Stropný systém PREMAC alebo HELUZ

Dobrý deň. Budem stavať poschodový dom so suterénom, takže potrebujem robiť dve pochodzne deky. Projektantka navrhuje železobetónový strop, ktorý sa aj mne najviac pozdáva, ALE! Pozeral som ceny debnení zapožičanie a tak, a zistil som že celá stavba sa tým riadne predraží, keďže musím robiť aj dva stropy, takže dva krát platiť za dovoz. Pýtajú za tebnenie nehorázne ceny. Pýtal som sa 3 stavebníkov v mojom okolí a každý mi povedal že mám dať radšej nejaký stropný systém a navrhli mi jedny HELUZ, jedny PREMAC. Vraj rýchlejšie lacnejšie jednoduchšie. (vrámci zníženia ceny stavby by som to vedel uložiť aj ja s jedným majstrom a pár pomocníkov). A stačí menej stojok. Teraz ide o to, ktorý z týchto dvoch mám použiť? Od Heluzu alebo Premacu. Dom staviam z HELUZ tehál, ale počul som že keramické stropy sú krehké a nič v nich nedrží, keby chcem do takého stropu prichytiť sadrokartón, čo by to robilo? Preto sa mi viac pozdáva Premac, sú to betónové dielce. Viete mi poradiť čo je lepšie? Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@kajo873 skúste http://www.elegohouse.cz/stropni-desk...
Odpovedať
@jan45 Vyzerá to fajn. Takže to je polystyrén. Neviete ako sa pohybuje cena oproti stropu z Heluzu alebo Pramacu ?
Odpovedať
Profilova fotka
Jednoznačne premac.Je lepší strop menej praská.
Odpovedať
@kajo873 Ja osobne mam keramicky strop od Heluzu. A cuduj sa svete, mam v nom kompletne nahodeny a znizeny sadrokartonovy strop a nezaregistroval som ani jeden najmensi problem. Vyhodou bolo, ze som ho ulozil v podstate uplne sam, akurat na zalozenie nosnikov sme boli dvaja. Netreba do toho robit diery pneumatickym kladivom, staci vrtacka s priklepom a dobre hmozdinky, tie si odporucam vyskusat. Ale tie budes potrebovat tak ci tak, nakolko mas aj steny z Heluzu, takze ja problem nevidim.
Odpovedať
@joshuagrey Mám známeho a stavali dom asi tak 15 rokov do zadu. Majú keramický strop , vtedy sa to volalo jimky či imky alebo ako. Bolo to niečo podobné ako má heluz a že nič nemôžu zavesiť do stropu, ale to bude asi technológia už niekde inde však?
Odpovedať
Ja mam stropny system PORFIX a som nadmieru spokojnyyyyy. Strop vyskladany podlozeny cca 2dni....super robota..
Odpovedať
Profilova fotka
@kajo873 treba sa obrátiť na výrobcu s pôdorysom, pošle cenu. Posledný kontakt zámena s monolit . PS vyšiel lacnejšie.
Odpovedať
Profilova fotka
@kajo873 Kajo kašli na tie kadejaké stropné systémy, nechaj si urobiť poriadný monolitický strop. To je istota kvality, a taktiež Ti tam bude držať sadrokartón .-)
Odpovedať
Máme heluz celý systém, sadrokartón, nevidím problém
Odpovedať
Viem že nie je nad monolitický strop. Ja som sním v prvotnom pláne rátal. Bohu žiaľ, je to cenovo dosť mimo, hlavne kvôli debneniu. Materiálovo by ma to vyšlo možno rovnako, ale za debnenie pýtajú nekresťanské peniaze @marcuss
Odpovedať
Profilova fotka
@kajo873 Nechaj si to spravit komplet firme, ktorá má aj debnenie. Nebudeš mať potom starosti s kauciou a taktiež starosti s dovozom na stavbu. Ak by si chcel kontakt, napiš mi do správy a dám Ti nejaké tipy. marcus-sk
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?