Dvihnutie terasy

Profilova fotka
Dobrý deň, Mám na Vás otázočku ako najefektívnejšie, ,, najlacnejšie,, a najlepšie dvihnúť terasu. Potrebujeme ju dvihnúť cca 20cm s dlažbou aby sme docielili bezbariérový prechod. Platňa je súčasťou domu. Je to 56 stvorcov. Za inšpirácie a nápady ďakujeme
Odpovedať
@zmurky Vyšalovať a vyliať betónom do výšky 20 cm mínus hrúbka dlažby. Alebo ako šalung použiť tvárnicu o výške 15 cm. možno by si našla aj nejakú so 17 cm výškou. V takom prípade môžeš vnútro vyplniť 10 cm makadamom, aby si mala nižšiu spotrebu betónu. Alebo inou možnosťou je dať veľkoformátovú, hrubú dlažbu na nastaviteľné plastové terče vysoké 20 cm. A to nebolo riešené už v projekte? Či lacnejšie bolo vyliať platňu spolu s platňou pre dom? Čo ste ušetrili na samostatnej platni, teraz doplatíte. A nezabudni to dvihnutie riadne odizolovať od steny domu. Takéto veci sa riešia dopredu, najlepšie už v projekte. Pri vylievaní deky ste to nevedeli, že tam bude schod?
Odpovedať
@chrobak7 to prve je skvela rada.. 11 kubikov minut 😄 Ta moznost s makadamom je lepsia.. Ja by som dal asi tie plastove taniere a 2cm gres dlazbu. Inak ta platna je priamo spojena s platnou domu, ci ste tam dali aspon styrodur na oddelenie?
Odpovedať
Profilova fotka
@chrobak7 od steny je to odizolovane už. My máme terasu prekrytu strechou domu a vedelo sa ze sa bude dvihat.
Odpovedať
Profilova fotka
@igor256 ano je priamo spojena s domov, ale dom je už odizolovany, takže druhy beton sa nebude dotykat domu
Odpovedať
@zmurky drevenu terasu. vedelo sa ze sa bude dvihat ale nevedelo sa ako? zlate...
Odpovedať
Profilova fotka
@sonau no nevedelo sa predstavte si to... Nie každý má premyslenú stavbu do detailov a žijeme v prítomnosti a budujeme si dom postupne
Odpovedať
Možno zmeniť dlažbu na dosky, vtedy nastaviteľné terče a nosné hranoly.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?