Je lepšia krytina Ruukki alebo Blachotrapez?

Zobraz úvodný príspevok
Poradte mi prosim stresnu krytinu..Nevieme sa rozhodnut ci Ruuki alebo Blachotrapez? Dakujem
Odpovedať
@sousedekovci89 dobre si to napisal ! Ale podotkol by som, ze ani nie tak nabozenstco ako chvalenkarstvo, ze aha na co mam za pozicane prachy / hypoteku/ bo moj nazor je / inemu jeho neberiem / ze hoc aka ci betonova ci keramicka krytina je raz tak draha ako plechova a funkcne su na rovnako, mam ale take skusenosti zo sveta, ze ked idem na Sciliu k zeninym prarodicom maju skridlu, na severe talianska v alpach maju jej rodicia na dome plech, preco asi ? no logick mi vyplivy, ze plech je asi na severne oblasti a skridla na juzne / mozno sa mylim / ale napr. aj v USA maju na juhu skridlu potom to pokracuje asfaltovym sindlom / co by si ziaden slovak na dom nedal / ja som ho dal a drzi a drzi a drzi a potom opat na severe maju plech, cim to je, cim to je ??? financie do uvahy neberte, lebo ceny su skoro totzne s eurami kubik dreva 150,. CND stvorak sindlu 5,- CND, plech stvorak 5,50 CND, skridel cca 5,. CND ta sebe vyber ??? 🙂 ja som si osobne vybral asfaltovy sindel jak v Canade tak na slov. a to bol na slov. iba za 3,50 eura
Odpovedať
@sousedekovci89 servus, som na tvojej strane a velmi dobre si to napisal, ze toto je pomaly jedina tema, kde sa plechova krytina spomina, lebo v inych temach ospevuju len betonove a keramicke krytiny. Tiez si ale myslim, ze plechova krytina vie ponuknut to iste, co aj ine krytiny s tou vyhodou, ze je lahsia. Sam ju na dome mam, takze viem velmi dobre, aka plechova krytina v skutocnosti je.
Odpovedať
@sousedekovci89 paradox je ten, že som sa ani raz nezmienil o keramike alebo betóne, ale očividne niekto z toho ma komplexy 😄 btw. tiež som väčší fanúšik plechu..
Odpovedať
@spedex ja som mal ten plech v ruke,mna o kvalite a nekvalite môže presviedčať kto chce.Videl a prešiel som príliš veľa striech na to aby som neriešil štvavé kampane jednej alebo druhej strany.Ja som chcel strechu na 40 rokov. Taká je a hotovo. P. S. K tomu prehrdzaveniu:Keď sa robí všetko nožnicami,tak ako sa má , tak sa ti nemá hrdza kde prejaviť. Ad1:ten plech je ošetrený aj zospodu. A zrovna mňa obviňovať, že som si to dal kvôli cene..... Keby to počuli moji známi s chuti by sa zasmiali. Ad2.😛ovodne som chcel klik panel od rukki po reálnych skúsenostiach s nim som si povedal radšej preskrutkovane, ako toto. Navyše na moju strechu a sklony by bol nevhodný. Ad3. :Ú nás bola prednedávnom taká víchrica, že bralo skridle a plechy všetkým domom okolo mňa, len moja ostala v pohode.... A teraz bábo raď. Kontakt pošlem v správe. Páni boli majstri.
Odpovedať
@mucha999 záruku mám na papieri spolu s faktúrou prišla mi poštou .
Odpovedať
@spedex si síce za plech ale dal by si ho max. tak na šopu. wait what? 😄
Odpovedať
ale ved sa tu uz tolko nedotahujte, kazdy ma nazor iny a je to normalne, sto ludi - sto chuti ako by povedala moja mamca 😄 😄 😄
Odpovedať
@sousedekovci89 plech nie je len tento jeden veľkoformátový šrobovací systém...čo povieš na poctivú falcovku...alebo toto?
