Padajuci sneh zo strechy do suseda

Zobraz úvodný príspevok
Poprosil by som o radu.mam plechovu strechu a pada mi sneh zo strechy na susedov pozemok a stale mi rozprava aby som to dal do poriadku mam sedlovu strechu a po celej dlzke snehove zabrany rurkovite od okapo asi 80 cm a nepomphli.Prosim poradte mi ake este dat a kolko.Vopred dakujem za odpovede :-.
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
treba sa s nim v klude porozpravat urobit nejaky kompromis. Keby cez tu zimu snezilo furt tak nepoviem ani pol slova, ale ved toho snehu nebyva uz tolko ako kedysi
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj Prosím ťa, mohol by si mi uviesť, podľa akého zákona nemôže byť strecha bližšie než 50 cm od plota, teda od hranice pozemku? Ďakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@riama276 toto plati pri normalnych (nie stiesnenych) podmienkach. Stavebny zakon definuje minimalnu vzdialenost od hranice pozemku 2m. Zaroven definuje, ze sa v meria od steny pokial vystupky budovy nepresahuju 1,5m. Z toho vyplyva tych 50 cm.
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj ty si takyto znalec zakonov? :)
Odpovedať
Profilova fotka
@fredor nie, za ziadneho sa nepovazujem, ja len citujem co je tam napisane...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Prepáčte že sa vmiešam do Vašich múdrych riešení,ale mám za to že ste všetci činžiakoví mudrci a neviete čo tento problém obnáša nervov a driny.Keď mi zo strechy od suseda spadne sneh do priechodu medzi domy kadial chodím autom do garáže a musím vtedy odpratať cca 12 fúrikov snehu zo strechy suseda a čo z toho mám --čakať kedy spadne zas.Asi si mám zvyknúť.
Odpovedať
Už som to vyriešil tak že pod rurkovite zachytávavace som dal ešte jeden pas podkovickovich a nad rurkovite asi tak meter som dal Sedlove zachytávavace mám za sebou už jednu zimu a je to v poriadku sneh sa mi topí na streche a nie na susedovom dvore ;-)
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?