Šikmá alebo rovná strecha

Ahojte, potrebovala by som poradiť chceme dostavať k domu miestnosť a nevieme sa rozhodnúť či dať plochú alebo šikmú strechu. Prosím o rady čo by bolo lepšie, alebo aké máte vy skúsenosti s plochou strechou?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, najlepsie by bolo pridat foto ako vyzera vas dom teraz a kde by ste miestnost chceli pristavovat, aby sme vedeli poradit, ci sa bude viac hodit sikma alebo rovna strecha. Za mna osobne sikma strecha, my sme pristavovali v starom dome kupelnu, na ktorej bola terasa a tam sme mali rovnu strechu a mali sme s nou problemy. Zase na modernych domoch vyzera rovna strecha dobre a ked je spravne urobena, nemal by byt s nou problem
Odpovedať
vravi sa, ze plocha sa strecha sa neda dobre spravit, otazne je iba ci vam zatecie skor alebo neskor😄
Odpovedať
@aladin92 ja napríklad tým plochým strechám nemôžem prísť na chuť. A v kombinácii s divostvornými tvarmi okien, ktoré je dnes moderné používať, na mňa také domy potom pôsobia ako výrobné dielne 😄 Za mňa jednoznačne šikmá. Inak ak máte na dome šikmú strechu, isto by som takú volil aj na prístavbu, s výnimkou prípadu, že by ste strechu prístavbu chceli využiť na terasu. Inak ako píšu ostatní, na plochej streche sakramentsky záleží na kvalitne prevedenej hydroizolácii- odpúšťa menej ako šikmá.
Odpovedať
Osobne som sa branil plochej streche, ale napriek tomu riesime projekt s plochou 🙂 Pytal som sa na problemy s viacerymi ludmi, ci uz stavebnikmi alebo architektami a vsetci mi hovorili, ze v dnesnej dobe je to z pohladu funkcnosti jedno, ide iba o dizajn. Ja som nakoniec preferoval plochu kvoli tomu, ze mi vadia sikme steny v domoch, zle sa tam vyuziva priestor. Este ked mas aj sikme okna tiez sa s tym horsie pracuje. Samozrejme zavisi dom od domu.
Odpovedať
strechu by som prisposobil uz k stojacej stavbe aby to neposobilo rusivo
Odpovedať
@aladin92 daj fotku, ako vyzera vas dom a podla toho ti budeme vediet lepsie poradit, ci sa bude hodit sikma alebo rovna strecha
Odpovedať
Profilova fotka
Postni fotku a budeme mudrejsi aj my 🙂
Odpovedať
@tomas424 tiež by sme to chceli k starému domu. Môžem sa opýtať aké ste mali problémy? Ale ako vidím aj iné vyjadrenia tak sa prikloníme k šikmej. A k starému domu sa to asi bude viac hodiť.
Odpovedať
Ďakujem za názory. Určite nám to pomohlo sa rozhodnúť.
Odpovedať
Profilova fotka
@aladin92 No, zatekalo nám do kúpeľne, lebo tá horná izolácia bola zle urobená na kraji. Takže sa nám spravili mapy na stene. Ale dali sme to opraviť a potom bol už kľud 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?