa kryta, lebo my ju krytu nemame (zatial, ale snad sa to uz tento rok zmeni) ale na aky podklad umelu travu davas ..
Odpovedať
zalezi od toho kam sa dava trava.. pokial na balkon nie je potrebne pod nu nic davat, pokial niekam kde je riziko, ze zacne vyrastat trava tak geotextiliu a viem, ze niekto dava pod umelu travu aj kamienky alebo nieco take.
Odpovedať
@hrmela rozmer terasy je 6x6 m ale cenu neviem ....bol to barter :-)
Odpovedať
nasa pred dvoma rokmi ked sme ju kupovali stala cca 26 eur/ m2... ale fakt tuto investiciu nelutujem...
Odpovedať
ja si asi dam umelu travu na parapetu, nech sa tak neprehrieva... dik za TIP :)
Odpovedať
@hrmela za malo :) snad ano, snad bude dobre sluzit.
Odpovedať
Profilova fotka
tiez uvazujem o umelom travniku na balkon 1,5krat 5 metra. Nasla som tuto stranku: http://www.umely-travnik.sk/index.php... nie je to prave najlacnejsie, no zas nechcem kupit nieco nekvalitne. Su podla vas tieto ceny primerane alebo na balkon staci i nieco lacnejsie? Dakujem
Odpovedať
@erienka myslím, že ceny sú v pohode, ale viac ako 3,5 cm by som nedávala, aby to neostalo v miestach , kde bude tráva najviac zaťažovaná, " vychodené "...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Profilova fotka
@vazanka279 a ta vasa trava na terase ma 3,5cm? Vyzera to skvelo!
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ahoj ano..a podla mna je to idealna vyska ..vyssia by sa "vyslapala" v miestach, kde sa najviac chodi a nizsia uz mi pripadala ako koberec..
Odpovedať
@vazanka279 Mate to pekne.A moze sa dat ta umela trava aj na terasuna ktoru budem chodit rovno z obyvacky.Ja mam pol terasi nadekritej a pol otvorenej.A na terasu idem davat betonovu deku a rozmyslam nad kamienkovym kobercom ale toto je urcite lacnejsie.Na vasom obrazku to vidim ze vy to mate tiez polozeny na asi betone a terasu tiez nemate zastresenu.Dakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@vazanka279 Ja by som chcela dať gumovú dlažbu hoby výška 2,5 cm červenú. Teraz ju majú v OBI , ale je dosť drahá.
Odpovedať
@petka456 ano je to taky vacsi neprekryty balkon na poschodi, tiez vchadzame priamo z obyvacky... my sme to davali priamo na ipu, ktora je ako izolacia na balkone....ak si sa pytala z dovodu ze je terasa neprekryta, tak v trave su dierky na odvod vody..cize ak mas terasu vyspadovanu, v koberci ti voda neostane...
Odpovedať
@vazanka279 Diky.Mne sa to paci ale ja by som to chcela na dom.Co myslis bude to tam dobre.
Odpovedať
@petka456 nerozumiem ako to myslis, ze na dom..lebo my to mame v rodinnom dome na " terase" resp. na balkone...a v pohode by som to dala aj na terasu na prizemi ( ak si to myslela takto) .
Odpovedať
@vazanka279 Presne tak ako si napisala ja terasu budem mat asi 1meter zdvihnutu od zeme.Ale ja som si tiez myslela ze to mas na balkone v byte.Asi sme sa nerozumeli tak to mas na rodinnom dome na ktory si to mozem dat aj ja.Neni su s tym niake problemy.Takze ked budem mat teasu viliatou betonom na ten beton mozem kludne mlast umely travnik.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
@vazanka279 prosím vás kde ste kúpili tú trávu?,ďakujem veľmi pekne
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Profilova fotka
ako sa udrziava umela trava ked sa zaspini ??
Odpovedať
@lenka58 mám zelený koberec okolo domu po schodoch i chodníkoch pod strechou a čistí sa rovnako ako každý,stačí i metla, no netreba naň chodiť v zablatených topánkach
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?