Skladba stropu medzi vykurovacimi podlažiami

Chcel by som poradiť ohľadom skladby stropu medzi vykurovacimi podlažiami Jedná sa o to ako zaizolovať priestor medzi klieštinami? Ja by som to chcel urobiť tak že od spodu bude sadrokartón, rošt, hliníková fólia ,drevený rošt ,nakrútený o spodok klieštin, 10 CM vata, potom 18 CM vata medzi klieštinami na to strešná fólia ,rošt z dosky 2,5 CM x 10 CM aby tam bola vzduchová medzera a potom OSB a koberec Je toto dobré riešenie? Za každú radu Ďakujem
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od lukas234:

Chcel by som poradiť ohľadom skladby stropu medzi…
@lukas234 ten priestor nad klieštínami bude vykurovaný..?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od lukas234:

Chcel by som poradiť ohľadom skladby stropu medzi…
@lukas234 medzi dva vykurované priestory sa parozabrana nedáva a izolácia iba ako zvukový útlm....
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od eagleowl:

@lukas234 medzi dva vykurované priestory sa paroz…
@eagleowl áno bude vykurovaný priestor nad klieštinami Parozabranu chcem dať by vlhkosť s kúpeľne nešla do izolácie
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od lukas234:

@eagleowl áno bude vykurovaný priestor nad kliešt…
@lukas234 veď ak chcete tak dajte ale sú to vyhodené peniaze a stratený čas....zmysel to nemá lebo ak sa hore kúri izolácia tlmí len zvuk....a táto vlastnosť sa tým či v nej bude viac alebo menej vzdušnej vlhkosti nijako meniť nebude....rovnako je zbytočné medzi poschodia dávať 28cm izolácie. Použil by som menej, možno s viac medzerami....a podľa možnosti vatu čo pohltí lepšie zvuk....ako to spraviť najlepšie z hľadiska akustiky sa treba spýtať odborníka.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od lukas234:

Chcel by som poradiť ohľadom skladby stropu medzi…
@lukas234 tepelnú izoláciu medzi 2 vykurovacie priestory len vtedy ak sa to bude platiť zvlášť, aby jeden nevykuroval druhému, na útlm zvuku kročajovú izoláciu, kúpeľnu vyvetráš rýchlo , to by si musel mať firemnú práčovňu aby sa riešila vlhkosť
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od blackp:

@lukas234 ten priestor nad klieštínami bude vykur…
@blackp áno
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od eagleowl:

@lukas234 veď ak chcete tak dajte ale sú to vyhod…
@eagleowl to viem že izolácia bude tlmiť hluk,zvuky a nie kroky ale toto nevadí Mne ide o to aby ani teplo neuniklo s tej spodnej izby hneď cez strop preto chcem to izolovať ale sa bojím aby tam neprešla vlhkosť do vaty medzi klieštinami a potom pod OSB doskou by to začalo kondenzovať a vata poknuť
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od lukas234:

@eagleowl to viem že izolácia bude tlmiť hluk,zvu…
@lukas234 Teplo neprechádza medzi dvomi priestormi, v ktorých je rovnaká teplota. Pretože prechod tepla je daný rozdielmi teplôt - termodynamický zákon (prostredia majú tendenciu sa vyrovnávať). Parozábranu treba dať len tam, kde môže prísť ku vzniku rosného bodu. Ale ak dáte kde netreba, nič sa nestane.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od blacksr:

@lukas234 Teplo neprechádza medzi dvomi priestorm…
@blacksr aké by bolo podľa vás riešenie ako by sa to malo spraviť?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od eagleowl:

@lukas234 medzi dva vykurované priestory sa paroz…
@eagleowl a medzi dvoma podlažiami v dome sa dava 5cm polystyrénu? Na to co povieš?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od lukas234:

@eagleowl to viem že izolácia bude tlmiť hluk,zvu…
@lukas234 pod OSB môže niečo kondenzovať iba za predpokladu že sa hore nebude kúriť....ale tvrdíte že to bude vykurované.... okrem toho tam hore asi povedú schody a teda budú tam dvere.....cez tie prejde vlhkosť bez ohľadu na to či bude parozábrana na podlahe alebo nie ...a ak bude hore zima, môže vlhkosť kondenzovať na najstudenších plochách (okne) tak či tak........ @blackp či "sa" dáva 5cm eps sa pýtaš ? (lebo tam máš otáznik)....
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od eagleowl:

@lukas234 pod OSB môže niečo kondenzovať iba za p…
@eagleowl ty povec ci sa dava? , sú to 2 vykurované priestory a je medzi nimi tepelná izolácia. Dáva sa to tak podľa mňa.
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od blackp:

@eagleowl a medzi dvoma podlažiami v dome sa dava…
@blackp ľudia robia rôzne zvláštne veci. Ale teda aj ja mám medzi poschodiami 4cm polystyrenu. Aby bolo kde uchytiť rozvody podlahového kúrenia a hlavne ale hlavne ako krocajovu izolaciu. Polystyrén som dal samozrejme kročajový.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od peter0:

@blackp ľudia robia rôzne zvláštne veci. Ale teda…
@peter0 a to je aký ten krocajovy? Ma to lepšie parametre ako minerálna vlna?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od blackp:

@peter0 a to je aký ten krocajovy? Ma to lepšie p…
@blackp tie isté. Len polystyren sa menej deformuje ked sa po nom chodi pocas realizácie a je lacnejsi. Tak preto som isiel do neho
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od peter0:

