Terasa - prestresenie

Ahojte, Chceli by som sa opýtať na skúsenosti s prestrešenie terasy. Rozhodujeme sa, či urobíme prestrešenie terasy spolu so stavbou strechy, alebo to necháme na neskôr v podobe dorobenia konštrukcie pergoly + lexan (prip. Iný materiál) Zaujímalo by ma aj približne navýšenie ceny strechy (valbovej), ak namiesto obyčajného štvorca je treba dorobiť ešte časť nad terasou. Teda skomplikuje sa tvar strechy. Nevieme ale, či aj dodatočne robená terasa nebude stáť približne rovnako ako investícia do dorobenia strechy. Taktiež sa potešíme aj vašej skúsenosti s tým, či vám prestrešenie strechou neubralo veľa svetla z interiéru, prípadne koľko metrov máte prestrešenie vy. Terasu plánujeme mať na juhovýchod. Ďakujeme pekne za rady.
Odpovedať
Dobrý deň rozhodne by som prístrešok robil samostatne , nie ako súčasť strechy. Určite vás to bude stáť menej. Pri krytine lexan je dobré prispôsobiť rozostup krokiev rozmeru lexanu . Pošlite fotku a približné rozmery a orientačnú cenu poviem .
Odpovedať
staviam domy hotove na kluc podla kataloga. stale sa snazim doladit vsetky detayly s investoroton. realizacia mimo stavebneho planu (kolaudacia) je mimo planov planu. mam doplnky ako terasa, pergola bazen , zimna zahrada, vsjo sto kamen treeba, ale najprv kolaudacia bez problemov. potom dalsie vychytavky a priania
Odpovedať
Ja to mam pretiahnute s domom. Cenu navýšenia neviem ale určite si to niečo vypýtalo. Najlepšie ak pôjdeš k niekomu a pizries si to osobne. Tu to budeš sto krát čítať a lepšie je raz vidieť. Určite terasa uberie zo svetlosti. My sme to pre tiahli aj pre stenu od suseda aby sme mali súkromie. Ide o to ci chceš funkčnosť alebo estetiku. Hore mame len podkrovie a tak neriešim nejaké prestupy tepla skrz tramy. Veľa čítaj, Google, fotky a albumy a hlavne osobne... Prejdi sa po nejakej novej štvrti a inšpiruje sa tam. Ak sa zastavíš a opýta určite ťa nevyzenu
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?