Ako vyrovnat vrubkovany dekor na stene

Ahojte 🙂 Na niektorych stenach mojho noveho bytu je akoby vrubkovany dekor, vyzera to, akoby ste do mokrej makkej steny skrabali vidlickou 😄 Ryhy nie su velmi hrube ani hlboke. Neviem to spravne pomenovat, verim, ze niekto vie, ako sa to robi a ako z toho urobit hladku stenu. Treba takyto povrch oskrabavat? Ako mozno co najjednoduchsie postupovat pri premene takejto steny na obycajnu, bielu, hladku? Na fotke to asi nevidno najlepsie, je to totiz screenshot z virtualnej prehliadky. Dakujem za rady!
Odpovedať
natiahnes nove stierky, vymalujes
Odpovedať
@zita19... a je z toho bordel, jak sviňa, lebo stierky treba brúsit a to prasi jak v cementárni..
Odpovedať
@mrkvis je tam obyčajná cementovo - piesková omietka. Stoji to to za tie peniaze a neporiadok?
Odpovedať
@chrobak7 na bordel sa nepytal, pytal sa ako to dosiahnut hladku stenu. ;-) Inac sranda, poslednych mozno 10 rokov je "obycajna" brusena sadrova omietka, dovtedy bola obycajna ta filcovana cemento-vapnova s pieskom :-D
Odpovedať
@mrkvis ako píše @zita19 aj @chrobak7, stierka, brusit a vymaľovať. Áno je z toho bordel ako dve svinky, ale buď rád, že nemusíš skriabat dole 25 vrstiev maloviek v 40 ročnom paneláku 😁
Odpovedať
@chrobak7 Co presne to znamena, co presne treba robit? Najprv stierka, ci najprv brusit? Prepac, som neznala 🙂
Odpovedať
Dakujem za rady 🙂 Len potrebujem trosku podrobnejsie vysvetlenie
Odpovedať
@mrkvis penetrak, stierka, tu vybrusit, penetrak a malovka. Ak si neznala sama to nedas, ak si zaplatis majstra, poniektori vedia co maju robit. Pisem poniektori, lebo narazis na takych, co pridu povedia "Paninka, dame kleber, dame sietku, na to omietku" (ide o to aby zarobili) Ale ide to aj bez klebra, sietky, len to treba vediet spravit.
Odpovedať
@zita19 Dakujem 🙂 A nemas tip na dobreho majstra, alebo aspon kde ho hladat?
Odpovedať
@mrkvis konkretneho nemam, ale najdi si nejaky panelak co zatepluju, odchyt tam chlapov a s nejakym(i) sa uz dohodnes, ze to spravi(a) ako fusku ked bude prsat
Odpovedať
@mrkvis pripájam sa, sama to nedáš, ak nemáš vrcholovu kondičku 💪 😁pomáhala som len brusit, ale mala som dosť🙃
Odpovedať
@mrkvis Sú 2 možnosti: 1. zoškriabať tú omietku a natiahnuť stierku 2. ak tá omietka dobre drží na stene, tak je možné natiahnuť stierku priamo na omietku Na stene máš v podstate 2 typy povrchov (ak nerátam nejaké benátske štuky či obklady): 1 cementovo - vápenná (či cementovo piesková) omietka - to je to, čo máš. 2. sadrová stierka - tá sa nanáša v tenkej vrstve a následne sa brúsi brúsnym papierom do hladka. To je to prášenie, čo ti spomínajú aj iní vyššie. Treba rátať s tým, že ten prach bude všade, možno aj mesiac ho budeš umývať z podlahy a z nábytku. Preto sa stierka robí v prázdnom byte.
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?