Šalovanie kruhového otvoru - prestup cez ŽB strop

Zobraz úvodný príspevok
Železobetónový strop (200mm) mám navrhnutý v skladbe 60mm filigránový panel + 140mm betónová zálievka, v ktorej budú okrem iného aj rozvody vzduchotechniky DN90. (@asex) Filigránové panely už majú vyhotovené otvory podľa výkresovej dokumentácie. V mieste nad tech.miest., budú rozvody nad ŽB stropom - v strešnej izolácií. Viete mi poradiť ako čo najjednoduchšie a funkčne zhotoviť šalovanie, ktorým docielim požadovaný priemer otvoru 100mm a 140mm ? 🤔 Ako prvé ma napadlo použiť 200mm dlhé polystyrénové valce, lenže tie som nenašiel v potrebnom priemere. Taktiež uvažujem, že dám stolárovi vyrobiť drevené valce dĺžky 200mm, priemeru 100mm a 140mm, ktoré pred betónovaním "zatlčiem" do otvoru vo filigráne a po betonáži vybijem, prinajhoršom vypálim 😄
Odpovedať
1
2
teda vonkajsi...
Odpovedať
@purplesticks a kus polystyrenu ju bude mat? Tak ju vystuzis. Napriklad odrezes ju na tych 200 mm dlzky, polozis ju otvorom na igelit a vlejes do nej trochu betonu (sadry, malty, kleberu...) a nechas vytvrdnut, potom ju pouzijes ako sablonu na dieru. Chlapovi musi zena taketo c.h.ujovinky vysvetlovat 🤔
Odpovedať
@dedo758 @kejsix sorry pani ja som napisal sprostost. Ano DN plus hrupka steny.
Odpovedať
@zita19 ďakujem za tvoj tip, ale nehnevaj sa, zo všetkých nápadov, ktoré tu boli spomenuté je tvoj najkomplikovanejší...
Odpovedať
@purplesticks alebo najjednoduchsi pretoze k nemu nepotrebujes ziadne specialne vybavenie ako rezacka polystyrenu. Ale v pohode. Preco robit veci jednoducho, ked mozme aj komplikovane
Odpovedať
@palo18 @kejsix @dedo758 Výrobca OSMA vyrába KG rúry, kde označenie DN hovorí o vonkajšom priemere.
Odpovedať
@purplesticks Riešiť to čo Ty pri svojpomocnej stavbe, tak bývam dnes v stane 😄
Odpovedať
@kejsix DN 25 je 1” rúra, ktorá má zvonku 33,7 mm a cca 25 zvnútra. Pri kanalizačných rúrach je dlhodobo zmätok, lebo jeden výrobca má DN 70, druhý 75, 100 a 110, 150 a 160. Vonkajší priemer by mal byť označený d, príp. D, ale to je nadlho…
Odpovedať
@dedo758 DN je vnútorný priemer ,označujú sa tak oceľové rúry.Plastove rúry sa vždy označujú D -vonkajsi priemer. To platí pre PE hdpe,PVC...je to pravidlo.
Odpovedať
Pre mna ako laika boli tie DN matuce, lebo v obchodoch to radi zamienaju. Uz neviem presne ako to je, ale zda sa mi, ze ked niekto predava DN100 tak to je v skutocnosti DN110 a ked DN150 tak to je v skutocnosti DN160. Opravte ma, kto vie lepsie.
Odpovedať
@vykricnik pri plastoch je DN rozmer vonkajší. Pri kove je DN rozmer vnútorný.
Odpovedať
@purplesticks na rozvody reku som pouzil 110 oranzove odpadove rury dlhe 50cm, do nich som vyrezal 3 kruhy z XPSka 5ky a tie som dlhou samorezkou prichytil do salungu a na to som nastokol tie odpadove rury. To XPSko z toho dovodu, aby nezobral tu ruku beton prec ked sa leje, da sa to samozrejme aj inak zachytit o salung, pripadne sa da do tej rury dat vreco igelitove s kopanym pieskom, proste niecim zatazit tu ruru. Tento postup je mozny pre vsetky dostupne priemery odpadovych rur a teda otvorov.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@megdesign a potom vidis v obchode KG DN150 a mozes sa cudovat, ze co je to za cudo, lebo taka sa nevyraba.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?