Klima na streche - ako zaizolovat?

Zdravim. Prosim o radu. Mam mat v izbach 4 klimatizacie 2 na 1NP a 2 na 2NP. Trubky chcem viest pod fasadou smerom na strechu. Rozmyslal som, ze ich na strechu vyvediem cez atiku z vonkajsej strany v XPS pod oplechovanim. Lenze zvnutra atiky neviem ako zateplit miesto vyustenia trubiek klimatizacie k vonkajsej jednotke aby mi tade nezatekalo. Vie niekto poradit prosim? Dik
Odpovedať
Zdravim, nikto nic prosim?
Odpovedať
@lubomird je to plochá strecha? Treba dávať pozor na ostré ohyby potrubia a väčšinou sa dáva teda prechodka cez strechu. Je to systémový prvok a vyrábajú ho aj pre asfaltové pásy, PVC,.. Cez to hneď natiahnu aj káble.
Odpovedať
@marsdm vies mi prosim pripnut obrazok alebo link ako to vyzera?
Odpovedať
@lubomird napr. tu cez to dávali fotovoltaiku ale rovnaký princíp je aj pre klímu. (Foto asi v polke článku) https://www.djsarchitecture.sk/fotovo... Väčšinou ťahajú rozvody pre jednu klímu cez jedno potrubie, ale možno sa dá dať aj viac naraz. Nemusí byť ani presne takýto prvok, ale dajú len ten prestup s manžetou a zvyšok vyskladajú z kanalizačných tvaroviek/potrubia. A potom odporúčam vypeniť alebo inak uzavrieť to potrubie.
Odpovedať
Profilova fotka
@lubomird osobne by som preferoval umiestnenie vonkajšej jednotky ak nechceš mať na fasáde tak daj pred dom na bet. Salovacky napr. Či to chces mať kvôli hluku na streche ?
Odpovedať
@dexter89 viac miest a nechcem to mat vonku na pozemku.
Odpovedať
@lubomird treba napisat aj aka je strecha , aka izolacia .. vsetky prestupy sa daju opracovat , ten kto ti robil strechu musi vediet ako to urobit
Odpovedať
@roman_kohyl plocha. ZB platna, parozabrana,eps, 2 vrstvy asfaltovych pasov. Atika beton , xps a osb s plechom.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?