Akú bielu farbu dať na omietku "klima"?

Profilova fotka
Ahojte, aku farbu ste davali na omietku, chceme dat obycajnu bielu, ale omietky mame "klima" tak neviem, ci investovat znova vyssiu sumu a dat "klima biely nater" alebo nejaka lacnejsia "prirodnejsia" alternativa vas napada ? Co mate vy ? Dakujem vam
Odpovedať
@sisiatko12 To je aka "klima" omietka?
Odpovedať
Profilova fotka
@marcel714 To je tato https://baumit.sk/riesenia/zdrave-byv... od baumitu
Odpovedať
@sisiatko12 Tak v tom pripade je odpoved v popise tej omietky.Jednoznacne by som siel to nejakeho vapenneho nateru popripade sa poradit v nejakom centre farieb.
Odpovedať
@sisiatko12 ach, jaj, Bože môj. Ostáva len dúfať že ste ju nezamenili za rekuperáciu. No čo iné ti ostáva keď už si zainvestovala do omietky, len zainvestovať aj do náteru by sa patrilo.
Odpovedať
Profilova fotka
@slavoslav ved to, tam uz sa mi ozaj neoplati dat nejaky lacny kusok, aby to splnilo co ma ... resp. som nenasla lacnejsiu alternativu 🙂
Odpovedať
@sisiatko12 vapennych naterov je celkom dost na trhu, Het ma urcite, potom sa predavaju aj pod marketingovymi nazvami ako eko, bio, natur a podobne tu mas len nejaky strucny vyber https://www.efarby.sk/bio-interierove... treba dohladat technicke listy co su na vapennej baze
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 dakujem pekne, ano je tam naozaj siroky vyber
Odpovedať
Profilova fotka
Tu aj obrazok pridavam, krasne presvetlila izby, vyzera ako normalna biela farba v praxi, snad aj ucinok bude mat ako pisu, ked ta cena je vyrazne vyssia..
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
@sisiatko12 prosim kolko vas vysiel m2 omietka a biela farba (praca a material) - obe klima...dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzula2017 dobry den, to uz si nepamatam, spolu sa platilo cez 5000 praca aj omietka na cely dom, farbu na to sme davali obycajnu prvu co sme nasli, Primalex tusim.
Odpovedať
Profilova fotka
Ja to budem davat rucnu Klima Uni, v podstate to iste akurat trosicka vacsie zrno, Odporucili mi pred nanasanim aplikovat Baumit prednastrek coz je vlastne spric a nasledne tuto omietku minimalne v hrubke 1cm, idealne 1,5mm. Chcel som davat povodne sadrove omietky kvoli ich super vlastnostiam, avsak tieto cementove by mal byt lepsie a chcem povrch podobny MPI, coz Klima UNI presne aj je. Samozrejme na to pojde taka farba aka ma ist. V baumite mi povedali ze mam ale zle riesenie fasady, davam grafitovy EPS, odporucali mi ten odvetrany od Baumitu 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@martiner33 Ospravedlnujem sa za preklepy - samozrejme 1,5cm 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@martiner33 my sme nedavali odvetrany, mame uplne obycajny na fasade, nikde nie je napisane, ze ked je klima omietka dnu, ze aj fasada ma byt speci, aby to spolu "dobre pasovalo" interier aj exterier, nikde som take niec nenasla, podla mna sa to nejak neovplyvnuje a vzdy je samozrejme lepsie, ked clovek viac zainvestuje a da si nieco, co uz ma milion pozitivnych vplyvov, my mame obycajnu, toto sa priznam ze som vobec neriesila, hlavne, nech su okna spravne zaizolovane z oboch stran, aby nevlhli zaklady, a vnutri mame rekuperaciu.
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiatko12 Ja davam grafitovy EPS 16cm, nic speci. Odvetrany mi odporucil Baumit. No EPS v podstate uzavrie celu stavbu, nedycha - no nevidim ani dovod preco by mal. Klima UNI a teda aj mur by mali nasat vnutornu vlhkost a nejako ju prijemne pustat nazad ak je vzduch vnutri vysuseny. My rekuperaciu nemame a nechceme, nejdem rozoberat preco. Co sa tyka okien tak sme dali Slovaktual Pasiv profil, max spokojnost. Ako si pisala, uz len riadne zaizolovat vnutorne spalety.
Odpovedať
@martiner33 , @sisiatko12 Ahojte, prosím vás dávali ste na omietku Klima aj penetraciu alebo je možné hneď naniesť farbu KlimaColor? Pozeral som si baumit kalkulátor že cca kolko farby nam bude treba a je tam písané, že pokiaľ je omietka vápenná tak netreba žiadny podklad pod farbu. Penetraciu píšu že je potrebné nanášať na staršie omietky alebo nátery. Máte niekto skúsenosť?
Odpovedať
Profilova fotka
@andrejmisuta juj to sme ani nečítali ak mám byť úprimná a penetráciu sme dávali 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@andrejmisuta @sisiatko12 Este som nedaval omietky, len vcera som zakoncil zateplenie. Odporucam ale riadit sa technickym listom: https://baumit.sk/files/sk/pdf_files/... Nenasiel som tam ziadnu zmienku o penetracii. Tak budem natierat asi priamo na KlimaUni. Otazka vsak stoji ze ked tam tu penetraciu das, ci to nejako nezhorsi tie schopnosti KlimaUNI nasavat a odovzdavat vlhkost. Neviem.
Odpovedať
Profilova fotka
@martiner33 to naozaj netuším to som sa nedocitala nikde
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiatko12 Mne sa overil stale jeden sposob - zavolat na technicke poradenstvo danej firmy ... stale mi ochotne poradili
Odpovedať
@sisiatko12 prosím vás a koľko m2 vam robili omietok nepamätáte si náhodou?respektive aký veľký dom máte koľko m2 úžitkovej plochy?
Odpovedať
Profilova fotka
@karoli12 tuším 140 m2
Odpovedať
@martiner33 presne to je aj môj názor, včera som sa bol pýtať v stavebninách a potvrdili mi to isté, aj je omietka Klima, nemusí ísť penetračný náter, môže ísť priamo klima color farba.
Odpovedať
Profilova fotka
@andrejmisuta áno vraj môže ale nemusí.
Odpovedať
@sisiatko12 presne tak, mňa najviac zaujíma či sa tým niečo nepokazí ak nepôjde. Ale pravdepodobne je to v poriadku, ono aj 200e ušetrených za penetráciu sa hodí 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?