Ako nariediť penetráciu na sadrokartón pred maľovaním?

Zobraz úvodný príspevok
Dobry den, chcel by som sa Vas spytat, v akom pomere treba nariedit penetrak na sadrokarton pred malovanim. Budem pouzivat ten od Den Braven - S-T70. Vopred vdaka.
Odpovedať
1
2
Este tak pozerám ze keď pozriete z boku..... pozrite takto. Farba pri nanasani zacina schnut. Naneste farbu v jednom smere...tak aj do cca 5m2 ak pocitame ze h=2,6 ,samozrejme musite vidiet ako rychlo schne....od toho zavisi ci mozete naniest viac alebo menej a potom opacnim smerom,znamena ak ste farbu nanasal z lava do prava tak opacne ju "zahladit" ale fakt len jemne aby valec siel po stene....najlepsie aby ste to robil od hore na dolu. Pokracujte potom istou technikou nanasania dalej s tým že nenecháte medzeru medzi uz natrietou plochou a miestom kde znovu nanasate....nech Vám valec plný farby prejde uz po vymalovanej ploche. Netreba ani pri tomto velmi tlačiť valcom na stenu. Vtedy sa nenanesie rovnomerne a je to smuhave. Neviem ako by som Vám inak pomohol. Ale co sa valca tyka to je naozaj jedno s akym robíte.... keďže robite s jupolom a predpokladám ze je to jupil classic je to obyčajná poludisperzija. Jupol classic dobre krije len ho klydne naneste a zahladte ako som napisal. Neviem skadial ste no ked by mi bolo po ceste zastavil by som sa Vám ukázať aspoň na jednej stene.... tak kamarátsky ;-)
Odpovedať
@multidekorsk Dik za radu. Včera som dolial ešte 3 l vody a už to tak nebolo vidno. Zas keď je riedšia tak až tak nekryje. Podľa mňa to ma nasvedomi ta sadra . Na normalnej omietke by to nerobilo. Niekedy davno sme malovali s vapnom, s klasickou maliarskou štetkou a dobre bolo. Na tie sadrokartony a sadrovu omietku bude treba asi inu techniku. 30 rokov som byval v panelaku a nikdy som taky problem nemal. A to som maloval s Primalexom.
Odpovedať
@ruren není zač,rado sa stalo ak rada pomohla.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
Poraďte prosím. Mam v kuchyni sadrokartón. Čerstvo urobený. Co ďalej?? Penetrak?? Hneď farbu ( jemno hneda ) a ktorá umyvatelna farba je najlepšia??
Odpovedať
Profilova fotka
@erickatt penetrak a farba
Odpovedať
@erickatt prvy nater farba riedena penetrakom. Dalsie dva natery farba riedena vodou.
Odpovedať
Profilova fotka
@megdesign no ja som nastiekal penetrak a dvakrat namaloval a bolo, drzi to tak uzniekolko rokov
Odpovedať
@radoslav78 jasne. Drzat bude. Ale mam skusenost, ze na niektorych povrchoch, ak su malovane 1x cistym penetrakom su aj po druhej malovke farbou vidiet smuhy penetraku. Stale to presvitalo.
Odpovedať
@erickatt Ahoj, ja som dal na celoplosne vytmeleny sadros najskor penetrak Den Braven S-T70 s riedenim 1:2, potom 3x farba Jupol Classic - na 15l vedro farby som dal 2,5l vody. Mam takto spraveny cely dom a u mna uplna spokojnost, vsetko krasne biele, aj susedia chvalili :-). Myslim, ze ked si vyberies umyvatelnu farbu od Dulux / Jupol / Helios, nic tym nepokazis.
Odpovedať
Profilova fotka
@megdesign strieka som penetraom, a cmuhy nemam vobec
Odpovedať
@radoslav78 tak jasne. Necital som dobre. Ked si striekal, tak jasne, ze cmuhy nebudu.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Ahojte, aky penetracny nater by ste pouzili na sadrokarton pri farbe jupol classic? Predajca v obchode mi ponukol tento penetrak, ze je kvalitny, https://www.efarby.sk/penetrator-pene... myslite ze je ok?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Dobrý deň. Chcem sa opýtať na penetrovanie omietok. Pridávali ste do penetrácie aj farbu?? A ak áno tak koľko
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
Profilova fotka
Doporučujem malovat pri nižšej teplote . Nie 25 v interieri. farba sa musi zliat . Ked je vysoka teplota,farba usycha,vyparuje sa voda, a porobite flaky.A na miestach bude drsna. Ja malujem vždy na jar,ked nie su vysoké teploty .Ale nie pri prievane.otvorim okno až potom.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?