Nedostatocny spad na novej streche

Zdravim, prosim o radu. Firma mi robi izolaciu plochej strechy, zlozenie: zelezo-beton strop, asfalt parozabrana, eps, 2% eps spad, TPO, strk. Atika je z 3 stran, na 4. strane je zlab. Zatial je hotova folia, strk este len pride. Vsimol som si, ze po celej sirke strechy sa cca 1m pred zlabom drzi voda - po dazdi hlbka do 10mm - prikladam fotku, ktora je robena na druhy den vecer po dazdi. Aky velky je to pre mna problem, ked sa mi tam drzi voda? Namaha to viac tu TPO foliu, alebo jej spoje? Znizuje to zivotnost? Mam trvat na tom, aby to firma prerobila? - tyka sa to len tych poslednych 2m strechy pre zlabom, tam je ten spad ziadny, dokonca je tam vana kde sa drzi voda. Pripadne existuje ine riesenie? .. napr. prelepit spoje na TPO folii? PS: snazil som sa hladat aj tu na MS a nasiel som podobne: http://www.modrastrecha.sk/forum/stre... pripadne aj ine texty, ktore tvrdili, ze tieto kaluze su na novej streche neprijatelne: http://www.tkhif.cz/cs/tvorba-kaluzi-... Dakujem vsetkym za nazory.
Odpovedať
Samozrejme ze trvaj na tom aby to vyspadovali podla prijektu 😉 predpokladam ze im platis za strechu a nie za bazen...
Odpovedať
@palinoba dakujem za reakciu, tomu ze je to zle rozumiem, ale viac ma zaujima aky velky je to pre mna problem ak by som to nechal tak.
Odpovedať
Deka pod tym bola rovna? Spad robili iba na klinoch, hej? Ak ano, tak si osobne myslim, ze ich vytlacilo na prelozeniach spojov asfaltovych pasov. Ono sa to nezda, ale ked to chyti paku... Nehybu sa tie tabule? Sedi to pevne? Ja som v spodnej vrstve dosiel XPS vyriezal normalne rezackou U drazku 10mm hlboku na spoj, tabule potom krasne sedeli a spad sa zachoval predpisovo. Co sa tyka problemov do buducna, tak pochodil som vela zrekonstruovanych striech bytoviek, bazeny su pomerne casta vec a vacsie nez 10mm vody a nespominam si, ze by nejaky domovnik spominal, ze im to nejak zateka, alebo robi iny problem. Kazdopadne ak aj pristupis na neprerobenie, urcite ziadaj zlavu. Je to lajdacka robota.
Odpovedať
@kejsix dakujem za reakciu. Problem vznikol preto, lebo pri zlabe to eps co je tesne pod spadom nebolo vodorovno. Robotnici to ak videli a vraveli, ze z toho zbrusia aby to bolo ok, ale zjavne tam nieco zanedbali. A cela vec ma dalsi rozmer, ze mi to robi kamosova firma a nechcem dojst o kamosa 🙂
Odpovedať
@matus_pt pokial sa to zasype kamenivom tak sa samozrejme mnozstvo vody zmensi ale to problem neriesi... problem bude v tom ze sa vo vode bude mnozit riasa a ine hluposti. Je trochu problem ze folia TPO napr od bauderu sa casom uz neda zvarat,na rozdiel od PVC takze ak to budete riesit tak hned.
Odpovedať
@profistavbari tie riasy co spominate su preco problem? .. vy na vasom dome by ste to nechali opravit za kazdu cenu? Dakujem
Odpovedať
@matus_pt ak je kamoš, tak ti to opraví, ak nie, tak je chmulo
Odpovedať
Profilova fotka
@matus_pt môžete byť úplne bez obáv. Voda fóliu chráni, spádové kliny na strechách pokladám len za obchodný trik na zvýšenie ceny, praktický dôvod to nemá. Keby ste robili zelenú strechu, snažili by ste sa vodu zadržať. Prevádzkujem objekty s plochými strechami viac sko 30 rokov, v miestach kde sú na streche priehlbne a stojí voda je fólia ako nová, kde je suchá, prejavuje sa starnutie (zdrsnený povrch.) Vývoj rias je nový objav, je to ešte nepreskúmané, myslím, že by sa tomu mohla venovať aktivistka Gretka až doštuduje.
Odpovedať
@matus_pt ano dal by som to opravit. Hlav e obava z kyslych dazdov aj ked dnesne folie su o niecom inom ako v minulosti takze by to z tohto pohladu nemal byt problem. Pre mna je naj problem v zasade-praca ma byt dobre odvedena a to s kaluzov nieje.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?