Prístrešok pre 2 auta

Dobrý den Viete mi poradiť aké hranoly použiť na prístrešok o rozmere 8x6m. Jedna strana 8m bude z troch betónových stĺpov v rozostupe 2m a druha protilahla bude na plote z DTciek kde chcem dat presah z každej strany po 0,5m.hlbka prístrešku bude 6m. Aky rozostup bude dostačujúci aby sa mi to neprehlo. Na vrchu bude plech lakoplast. Strecha bude plochá. Dakujem za rady
Odpovedať
@triple 6x8 = 48 m2, čo už nie je drobná stavba, ale jednoduchá stavba, kde môže stavebný úrad vyžadovať projekt a stavebné povolenie. Takže aj tak potrebuješ nejaký jednoduchý projekt, s ktorým pôjdeš na stav. úrad. Nestačí, že ti tu niekto napíše, že použi hranoly 12x12 cm. Tie nohy musíš riadne osadiť a konštrukciu zavetriť. Minimálne si nájdi nejakého tesára, ktorý ti navrhne konštrukciu aj rozmery prístrešku, a ty si to potom prekresli. Zjavne si s tým sám neporadíš. Ak to chceš robiť z betónových stĺpov, tak asi budeš potrebovať projektanta, alebo aspoň statika, ktorý ti zaručí, že to počas stavby nespadne.
Odpovedať
Profilova fotka
@triple pozri album
Odpovedať
@triple Plochu strechu nedávaj!... lebo bude len otázkou času, kedy budeš mať akciu (min.) "2 (problémy) v jednom"
Odpovedať
@bobricek8 Pekny prístrešok vo finále len ja chcem spadovat do pravej strany keďže pravú stranu budem mat na plote z DT. A vidím ze si použil oceľové Icka škoda ze ich nemám. 🙂
Odpovedať
@petersd A prečo nie plochu strechu? Ackova by mi tam nepasovala. Urobím foto aby ste mali predstavu kde by mal byť prístrešok
Odpovedať
Našiel som v mobile na rýchlo jednu a potrebujem na tu prázdnu plochu pristresok
Odpovedať
Profilova fotka
@bobricek8 v kazdej dobrej kovo- vyrobe maju ička ,ked nie musis dat hrubší hranol
Odpovedať
Profilova fotka
Dobrý deň, napríklad na naše stavby používame rozostup stĺpov max. 4m. Stĺpy používame oceľové 10x10cm, ktoré stoja na oceľovej platni 25x25cm. Nosnosť vieme nadimenzovať podľa potreby od 125 kg/m2 až po 30 kg/m2. Prípadne si môžete preštudovať nejaké informácie na našom webe: https://gardeon.sk/pristresky/, https://gardeon.sk/pristresky/vyber/m.... S pozdravom Filip za tím GARDEON.
Odpovedať
@bobricek8 profilová oceľ zrejme vyjde podstatne drahšie, než drevo. Kombinácia kovových a drevených prvkov pri montáži môže niekomu riadne skomplikovať život.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?