Ako vymeniť strop ?

Profilova fotka
Zdravím, My potrebujeme vymeniť tie stropné dosky , ale na nich je cca 15cm hliny a teraz neviem ako to mame urobiť. 😞 Či vychádzať tu hlinu preč a vymeniť dosky a čo tam dat aby neunikalo teplo alebo tu hlinu len prehodiť vymeniť laty a znova použiť ? Bude stačiť taka izolácia ? A aké dosky vôbec použiť? A ako to prichytiť o trámy? Potrebujeme ich vymeniť keďže sú dierave 😞. A aká by bola cena prace cca odhadom +-. Ďakujem veľmi pekne za info 🙂
Odpovedať
Asi najskor vyriesit zatekanie strechy, ak to este neni. Neni pisane, ci je strop z hornej casti pochodzny… A co sa tyka ostatneho, tak kludne hlinu prec a prebrat schopne dosky, potrebny zbytok dokupit. A tepelna izolacia? Najbeznejsia je vata, polystyren, su moznosti fukanej izolacie, slama, vlna a podobne. Je to len otazkou Vasich preferencii, fantazie a fin. moznosti. Cena prace? Svojpomocne 0€ (ak odmyslim vynalozenu energiu v podobe stravy a casu).
Odpovedať
Profilova fotka
@frantisekca Pochodzne to nieje. Sú trámy a hore dosky a hlina a už rovno strecha. Strecha je vyriešená už nezateka. Ja som myslela či je dobre tam dať tvz. obklad ktorý má perodrazku? Čo sa týka izolácie neviem preto čo je dobre lebo nechcem ak bude kvapka zo skridli keďže sa bude vlhkosť zrážať aby Napr vata nebola mokrá a potom by to išlo zase do dreva.
Odpovedať
Ako som pisal, je to vecou fantazie… Aj ten “tatransky profil“ by sa dal pouzit, ved moznosti je skutocne mnoho. Zalezi, aky raz tomu chcete dat… A co sa tyka tepelnej izolacie, tak snad je jasne, ze je jej ulohou znizit straty kurenim, alebo tiez izolovat od tepla. Co sa tyka nejakeho vlhnutia, zrazania vody a podobne, tak od toho su napr. folie, zas zalezi, aka izolacia sa pouzije. Cenu Vam tu na fore nik nevycisli. Co sa tyka ceny materialov, to sa da priblizne dohladat na internete.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?