Strop a izolacia (zateplenie)

Ahojte, chcel by som sa poradit ohladom SDK stropu a zateplenia. V prilohe prikladam foto. Otazka znie, ci je lepsie zateplit medzi krokvy jednu vrstvu (20cm) a potom zateplit strop polozenim na konstrukciu druhu vrstvu (20cm)? Alebo zateplit len strechu (to je asi zbytocne, nakolko odkladaci priestor tam nebude)? Alebo len strop? Ja sa priklanam k zatepleniu len stropu 40cm vlny. Co sa boli pozerat niektori sadrokartonisti, ti ze by dali jednu vrstvu medzi krokvy, aby to zevraj nepremrzalo a druhu na konstrukciu SDK. Ak by sa to takto riesilo, tak by mala ist zrejme aj druha vrstva nad krokvy, kvoli rosnemu bodu, ale to mi nikto zatial neporadil. Skladba strechy z vonku je: fatrafol, geotextilia, pribijane osb dosky, vzduchova medzera, vlna, parozabrana, SDK. Dakujem za rady
Odpovedať
Profilova fotka
bohužiaľ, všetky kombinácie sú zlé.
Odpovedať
A aka varianta by bola najlepsia?
Odpovedať
Pod stropom daj izoláciu + parozábranu + sdk. To je najlepšie riešenie
Odpovedať
Takze samonosnu konstrukciu, na nu izolacie, prekryt parozabranou a das sadrokarton. Nebude potom ta zabrana ako sito derava?
Odpovedať
@precision pod stop izolacii? Ked ma 40cm vatu a ak ju ma dat pod tramy tak aby rovno tahal 13 radov ytongov. 1 vrstva medzi tramy a druha navrch.potom zaklop nie z osb ale obycajnych dosiek. A odspodu paropriepustnu a sdk strop.
Odpovedať
Pozri moj album, tam mas presny postup . Mam medzi kliestinami s nasledne spustenu druhu konstrukciu zo stresnych lat, tam je druha vrstvs izolalie krizom natu prvu, nasledne parozabrana a az potom sdk konstrukcia a sadros.
Odpovedať
No takto si to predstavujem aj ja, ale neviem ci mi to niekto takto spravi.
Odpovedať
@stefanl a kde vojdu rozvody rekuperacie??
Odpovedať
@spravcanetu predsa do medzeri medzi parozabranou a sdk konstrukciou
Odpovedať
@jurp jak niekto? Robil som to so zenou a otcom, zvladne každý
Odpovedať
Porozmyslaj nad striekanou izolaciou . Staci 30cm
Odpovedať
Je teda prosim vas spravny postup - iba medzi krokvy 20cm vaty a potom krizom dalsich 20cm na konstrukciu stropu? Takto to chcu robit vsetci, ktorych som oslovil
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 1 roku
@jurp zdravim ako ste to doriesili. Ja mam pultovu strechu a taktiez mam vatu medzi krokvi, a potom druhu vrstvu na strope. Medzi tymito dvoma vrstvami je vzduchoprazdno. Moze niekto zhodnotit ci to tak moze byt? Dakujem
Odpovedať
Mame to tak isto. Vzduch je rovnako izolant
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Dobry den, poprosil by som poradit. Pred 10 rokmi sme rekonstruovali starsi dom z polovice minuleho storocia, ktoreho strop je rieseny typicky z tych rokov - hrady, zdola nabite dosky a na nich pletivo alebo nejake pojivo s omietkou. Zvrchu (z povale) je poter. Co je pod poterom neviem, mozno skvara... Vnutro mi plafon murari vyrovnali a zateplili 6 alebo 7cm polystyrenom. Viem, nebolo to spravne riesenie, ale uz s tym nic neurobim... Chcel by som este zateplit z povale hrubsou izolaciou. A teraz dotaz - nebude problem, ked ten plafon bude uzavrety zdola polystyrenom a zvrchu mineralnou izolaciou? Musi ist pod nu aj nejaka parozabrana? Bol by so pokojnejsi, keby to aspon zhora ostalo ako tak priedusne, ale mozno nejaky obavy nie su namieste, netusim. Vedel by niekto erudovane poradit? Vdaka
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
Od marca nikto nic? :)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ibauer:

Od marca nikto nic? :)
@ibauer Chcete povedať, že od marca to ešte nemáte hotové?! 😃 Ale teraz vážne. Vlnu môžete len tak položiť, ale môžete dať pod ňu aj parozábranu. Spodné teplé vrstvy kladú prestupu pary väčší odpor ako vlna, čiže smerom von to je difúzne otvorené. Vlna plafón neuzavrie. Otázkou je, do akej miery sa odvetráva strecha - z tohto dôvodu je lepšie sa prikloniť k položeniu parozábrany pod vlnu.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od ibauer:

Dobry den, poprosil by som poradit. Pred 10 rokmi…
@blacksr neviem či je vôbec v tomto prípade ideálne položiť parozábranu pod minerálnu vlnu.....pokiaľ bude mať aspoň 25-30cm tak by to malo byť OK aj s parozábranou
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od eagleowl:

@blacksr neviem či je vôbec v tomto prípade ideál…
@eagleowl Malo. Bez je dobre, s je lepšie. (nechce sa mi rozpisovať zase o utesnenosti strechy a prekvapivých odchýlkach od výpočtov kvôli hromadeniu vodnej pary na povale... asi je príčinou nedostatočný rozdiel parciálnych tlakov spôsobený rozdielom teplôt, čo na povale chýba...)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od blacksr:

@ibauer Chcete povedať, že od marca to ešte nemát…
@blacksr Vdaka. No, ale ta parozabrana neprepusti pary smerom do povaly, ostane prakticky uvaznena medzi tym EPS a parozabranou pod vlnou - to nebude problem? Aj ten EPS zvnutra predsa len nejake pary prepusti, cez tu drevenu skladbu potom dalej mozno nieco prejde teraz do povaly, ale ked ich zastavi parozabrana, nebude problem - kondenzacia v tom medzipriestore? Strecha je odvetrana - pod skridlou je stresna folia, ktora je difuzna. Povala nie je obytna, t.j. stecha nienje difuzne uzavreta.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ibauer:

@blacksr Vdaka. No, ale ta parozabrana neprepusti…
@ibauer Predpokladám, že menej ako 25 cm vlny nebudete dávať. To znamená, že v EPS nepríde k rosnému bodu, kedy by sa para zmenila na vodu.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?