Problém so susedmi

Zobraz úvodný príspevok
idem stavat pristresok...doviezol som si material..a ludia hned zvedavi...hovorim idem robit pristresok.. a niektrori uz velmi chytri, preco ho neurobim sirsi, preco nie aj z odkladacim priestorom preco nie pristresok pre auto... darmo im vysvetlujem, ze nechcem sirsi kvoli susedovi, lebo ani mne by sa to takto nepacilo keby som byval vedla, aj ked sirsi by bodol a ked to nehcu pochopit tak poviem, lebo som sa tak rozhodol...darmo budem hovorit, ze pristresok bude na ine veci ako to niektori ludia vidia.. ludia si chodia okolo mojho domu a casto pocujem ako potrebujem pristresok na auto, kde a ako ho mam urobit. No ja si stale hovorim svoje, ze zatial riesim ine problemy a ked sa rozhodnem, ze napr. pristresok chcem, tak to budem az potom riesit. Proste su stale zvedavi co a ako idem riesit, no ja stale ich odbijam, ze este neviem, lebo tak daleko veci este neriesim. Je to sranda akoby oni radi mali inak branicku, inak plot... Su zvedavi no ja im stale hovorim, ze este neviem ci urobim hento ci ono a ako to urobim.. Mna napr. nezaujimaju ludia, ktori este napr. nemaju ohrdne, nemaju chodniky a maju inac veci ako vidim ja, ved je to ich problem. Nie sme aj my taki, ze sa radi starame do druhych?
Odpovedať
@slavka7_7 ocitol som sa v podobnej situácií ešte pár rokov dozadu. Nasťahoval som sa do podnájmu s kamarátom. Obaja sme chceli preč z domu, ale nemali sme na to, aby sme bývali osve, tak sme to vyriešili spoločným bývaním. A potom to prišlo. Jedna zo susied začala vyprávať, že sme teplí a podobne. Keby to bola pravda, okej, ale nebola. Zbadala sa, keď som si zobral za ženu dievčinu odoproti.
Odpovedať
Tak toto ma pobavilo, tetusa tomu teda dala.
Odpovedať
Profilova fotka
byvaly kolega z prace sa takto rozhodol kupit stary rodinny dom, pricom pozemok za jeho domom a pozemky susediacich domov su ako keby jedna zahradkarska oblast. rozhodol sa si to oplotit kedze je to za jeho domom a logicky mu to patri. hold jedna starsia pani sa rozhodla mu to zneprijemnovat tym, ze ho neustale informuje o tom, ako to nebude vyzerat pekne, alebo ze by bolo dobre tu cast pozemnu vyspadovat. veru s ludmi je to tazko.
Odpovedať
Profilova fotka
v uvodzovkach najlepsi susedia takyto, co maju ku vsetkemu co povedat. aj ked cakas, ze v takejto oblasti by to mohlo byt inak ako v normalne vystavbe. ked som chodieval s mamkou na zahradu, tam boli vsetci taki priatelski a si pomahali. mozno je to aj dobou uz.
Odpovedať
Profilova fotka
@slavka7_7 to nie je ohováranie, len vyjadrenie ľútosti nad tým, že sami také niečo nedsosiahli alebo nemajú. Znehodnocovať niečo (vyjadrovaním) je najlepším spôsobom ako to nechcieť, keď to mať nemôžeme.
Odpovedať
@jakabkodano no parada, ta sa musela teda citit po tom, ako sirila taketo reci. ked ste sa stretli potom, tak ako sa tvarila? @jan45 asi na tom bude nieco pravdy.
Odpovedať
Profilova fotka
@slavka7_7 vies niektorich ludi proste netrapi, co si o nich takto druhi ludia myslia, je im to jedno , ako keby potrebovali len uskodit a to je jedine, na co sa pozeraju
Odpovedať
Niektoré komentáre čo tu čítam, sú celkom úsmevné. Takto to proste chodí na dedine. Netreba si takéto reči brať k srdcu. Väčšinou to ani tak myslené nie je, ako to tí ľudia povedia. Chcú si s niekým pokecať a je jedno o čom. Na tom nie je nič zlé. Ale pravda je aj to, že čo som si v poslednej dobe všimol, tak veľa mladých ľudí je akosi "precitlivelých" alebo ako to nazvať a hneď si všetko berú osobne, hneď je to útok na ich osobu, hneď sú urazení. A to bezdôvodne. Netreba všetko hneď tak strašne prežívať. A keď už, tak jedným uchom dnu a druhým von. Nech si hovorí kto chce čo chce. A ohováračky tu boli vždy. A aj asi naveky budú. Je to úplne normálne. Užívajte si život v dome a neriešte malichernosti. Samozrejme, nie vždy sú to malichernosti. Ale to je už o inom. Osobne by som jednoznačne šiel na dedinu a nech mi každý ... . 😄
Odpovedať
to mas pravdu, toto som si aj ja uvedomila. ked nie je nieco po ich voli, tak to hned beru ako utok a nie su ani ochotni prijat ine nazory niekedy. to bude asi tou dobou si myslim a hlavne mediami, ktore prezentuju, ze pomaly vsetko je okej a musia vsetky prijat akekolvek spravne a rozhodnutia inych, inak je to diskriminacia pomaly.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?