Sused sústavne hrnie sneh k nášmu domu

Máme už dlhší čas problémy so starým neprispôsobivým susedom . Neustále nám hrnie sneh so svojho dvora na náš múr , kvôli čomu nám vlhe pivnica a opadáva omietka na stene , nieje to jediní problém s ním , toho je viac ale toto nás najviac trápi . Ďakujem za rady
Odpovedať
Profilova fotka
@milan637 preskočiť plot a tou lopatou mu jednu šľahnúť. viem je to nereálne ,tak potom spraviť na fasáde nejaké ,,snehuvzdorné" obloženie. S ľudskou hlúposťou sa bojovať nedá.
Odpovedať
Profilova fotka
@milan637 presne ako píše poliacik ale hlavne bez svedkov.Alebo kúpiť snežnú frézu a odfuk naštelovať na jeho dom :-D
Odpovedať
Profilova fotka
normálne pofotit, zdokumentovat to a treba ist za starostom, ze co s tým, so susedom sa porozprávat o tom za prítomnosti svedkov prípadne kamery o tých vasich problemoch, vy vystupujte slusne a poziadajte ho, aby to takto nerobil, ze tým poskodzuje vás majetok, povedat mu trebárs dajte ten sneh o pol metra dalej, tam mi to uz nebude vadit a tak podobne. Ak neuposlúchne, tak to riesit ako úmyselné poskodzouvanie cudieho majetku :-| Ono sa lahko hovorí druhým, ze daj mu jednu, ked vy tam musíte zit v blískosti toho cloveka, je tiez moznost, ze ten sused je uz znicený totálne alkoholom, tak tam az smrt to vyriesi, dovtedy to budete musiet znásat, taký clovek totiz uz nemá rozum ;-(
Odpovedať
kupit falosnu kameru a nacapit na dom, prehadzat mu to vsetko na jeho plot a odkzom,ze kamera ho nabuduce nasnima. @milan637
Odpovedať
skocit do najblizsej mastale,vziat vlecku extrementov a dalje ako uznas za vhodne :-D
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@milan637 predpokladam ze ten vas mur domu je hranica pozemku medzi vasim a jeho pozemkom, ci sa mylim? lebo ak to je tak s tym tazko nieco spravis ked je raz dedko nauceny takto robit cely zivot.. pripadne ma slovensku vlastnost spravim narocky pripadne zle druhemu..
Odpovedať
@bodka4 áno múr je hranica pozemku , a áno on sa až teší keď spraví zle druhému napr . keď je niekto s ulice na PN a náhodou ide do záhradky poliať kvety tak už aj volá kontrolu naňho , ale toho je viac , škoda sa rosculovať .
Odpovedať
@poliacik321 @kvp @creator @mazdicka presne ako píšete , račej by som mal za susedov desiatich cigánov ako hentoho starého *uja
Odpovedať
Profilova fotka
@milan637 s tými 10 cigáňmi by si si to asi veľmi rýchlo rozmyslel :-D
Odpovedať
Sused ti vlastne vedome znehodnocuje tvoj majetok. Rozmny clovek by vedel, ze robi zle,takze on je asi natolko hlupy, ze to nevie,alebo skor myslim, ze je zakerny. S takym je tazka rec :-| Nafot si to so snehom, aj s vlhkymi mapami, ked opadne sneh.Foto sa ti neskor zide. Pohroz mu, ze si nasledky vlhkosti das odstranit a ze budes od neho sudnou cestou ziadat nahradu skody, mozno to zaberie. Vec mozes riesit aj cez mestsky,ci obecny urad,mali by si ho predvolat a vysvetlit, ze porusuje zakon a ze moze za to niest nasledky. Tiez by ho mali vyzvat,aby sneh odstranil. Ak mas dom so strechou na hranici pozemku, tak priestor pod strechou je este tvoj pozemok, takze sused by tam nemal hadzat sneh,ani nic odkladat...
