Rušivý kotol od susedov

Na spalnovej časti môjho 1 izb.bytu je umiestnený susedov plynový kotol Viessmann vitopend 100, ktorý je od leta poruchovy..sused vymenil ventilátor,ale kotol je napriek tomu hlučný, vyrusuje v noci neustálym zapínaním a vypínanie zhruba 10 až 18 krát v priebehu hodiny. Je zavesený v dolnej časti steny od pása cloveka a mám podozrenie, že sused kotol premiestňoval.Viem, že môže byť maximálne 1,5 m od komína, ale susedov kotol je hneď za dverami bytu v úzkej chodbe blízko ku komínu bez možnosti vetrania, okna má až na druhej strane bytu a dvere sa otvárajú dovnútra.Kotol na zatvorený v skrini bez prístupu vzduchu. Sused odmieta akúkoľvek ďalši dialóg o znížení hlučnosti jeho kotla. Mám taký istý kotol v mojej chodbe zavesený hore a ten pracuje bez nadmerného hluku a vypina primerane, párkrát za deň,keď poklesne teplota, alebo sa používa teplá voda. Prosím o radu, v čom je možná príčina nadmerneho vibracneho hluku,častého cyklovania jeho kotla a názor na umiestnenie jeho kotla. Pridávam fotku môjho kotla.
Odpovedať
Profilova fotka
@ruby11 datasheet toho kotla hovori o spodnom vykone - ak je to tak myslene okolo 10kW. Ak je to byt, nie je to trocha veľa ? 😄 otázne je kde má umiestnený termostat, ako je vlastne kotol nastavený, lebo ak tam nie je žiadny offset a kotol je nastavený povedzme na 23°C - ak dosiahne túto teplotu tak sa proste vypne a keď teplota klesne pod 23°C - napr. na 22°C tak sa opäť zapne. Takže predpokladám, že privysoký spodný výkon v "súčinnosti" nesprávneho nastavenia kotla, môže spôsobovať cyklovanie - 18x za hodinu je dosť. Až moc. https://www.atria.sk/soubory/1050/Vit...
Odpovedať
Vďaka Dominik za info.. Prosím Vás ešte i názor ohľadom umiestnenia susedovho kotla. Kotly v ostatných bytoch sú hore..sú to závesné kotle..bytovka je 10 ročná tehlova, všetci máme rovnaké kotle v bytoch, susedov je však zhruba od pása človeka smerom dole zavesený..predpokladám, že sused s kotlom v minulosti manipuloval. Aký dôvod môže byť na to, aby niekto NEZAVESIL kotol tak, ako je to všetkých bytoch a umiestnil ho smerom k podlahe? To je dôvod podľa mňa, prečo sa vibračný hluk u mňa šíri v stene i po zemi..prosím o váš názor
Odpovedať
@ruby11 toto je stary typ kotla s vysokym spodnym vykonom pre byt,ale Bezne sa do bytkv pouzivali. Aby necykloval , nesmu byt termoregulacne ventily a musi byt jeden On off termostat. Inak bude cyklovat a neustale spinat.
Odpovedať
Majú termostat a nedávno vymenili na môj podnet / som musela obstarat servisaka ja, lebo stále sa vyhovárali/teda vymenili ventilátor na kotle.Kde sú tie termoregulacne ventily umiestnené? Údajne tieto kotle cykluju okamžite ak teplota čo len minimálne klesne. Nepoznáte niekto firmu alebo človeka, ktorý by vedel jeho kotol odhlucnit od steny?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?