@blackp tie isté. Len polystyren sa menej deformu…
@peter0 napíšte mi dáku konkrétnu značku krocajoveho eps...
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od blackp:

@peter0 napíšte mi dáku konkrétnu značku krocajov…
@blackp a načo sa pýtaš ?.... keď "podľa teba" sa dáva....podľa mňa sa nedáva😀 Podlahový EPS je každý s vyšším číslo (100S,150S,200S,500S), ktoré vyjadruje zaťaženie v kg/m2 pri 10% deformácii....
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od eagleowl:

@blackp a načo sa pýtaš ?.... keď "podľa teba" sa…
@eagleowl podľa mňa sa dava, lebo ak je na poschodí podlahové kúrenie tak treba dat 5cm, a na to ide poter. Inak by to nefungovalo správne. A ak keby nebolo, tak aj vtedy by som dal 5cm. Aby zrovna všetko teplo na prízemí nevyšlo razom hore.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od blackp:

@peter0 napíšte mi dáku konkrétnu značku krocajov…
@blackp ISOVER EPS FLOOR 4000, prípadne 5000
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od blackp:

@eagleowl podľa mňa sa dava, lebo ak je na poscho…
@blackp okrem toho že tu nebola reč o podlahovom kúrení ....tak teplo z prízemia by aj mohlo vyjsť hore....keby hore bolo zimšie ako dole ....a na záver - ja píšem o tom že na účel odizolovania poschodí vzájomne by som použil radšej vatu ako EPS....lebo EPS za určitých podmienok nie len že zvuk neizoluje ale dokonca existujúce zvukovoizolačné vlastnosti konštrukcie zhoršuje....😀 Tak že ešte raz: "podľa mňa sa 5cm EPS nedáva".
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od eagleowl:

@blackp okrem toho že tu nebola reč o podlahovom …
@eagleowl ale vatu môžeš dat len v menšej hrúbke max 3cm. Je veľmi stlacitelna.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od blackp:

@eagleowl ale vatu môžeš dat len v menšej hrúbke …
@blackp okrem toho že to čo píšeš nie je pravda ..viacerý výrobcovia vaty ponúkajú riešenie pod ťažké podlahy (teda pod potery) v hrúbke 5cm (ide len o to ako bude podlaha zaťažovaná): https://www.isover.sk/sites/isover.sk... https://www.rockwool.com/sk/produkty-... nerozumiem ale vôbec prečo to píšeš mne v kontexte tejto otázky....tu chce zadávateľ izolovať medzi klieštiny... a tam môže vložiť AKÚKOĽVEK vatu v celej šírke klieštin -teda v tomto prípade aj 18cm a nebude stlačená....a pod klieštiny tak isto môže použiť akúkoľvek vatu v akejkoľvejk hrúbke bez stlačenia....to že v takých hrúbkach sú to pod vykurovaný priestor iba vyhodené peniaze je vec iná.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od eagleowl:

@blackp okrem toho že to čo píšeš nie je pravda .…
@eagleowl lebo si napísal ze medzi 2 vykurované priestory sa nedáva izolácia a to nie je pravda. Na rodinnom dome je bežné izolácia z Eps hr. 5cm na poschodí.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od blackp:

@eagleowl lebo si napísal ze medzi 2 vykurované p…
@blackp splietaš ako connor87🤣.... ak som napísal "podľa mňa sa 5cm EPS nedáva" tak to vôbec neznamená: "ze medzi 2 vykurované priestory sa nedáva izolácia". Dáva sa ... ale ZVUKOVÁ....a to NIE JE EPS....a to že ty si dal....alebo niekto iný si dal aby ušetril neznamená že si dal každý ....a už vôbec nie že je to správne.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od eagleowl:

@blackp splietaš ako connor87🤣.... ak som napísal…
@eagleowl to isté môžem povedať aj ja ze splietas, v tom zmysle ze sa nedáva tepelná(aj zvuková) izolácia. Dáva sa a je to pre ten dôvod ako som ti písal-aby aj nejaké teplo ostalo dole.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od blackp:

@eagleowl to isté môžem povedať aj ja ze splietas…
@blackp daj si tepelnú izoláciu aj do priečok vedátor....
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od eagleowl:

@blackp daj si tepelnú izoláciu aj do priečok ved…
@eagleowl ytong oruecjy majú dobré tepelnou izolačné vlastnosti. A do SDK sa dava tepelná a zároveň aj zvuková izolácia. Inak ten 5cm eps na podlahe v podkroví ma minimálny tepelný odpor. Iba na zmiernenie teplotných rozdielov.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od blackp:

@eagleowl ytong oruecjy majú dobré tepelnou izola…
@blackp ty máš Ytong"oruecjy"....to je nejaký špeciál?🤭...pre niekoho kto si myslí že vata je v priečke z SDK kvôli tomu aby tepelne izolovala🤭. Ytong s "dobrými" tepelnoizolačnymi vlastnosťami je v priečkach hlavne pre ľudí čo majú strach z ticha alebo chcú mať stále prehľad o tom čo kto doma práve robí, s kým a o čom kto telefonuje 😂
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od eagleowl:

@blackp ty máš Ytong"oruecjy"....to je nejaký špe…
@eagleowl co to splietas? Jasne ze v SDK stene ide hlavne o zvukovú izoláciu ale zároveň to robí aj menšiu tepelnú izoláciu co je dobre, lebo kazda konštrukcia by mala mať aj tepelnoizolačné parametre.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?