Úchyt konštrukcie SDK

Zdravím chcel by som poradiť ohľadom uchytenia konštrukcie SDK. Realizovaná jednoduchá konštrukcia kvôli svetlej výške miestností / zostalo by mi 262 cm /. Profily som chcel pôvodne uchytávať priamymi spojkami ale nakoniec som použil pružný záves hlavne kvôli lepšiemu vyregulovaniu roviny profilov. Je to problém alebo doložiť CD profily naprieč a spraviť dvojitý rošt. Ďakujem za rady.
Odpovedať
kamos to spravil ako ty jednoduchu konstrukciu, ale mal rozpon az 90cm. A na niektorych miestach mu to popraskalo. Ja som dal vsade dvojitu konstrukciu a rozpon max 50cm a ani jedna prasklina a to som to robil s toho najshitnejsieho polskeho sadrosu.
Odpovedať
Ja som dával rozpon úchytov 80 cm a rozpon CD profilov 50 cm. Rozmýšľam že by som to zosilnil celé naprieč CD profilmi ako to má byť a spojil by som profily spojkami. Pružné závesy by som už o strop nechytal.
Odpovedať
sadrokarton,moja nočná mora.. 🤔 🤔
Odpovedať
@majo8229 na tento strop stacil priami zaves. Pruzny je dobry na regulovanie ale lepsi je stvorbodovy. Je potrebne pouzit celokovovu hmozdinu tzv stropny kliniec.
Odpovedať
Na tej chodbe to vydrzi bez problemov, tie izby nie som isty, ale ked to ma prichytene dostatocne o betonovu dosku malo by to byt ok.
Odpovedať
Do betónového stropu som samozrejme všade dával celokovový natĺkací klinec.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?