Odpovedať
@spedex ani proti jednému z toho čo si pridal nemám nič proti pri správne architektonicky navrhnujej stavbe to môže byť super vzhľadovo 🙂
Odpovedať
@spedex velmi dobre to vyzera 😎
Odpovedať
Plechova kritina je na hovno, pochopite o 15 rokov. Niekedy tie plechace boli aspon lacne, teraz to vychadza +-rovnako. Argumenty typu, ze je lahsia ako skridla su trapne. Lahka kritina, vobec nieje vyhoda. Bohuzial mentalita slovaka je taka, ze keby mu vietor otrhol plech z domu, tak bude tvrdit, ze aj tak je to najlepsie. Neexistuju argumenty ktore by potvrdzovali, ze plech je lepsi. A mozte ma ukamenovat.
Odpovedať
ruukki a ked je kvalitne urobená strecha, je to bezproblemov, ked nie je ..možete mat škridlu, aj neviem co na streche a problem bude 🙂 ..toto moj nazor
Odpovedať
Článok sa načítava...
@emilpemil áno a preto sa v horských oblastiach miesto škridle oveľa častejšie používa plech že? 😉 btw. poď to vysvetliť tomu 50+ rokov starému falcovanému plechu na streche môjho starého otca tomu sa akosi nechce porúčať a poriadne podľa tvojho tvrdenia niekoľkonásobne presluhuje. Choď to vysvetliť betónovej škridli na inej streche v mojej rodine ktorá ich "mala prežiť" a po 15 rokoch je na odpis a vyzerá akoby už bola raz použitá 🙂 Choď to vysvetliť skrutkovanej plechoškridli na ďalšom dome v rodine ktoré má cca 20 rokov a stále spoľahlivo slúži a dokonca aj esteticky celkom schopne vyzerá. Alebo ak nie, nepíš aspoň hejty. 🙂 Lebo realita je taká, že správne realizovaná plechová strecha pohodlne vydrží na dome 30 rokov (niektoré aj viac) a po 30 rokoch potrebuje zásadnejšiu rekonštrukciu tak či tak každý dom ak má vyhovovať požiadavkám súčasnej doby.
Odpovedať
@sousedekovci89 Skus pozriet do tyrolska a som zvedavy kolko falcoveho plechu naratas. Aj ked je pravda, ze radsej falcovanu ako plechovu skridlu. Argumenty s dedom si nechaj. Moj pradedo ma zas skridlu, a dom ma 70 rokov. To ze mu neprsni dnu, nieje argument. Dalsia vec je dizajn, falcovany plech na novostavbe vyzera super, ale 20 rocna plechova kritina vyzera sorry, ale ako hovno, samozrejme mozes si ju natriet 😄 Ked tvojej rodine sa po 15 rokoch pojebala skridla, otazka je skor, kto im to robil a kde to kupili. Plech by som si dal na dom, iba zadarmo... Inak nie.
Odpovedať
@emilpemil robila im to firma, ktorá na to mala zaškolenie Bramacom a kúpili to u oficiálneho predajcu krytiny Bramac. takže asi takto. Vystrieľala im glazúra, to nie je vadou montáže. A keď si myslíš, že 20 ročný plech vyzerá nahovno, rád ťa vyvediem z omylu tá strecha je stále na esteticky solídnej úrovni. Ja som teraz kúpil dom, kde je použitá pálená škridľa, má 60 rokov ale je na odpis, proste škaredá a zničená, komplet prerastená machmi a lišajníkmi. Takže takto k tvojej dokonalosti škridle. čo táraš nezmysly, základom strechy je práve to, aby do domu nezatekalo snáď nie? Dedo nechal strechu natrieť partii ukrajincov za smiešne peniaze pre pár rokmi a strecha hneď "ožila".
Odpovedať
Profilova fotka
@sousedekovci89 Glazura na betonovej krytine? Si si isty?
Odpovedať
@bookeeper možno som to zle nazval, proste nejaká lesklá povrchová úprava. Ta krytina proste strieľa po zime v okolí domu je možné nájsť takú mrvenicu z nej (nie len v okolí dažďových zvodov).
