Dlažba na terasu

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, prerábame terasu v rodinnom dome . Potrebovali by sme poradiť akú dlažbu položiť na terasu v prípade, že terasa je vystavená extrémnym podmienkam. V zime ľad a sneh . Chceli sme povodne položiť dlažbu na terčíky, ale ľad by ju mohol vytlačiť. Viete nám niekto dať tip na peknú balkónovou podlahu ktorá prežije zimu? Vďaka
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@zuzana838 marazzi 60x60x2cm .... presné meno by som musel hľadať a aj tak už sú nové kolekcie....protismykovost treba R10, R11.
Odpovedať
@eagleowl dakujem. Ale vravis,ze mame hladat riadne drsnu,ano? 😁
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzana838 podľa technickej špecifikácie trieda protišmykovosti R11
Odpovedať
@eagleowl to som si vsimla,len pisali druhí,ze sa im smyka aj na gresovej protismykovej 🙂 Preto som sa pytala,aku mate vy,ked si pisal,ze ju mate miesto pemzy 😁
Odpovedať
Pouzival niekto nano tekuté vodné sklo na terasu na dlazdice https://www.nanotechnologia.sk/tekute...
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzana838 spoliehať sa dá na špecifikácie z technických listov....protišmykovosť má viacero tried a bez konkrétneho čísla je to nič nehovoriace označenie.... Čím vyššie číslo sa za “R” nachádza, tým je vyššia protišmykovosť. Číslo vyjadruje veľkosť uhla sklzu. R9 = 3°-10° R10 = 10°-19° R11 = 19°-27° R12 =27°-35°) R13 = viac ako 35° Ak teda má niekto "protišmykovú" R9 (trebárs uhol 3°) asi bude podstatne šmykľavejšia ako R11 (trebárs 25°)....ale info je -že je protišmyková. Ako som písal mám marazzi.....môže byť zaliata vrstvou vody, a šmyknúť sa na nej jednoducho nedá...predpokladám že všetky ich dlažby určené do exteriéru (2cm hrubé) majú takéto vlastnosti.
Odpovedať
@eagleowl dakujem velmi pekne za obsiahlu odpoved 🙂
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?