Je palach alergén?

Profilova fotka
Chcela by som sa spýtať...máme na dome palachový strop. Statik sa vyjadril, že trámy a dosky sú v pohode a môžu sa nechať. Teraz sa nevieme dohodnúť. Manželov otec má názor, že teda nechať a len vysoký strop znížiť konštrukciou na sadrokartón. Ja aj malý sme alergici a niekde som počula/čítala, že palach je alergén. Ja som navrhla pri obíjaní omietok obiť aj stropné a strhnúť rákos. Nechať len drevo a na to dávať konštrukciu na sadrokartón. Poraďte mi... ak sa to celé uzavrie, nebude sa z toho prášiť...nerada by som potom po nejakej dobe po nasťahovaní rozbíjala stropy, aby sme "nekýchali". ďakujem za odpovede...
Odpovedať
Prestahovali sme sa z cinziaku na dom s palachovym stropom. Ja aj syn sme na cinziaku boli silni alergici,ale v dome nemame absolutne ziaden problem,dokonca sme obaja niekolko rokov bez tabletiek.Tiez sme obijali vsetky steny aj plafon, na plafon sli rovnake omietky ako na steny.Nezbadala som, ze by sa zo stropu prasilo :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@majki555 keď ste obíjali plafón, ten rákos ste tam nechali a naň ste dávali omietky? Lebo jediné, čoho sa bojím, je ten rákos... ďakujem ;-)
Odpovedať
Rekonstruovali sme chalupu, povodny strop sme ponechali, Pod nim sa urobili podhlady zo sadrokartonu. Som alergik a nepocitujem ziadne problemy v suvislosti s palachom. Prasenie v suvislosti s rakosom nie je ziadne, nakolko povodny palach s rakosom je uzavrety zospodu sadrokartonom, z hora betonovou vrstvou s vystuzou , izolaciou, poterom a plavackou. Dokonca som pocula nazor, ze je vhodne palach ponechat z titulu izolacie .
Odpovedať
Na presny postup sa musim spytat muza,ja tomu moc nerozumiem :-D Ten rakos tam je,ale i izbe je to pevne,ziaden rozdiel nie je vidiet oproti stenam,ktore su z tehal. Keby som nevedela, ze tam ten rakos je tak nezbadam nejaky rozdiel od bezneho stropu.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 12 rokoch

Odpoveď na príspevok od cicimotinka:

Chcela by som sa spýtať...máme na dome palachový …
@cicimotinka Dobrý deň, viete mi prosím povedať ako ste to nakoniec zrealizovali. Obili ste aj stropnú omietku s rákosom a dali SDK na drevené debnenie alebo ste stropnú omiektu nechali a len to uzavreli SDK? Ďakujem za odpoveď.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ainikki:

@cicimotinka Dobrý deň, viete mi prosím povedať a…
@ainikki my smevtovrobili tym druhym sposobom. Naco ten rakos s omietkou strhavat ked to uzavries SDK.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sousedekovci89:

@ainikki my smevtovrobili tym druhym sposobom. Na…
@sousedekovci89 SDK zaberie min. 5 cm ak by sa dala dole omietka ktorá má takmer 3-5 cm, tak sa nemusí znižovať strop. A hlavne kotvenie SDK profilov by malo byt do dreva a najlepsie do tramov.
Odpovedať
sak tam bude sdk, asi aj zateplenie a parozabrana ... uz to nikdy neuvidite a ani smietku z toho :) aj aj keby, sak ten rakos je v tej omietke ... ako by sa z neho prasilo ...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ainikki:

@sousedekovci89 SDK zaberie min. 5 cm ak by sa da…
@ainikki v pohode to staci kotvit aj do dosiek vlastnou vahou som sa na taketo profily zavesil a udrzali ma. Das dlhsiu skrutku aby si presla aj cez omietku az do dreva a si ok.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od shadowmilan:

sak tam bude sdk, asi aj zateplenie a parozabrana…
@shadowmilan tu nejde o prášenie, to nás netrápi ale sme chceli vedieť ako to finálne zrealizovali, či nechať stropnu omietku alebo nie. či to nebude aj s SDK veľká váha na strop. V inej diskusii bolo odporúčané že omietku aj s rákosom "urcite obuchat, dokonca aj to drevene podbijanie najlepsie dat dole, ak bude vrch pochozny, Treba to odlahcit co to da."
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sousedekovci89:

@ainikki v pohode to staci kotvit aj do dosiek vl…
@sousedekovci89 čítali sme sa že by sa malo kotviť do trámov. Takto vyzerá ten strop, dosky pod nimi je vidieť rákos a nad doskami sú veľké trámy, ktoré sú akoby podložené menšími. Preto sme rozmýšľali či nedať dole aj tie dosky a kotviť to do trámov.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ainikki:

@shadowmilan tu nejde o prášenie, to nás netrápi …
@ainikki ja som z prisepvku pochopil a je tak napisany, ze vas trapi alergia :) nuz, ak by mal strop z tych par kg ma m2 padnut, je cas volat statika :) je to o case a financiach (hlavne case), ja som ho tam nechal ... usetrene 3cm mi zato nestalo ;)
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od ainikki:

@sousedekovci89 čítali sme sa že by sa malo kotvi…
@ainikki samotna ocelova konstrukcia vazi nula cela nic SDK doska okolo 7 kg na m2. Nie nadarmo sa sdk konstrukciam hovori lahke stavebne konstrukcie.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?