Preco mi praskla stena?

21. dec 202050

Kto mi poradi preco praskla takto stena v 4r novostavbe?praskne to zas po vymalovani na novo predpokladam?Dalsia fotka je zo stropu..jasne strop sadrokarton..daju sa tie spoje nejak vyspravit aby to neprasklo?dakujem

• @rado220  na každú stavbu vplývajú aj vonkajšie okolnosti, niekde vsakuje voda z cesty, niekde niečo vykopali a znížili hladinu spodnej vody, dotvarujú sa vnútorné konštrukcie. Teraz sa používajú tenkostenné materiály a tie ťažšie kompenzujú tieto vplyvy. Ak je medzera väčšia, treba ju rozšíriť v tvare V a vyplniť tmelom na sdk, menšiu stačí vyplniť akrylátovým (nie silikon) tmelom a pretrieť. Zmena na stavbe sa môže prejaviť aj v suchom lete, južná strana sa nahreje, objemové zmeny sú nerovnaké proti severnej a vzniknú praskliny.

• @jan45  Je niečo pravdy na tom, že stavba začne sadať intenzívne v 3-4 roku?

• @kejsix  to môže hocikedy i po rokoch stačí že sa dostane pod dom malé množstvo vody a už robí jaskyňu, nedaleko mňa je dodnes veľké prepadlisko, obec Valaská, bol som tam pozrieť ako decko zo stajne zrazu zmizli 2 kone asi 50 m do hlbky a ostali tam.

• Sponzor fóra
  • @kejsix  tam sú dva hlavné vplyvy - dotvarovanie konštrukcie a vonkajšie vplyvy . Dotvarovanie môže byť v období 2-15 rokov, vonkajšie môžu vzniknúť hocikedy. 3-4 roky môžu byť pri murovanej stavbe s masívnymi stropmi.
    Sadanie nie je ovplyvnené bežnou stavbou dlhoodbo, to sa ukončí krátko po dokončení stavby , môže ho ovplyvniť kolísanie hladiny spodnej vody.

• @rado220  všetko sa dá opraviť a čo sa týka tej praskliny na stene, tak to môže byť z toho, že stavba pracuje

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
    Odporúčaní dodávatelia
    Ponúkame: moderné barové stoličky, exkluzívne kreslá, ktoré krásne ukážu v každom modernom interiéry.
    V našich E-shopoch nájdete množstvo darčekov, bytové doplnky s jedinečným dizajnom, vázy, nástenné hodiny, kúpeľňové doplnky, kuchynské doplnky
    Obrazy, fototapety, šablóny, nálepky, rámiky, farby.
    www.decotrend.sk
    www.tapetymix.sk
    Články od našich partnerov
    Betónové tvárnice pre stavbu vašich snov
    Elektroinštalácie vo vápennopieskovom murive.
    SYNEGO SLIDE novinka u veľkoformátových dverí
    Archív článkov od partnerov