Je lepšia krytina Ruukki alebo Blachotrapez?

Zobraz úvodný príspevok
Poradte mi prosim stresnu krytinu..Nevieme sa rozhodnut ci Ruuki alebo Blachotrapez? Dakujem
Odpovedať
Podla mna to myslel tak, ze ak das na nieco vysoku zaruku, pritom vies, ze ta kvalita je niekde inde a tolko to proste nevydrzi. Bohuzial niektori to tak robia a preto sti treba velmi dobre citat aj reklamacne podmienky
Odpovedať
Profilova fotka
nemyslel som to tak, ze by bola nekvalitna to toboz nie, kedze sam ju mam na streche. hovorim o inych mensich a nie tak kvalitnych firmach , ktore ponukaju rozne benefity, prakticky len tak naoko, aby si prilakali zakaznikov, no ked sa nasledne nieco stane, tak uz komunikacia a riesenie z ich strany nie je take, ako by malo byt
Odpovedať
Profilova fotka
Aha, akoze opacne, ako to je v tomto pripade? No moze byt, aj ked na tento konkretny pripad to nepasuje, to je presne opacne. Oni co daju tu vysoku zaruku, tak ta krytina tolko aj vydrzi podla mna a teda aj podla toho, co som pocul a videl uz namontovanu takuto krytinu, co maju aj niekolko rokov na dome, aj niekolko desiatok rokov.
Odpovedať
@k3zz to podla mna inak aj tazko odhadnut napriklad vek tej krytiny, ze ako dlho uz ju ma niekto na streche. Lebo tak neprejavuju sa na tom ziadne znamky opotrebenia v podstate, ani sa ti tam nic neusadza, akoze prach, spina a takto.
Odpovedať
@macko444 noo to je inak pravda. Pri plechu je to omnoho tazsie nez pri klasickej skridli. Na tej sa vie teda bars co usadit
Odpovedať
@dedkos to ano, keby sme to takto porovnavali z tohto hladiska, tak vitazne vyjde jednoznacne ta plechova krytina. Povrch ma hladky, takze tam sa nema akoze co a kde prichytit. Videl som take video, kde baba nahadzala listky nejakych sukulentov len tak na strechu - skridlovu a dalsi zaber bol, ako to tam vsetko vyrastlo.
Odpovedať
Noo tak tam sa to ma kde prichytit, aj vlhkost sa na skridli lepsie udrzi, idealne podmienky, co ti poviem. A plechovu si si uz nejaku vyhliadol?
Odpovedať
Profilova fotka
Ty tiez nejaku zhanas alebo sa medzi niecim rozhodujes? Ak by ti to v nejakom smere mohlo pomoct, tak ja mam skusenost s Ruukki, davali sme takuto krytinu. Boli sme od zaciatku rozhodnuty, ze plechovu, no len s tym vyberom je to trochu narocnejsie, ako by sa mohlo zdat 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@k3zz ako myslis, ze je vyber narocnejsi? to by si teda mohol trocha rozobrat
Odpovedať
Profilova fotka
Asi tak je to myslené, že nesiahneš po prvej ponuke, ktorú dostaneš. Aspoň tak som si to vyložil a vychádzam teda aj z mojej skúsenosti, keď sa riešila krytina. Lebo tak takéto niečo nekupuješ len podľa toho, čo sa ti páči, ale sleduješ viacej tých kritérií. Alebo teda lepšie povedané mal by si.
Odpovedať
Profilova fotka
kto si zaobstaráva novú krytinu, tak aspoň je osobne predpokladám, že by bol najradšej, ak by mu vydržala naveky a podľa toho vyberá, či už kvalitovo alebo aspoň podľa záruky
Odpovedať
@fasox myslim, ze toto sa da ocakavat v dnesnej dobe uz od znackej casti ponukanych krytin. Ale ano, je lepsie sa tomu povenovat pri vybere. A ta zaruka, ta samozrejme potesi, ked ju dostanes na viac rokov ako je bezne.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@megs8 ono niekto povie, ze je to zbytocne, ze davaju predajcovia aj desiatky rokov zaruku. ale tak ja na tom nevidim nic zle. vsak pre teba ako pre zakaznika je to vyhoda, ze mas takuto "poistku". podla mna je to fajn benefit.