Odpovedať
@sousedekovci89 Snad sa nejdeme bavit o tom, ci na 60 rocnom dome treba robit strechu, alebo ano?
Odpovedať
@emilpemil ale áno lebo potom sa dostávame k tomu, že keď je strecha na 30-40 rokov, plechová to hravo zvládne 😉
Odpovedať
Ja tvrdim len jedno, ked je niekto presvedceny, ze skridla je naj, nech si da tu, zase ten druhy, ked je presvedceny, ze plech, tak nech si da plech. Toto je kazdeho osobna vec, aku krytinu si na dom da. My mame plech Ruukki a nemame s nim problem, ale nikoho nejdem presviedcat, aby si ho dal tiez. Nech sa kazdy rozhodne sam. Takto nejako by som to zhodnotil 😎
Odpovedať
Profilova fotka
@macko444 suhlasim, tak by to malo byt!
Odpovedať
@emilpemil Ani zadarmo.
Odpovedať
Profilova fotka
tu sa nieje o com bavit. staci si zodpovedat zopar otazok ktory material je trvacnejsi, beton, palena hlina alebo ocel, jednoznacne ocel, ktoru krutinu neodfukne vietor lebo je priskrutkovana, , je to plechova krytina, ktora krytina ma najmenej netesnosti s principu? je to falcovana, s prekaldanimy spojmi, potom je to skriloplech a potom skridla, ta ma najviac medzier a dier, na rekonstrukciu je lepsi plech kvoli vahe, s cim je menej roboty? s plechovou krytinou ci uz pri montazi alebo demontazi. beton alebo palena hlina, nema ani jedno plus. dokonca plech vyhrava aj po dizajnovej stranke, ale to je uz len moj nazor, ostatne su fakty 😉
Odpovedať
@jblaze súhlas ...navyse ak sa jedna o moderný dom, tak bez debaty aj vzhladovo idealna volba
Odpovedať
@jblaze velmi dobre si to zosumarizoval a je to tak, plechova krytina ma len same vyhody oproti inym krytinam!
Odpovedať
Profilova fotka
@popstar davali ste aj ten filc ktory znizuje hluk ? aky typ od ruukki mate ?
Odpovedať
Profilova fotka
My ideme konecne prerabat strechu, pretoze min.rok to bohuzial nevyslo ako sme chceli...uz zaciatkom min roka sme sa rozhodli pre ruukki classic a aj ked sme si od vtedy az do teraz studovali aj ine moznosti a pre a proti, tak na nej stale trvame..aj ked bohuzial za ten rok isla cena hore z 16€ za m2 na 21 € za m2..akurat som si vsimla, ze ponukaju teraz novinku classic M..nevieme sa zatial rozhodnut, lebo povodne sme chceli Classic C 50+ s filcom, potom sme zvazovali to iste len Classic D a teraz maju aj tu eMkovu a ta by mala mat nejake mikro falcovanie..este sme ich nevideli na zivo, snad coskoro to pojdeme omrknut..inac ideme to robit svojpomocne, prerobili sme s priatelom cely dom vlastnymi rukami, tak sme sa rozhodli, ze riskneme aj toto 🙂 uvidime ako to dopadne..budeme davat plny zaklop a aj ked sme chceli povodne nadkrokvovu izolacia, tak cena zmenila plany a bude klasicka s tym, ze musime obetovat to, ze tramy nebudu vidno..ak mate nejake rady alebo skusenosti, tak sem s nimi...min rok som tu nasla viac ludi, ktory robili strechu svojpomocne, len to uz akosi neviem dohladat
Odpovedať
Profilova fotka
@chovanc ano, ano, davali sme aj ten filc a typ mame Classic C. Citam, ze idete sami do strechy, tak to drzim palec a budem sledovat, ako sa vam dari. Snad nam sem-tam napises 😎
Odpovedať
Profilova fotka
@popstar napisem, sama som zvedava, zatial sme sa "popasovali" so vsetkym, co sme na dome prerabali, ale strecha je trosku ina vyzva, tak snad sa moc neprecenujeme 😄
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?