Problém v búchaním strechy z falcovaného plechu

Dobrý deň, asi pred mesiacom som menil strech. Bolo mi odporučené použiť falcovaný plech. Odkedy nám spravili novú strechu, máme problém s tým, že keď fúka vietor strecha búcha. Hrúbka plechov je 0,5. Búchanie je dosť hlasné. Najprv som dal uzatvoriť vetraciu mriežku na jednej strane, ale to vôbec nepomohlo. Máte niekto skúsenosť s týmto problémom? Ako ste to prosím riešili? Tu na fóre som našiel aj príspevok od jedného pána, ktorý použil protisnehové zábrany s polmesiacmi (vid príloha). Máte niekto prípadne skúsenosť s tým? Vopred ďakujem za konštruktívnu radu.
Odpovedať
@andy2022 pod plechom sa nachádza co? Plne debnenie?
Odpovedať
Profilova fotka
Niekde podfukuje ... skontroluj oplechovanie.
Odpovedať
@tomas89374 nie je tam plne debnenie ale laty sú natesno a uchytili to každých 30 cm…
Odpovedať
@andy2022 mali byť dosky natesno pri sebe vybite. Vtedy by to nerobilo. Keď je ľahká krytina falcovany plech tak sa preto robí plne debnenie z dosiek. Laty každých 30cm sa dávajú pod ťažkú skridlovu krytinu.
Odpovedať
@wolodymyr včera majster uzavrel jednu verraciu mriezku a stále to robí. Našiel som tu jeden príspevok kde jeden pán písal, že tam ma cele debnenie a aj tak mu to tam robilo …až nakoniec musel dať tie protisnehové zábrany …
Odpovedať
@tomas89374 teraz to už viem ale ake je riešenie … veď to mal majster vedieť nie ???
Odpovedať
@andy2022 https://www.maslen.sk/aka-je-kompletn... Tu daj majstrovi prečítať. Falcovana krytina vyžaduje dostatočne hrubé debnenie a prichytáva sa oň, nie o latovanie...
Odpovedať
@andy2022 vetracku mriežku určite neuzatvaraj. Mozno by sa to dalo nejako zospodu vybiť doskami pomedzi krokvy... Ak je plech chyteny o latovanie, tak by som dosky odspodu nasroboval na latovanie a tie dosjy samotné by som nejako z boku do krokiev kotvil.
Odpovedať
@andy2022 samozrejme všetku škodu co spôsobil by som dal preplatiť majstrovi co to tak dal a esre by som ho riadne za uši vytahal.
Odpovedať
@tomas89374 hej a on cely rad, to hned zaplati. Keby to bolo take jednoduche.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?