Odpovedať
@macko444 neviem preco by to malo byt zbytocne. ono sa mozno pri tom treba pozerat aj na to, ci ma firma za sebou nejaku tu buducnost a kolko je vlastne na trhu
Odpovedať
@macko444 to podla mna hovori akurat tak niekto kto nemal nejake problemy, ja ked nieco vyberame, tak pozeram aj na zaruku, aby som vedel, ze keby nieco sa stane, ze aj za niekolko rokov sa budem mat na koho obratit. Ako dlho mas takuto krytinu? Nevidis nejaku zmenu vo farbe?
Odpovedať
vidis akurat ma napadlo, ked vravis o zaruke a zmene farby - ak je napriklad zaruka 20 rokov - plati na vsetko aj na farebnu stalost alebo na co vsetko?
Odpovedať
Profilova fotka
@cincila11 zalezi ako kde, ako u ktoreho vyrobcu si myslim. Ale co sme davali krytinu na dom, tak tam sa rozlisovala zaruka zrovna na farebnu stalost a potom zvlast na prehrdzavenie, takze kvazi dve hodnoty, dve tie zaruky mas potom na krytinu.
Odpovedať
@k3zz ahaa a to tak ma kazda firma? som si myslel, ze zaruka sa dava len jedna komplet? je to takto akoze lepsie, ked je to takto podelene?
Odpovedať
Profilova fotka
@radosal to prave hovorim, ze neviem, ako to maju ktore firmy. Ale nemyslim, ze to budu mat vsetci takto podelene. Bola aj taka moznost, ze si este mozes zvolit v podstate z troch moznosti dlzky tej zaruky (ako pri ktorom druhu krytiny). Ci je to lepsie, ci nie, zalezi od uhla pohladu. Mne sa paci to, ze si to mozes v podstate zvolit podla seba.
Odpovedať
@k3zz tak ale to je podla mna v celku dobra vyhoda. ono domy stoja na roznych miestach a v roznych prostrediach, na to by sa malo podla mna tiez prihliadat
Odpovedať
Profilova fotka
@suomi101 keď hovoríš o tých rôznych miestach a prostrediach, tak mi nedá také menšie porovnanie, aby som nespomenul. Zober si napríklad to, ako sa ti vie zašpiniť strecha, samozrejme v závislosti od zvolenej krytiny, plech vôbec, prípadne nejaké výkaly od vtákov, usadený prach alebo podobne, to ti zmyje aj dážď. Kdežto škridlová strecha, tam sa to všetko zažerie, usadí do tých pórov a zbohom pekná strecha.
Odpovedať
no aj to napriklad a v neposlednom rade aj mach a to ani nemusi byt nejake speci prostredie, staci ak viacej naprsi a uz sa co to moze objavit. v tomto bude asi fakt ten hladky povrch proste lepsia volba
Odpovedať
Profilova fotka
@suomi101 to áno, nemusí byť na škodu v bývaní v prírode niekde pod horou ani to, keď sa aj na fasádu dajú tie plechy. Ochráni to ten dom predsa len viacej ako obyčajná fasáda, keď sa spraví.
Odpovedať
@tremmo videla som vela krat uz take a napriklad v spojeni s drevom to podla mna vyzera nadcasovo
Odpovedať
Profilova fotka
Len to sa ti asi minie ucinku akosi. Tak ta plechova krytina by sa davala s tym, aby to ochranilo dom, budovu. Plus teda, ze nemas s nim ziadne strosti. A ked to skombinujes s drevom, ktore bez udrzby byt nemoze, ak chces, aby to nejak vyzeralo, tak to sa mi trochu bije.
Odpovedať
Profilova fotka
A tak zas niekomu sa to môže proste len páčiť a s údržbou dreva je zmierený. Teraz sú k dispozícii rôzne imitácie dreva - betón, keramika
Odpovedať
@k3zz ako je to s montazou plechovej krytiny? Myslim, ze ci je nejako potrebne aby to robil nejaky majster, ktory ma danu znacku krytiny zazmluvnenu aby platila zaruka?
Odpovedať
@suomi101 montaz si v podstate zabezpecujes sam. nemyslim si, ze je to nejak takto zabezpecene. preto odporucam rovno s krytinou si zajednat aj nejaku partiu na montaz, ak si ju nebudes riesit sam. ono je to niekedy tak, ze dlhsie cakas na partiu na montaz ako na samotnu krytinu.
Odpovedať
Profilova fotka
ta zaruka pri Ruukkii, 50 rokov je na prehrdzavenie skrz plech, az sa urobi diera,
Odpovedať
@jblaze takze nezalezi v podstate ci to montuje nejaky clovek, co sa takym veciam venuje alebo keby som si to nejako svojpomocne sam urobil, hej?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?