Preco mi praskla stena?

21. dec 202050

Kto mi poradi preco praskla takto stena v 4r novostavbe?praskne to zas po vymalovani na novo predpokladam?Dalsia fotka je zo stropu..jasne strop sadrokarton..daju sa tie spoje nejak vyspravit aby to neprasklo?dakujem

 • @rado220  na každú stavbu vplývajú aj vonkajšie okolnosti, niekde vsakuje voda z cesty, niekde niečo vykopali a znížili hladinu spodnej vody, dotvarujú sa vnútorné konštrukcie. Teraz sa používajú tenkostenné materiály a tie ťažšie kompenzujú tieto vplyvy. Ak je medzera väčšia, treba ju rozšíriť v tvare V a vyplniť tmelom na sdk, menšiu stačí vyplniť akrylátovým (nie silikon) tmelom a pretrieť. Zmena na stavbe sa môže prejaviť aj v suchom lete, južná strana sa nahreje, objemové zmeny sú nerovnaké proti severnej a vzniknú praskliny.

 • @jan45  Je niečo pravdy na tom, že stavba začne sadať intenzívne v 3-4 roku?

 • @kejsix  to môže hocikedy i po rokoch stačí že sa dostane pod dom malé množstvo vody a už robí jaskyňu, nedaleko mňa je dodnes veľké prepadlisko, obec Valaská, bol som tam pozrieť ako decko zo stajne zrazu zmizli 2 kone asi 50 m do hlbky a ostali tam.

 • Sponzor fóra
 • @kejsix  tam sú dva hlavné vplyvy - dotvarovanie konštrukcie a vonkajšie vplyvy . Dotvarovanie môže byť v období 2-15 rokov, vonkajšie môžu vzniknúť hocikedy. 3-4 roky môžu byť pri murovanej stavbe s masívnymi stropmi.
  Sadanie nie je ovplyvnené bežnou stavbou dlhoodbo, to sa ukončí krátko po dokončení stavby , môže ho ovplyvniť kolísanie hladiny spodnej vody.

 • @rado220  všetko sa dá opraviť a čo sa týka tej praskliny na stene, tak to môže byť z toho, že stavba pracuje

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém
  Odporúčaní dodávatelia
  misiatkom
  Bytča
  Obrazy na zútulnenie moderných interiérov
  Eshop svietidiel od svetových výrobcov. V ponuke nájdete dizajnové kúsky a tiež cenovo dostupné riešenia pre tradičné či moderné bývanie budúcnosti.
  Machovna.sk
  Bratislava
  Machovna.sk - všetko pre Vaše machové obrazy.
  Články od našich partnerov
  Elektroinštalácie vo vápennopieskovom murive.
  SYNEGO SLIDE novinka u veľkoformátových dverí
  Akú dlažbu vybrať k historickým objektom?
  Archív článkov od partnerov