Odpovedať
Profilova fotka
No tak toto nam urobil včera sused,odhadzal si sneh z dvora a nahadzal ho na kopy za náš dom ,takže teraz ked sa topí tak voda steka popri mure po mojom pozemku 8-( ... @milan637 Veru váž svoje slová,cigáňov by si ťažko zniesol vedľa seba...Ich drzosť nepozná hraníc a ľudia ako náš starosta si s nimi odmieta špiniť ruky,proste cigáň je na slovensku zákonom chránený ]-( ...
Odpovedať
Článok sa načítava...
No mna dnes tiez vytocil sused. Odhadzuje sneh spred svojho domu pred nas na cestu. Byvame v radovke a je tu problem so snehom ale nikdy by som si nedovolila hadzat ho pred dom suseda, hadzeme pred seba, pripadne po bokoch. Ale sused len od seba nabok. Potom to vyzera tak ze rano pred nim vylizane a pred nami kopa snehu a este sme ani neodhadzovali. Tri tyzdne dozadu sme pred domom zapadli, aj dalsie auta nemohli prejst co tam bolo tolko snehu, my pred garazou neodhadzane a pred nim vymetene az na dlazbu.. Dnes robim detom desiatu, okno z kuchyne mam tak ze vidim na cestu a zrazu sup lopata snehu pred nas, sup druha, po tretej som otvorila okno a vravim mu nech bude taky dobry a nehadze sneh pred nas dom, odpoved "on nehadze", ja mu na to ved vidim z okna ako sneh leti pred nas. Potom siel muz von a sused mu vravi ze on pred nas sneh nehadze a ze si vyprosuje aby ho niekto sledoval. No chapete to? Pred nami 2x taka kopa snehu, ja ho vidim z okna a on sa este citi urazeny. A keby stary chlap ale mlady chalan. Co s takym clovekom??? Prichyteny a klame ani sa nezahanbi.
Odpovedať
@tykat dat si tu namahu a parkrat mu ten sneh vratit. Kupte tu obriu opatu co sa tlaci oboma rukami a tlacte ten sneh z cesty pred neho.
Odpovedať
takemu cloveku len tym odhrnacom po gebuli ... a ze si vyprosujete, aby si na to pamatal
Odpovedať
ale teraz vazne...keby mi toto sused s takou drzostou do oci povedal, tak si zozeniem daky pluh na auto, alebo poziciam frezu a pri najblizsom nocnom snezeni ho zasypem snehom z celej ulice
Odpovedať
No ja som hlavne zvedava ci sa este odvazi hadzat pred nas. Je to prvy x co som mu to povedala. To ze sme zapadli autom a aj dalsi susedia bola posledna kvapka, sme slepa ulica takze vsetci susedia nalavo musia prejst popred nas. Navyse cesta je uzka, bez chodnika. Ale to suseda nezaujima. Hlavne ze jemu vadi vsetko, pomaly aj to ze dychame, furt nasr... na cely svet. Lenze s takym clovekom co mu date evidentny dokaz ze robi zle a on povie ze nerobi sa jednat neda. Vtedy ked sme zapadli tak kamarat zavolal odhrnovac. Ten to prehrnul po celej ceste no a mali ste vidiet ako susedova zena behala nastvana ze to hrnie aj k nim a ze nemaju pred domom cistu prazdnu cestu.
Odpovedať
On mal totiz najvacsi problem s tym ze som ho videla v priamom prenose a pristihla ako maleho chalana. Ale teda takto zaklamat to sa len tak nevidi.
Odpovedať
Keď už neviem poradiť,tak sa aspoň zasmejem na tých Vašich starostiach....
Odpovedať
Urob si v lete dobru poistku na dom. Zadovaz si dostatok fotografii, alebo nejake videa. Musi toho byt naozaj dost ! Nasledne si uplatni na poistovni skodovu udalost .... A deklaruj tam dovody ... a taktiez doloz niekolko dokazov, ze si na to upozornil obecny urad. Zaroven si zabezpec doklady, foto a ine, aby si vedel zdovodnit, preco k zatekaniu - vlhnutiu nedochadza napriklad pri letnych dazdoch. (kvalitny zvod vody a podobne) Pouistovna si bude vymahat peniaze na opravu vasej pivnice od suseda .....
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
suhlasim s osc a a potom haluzou cez krize bez svedkov
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?