Zle vyznačené súpisné číslo na katastri

Profilova fotka
Zdravim.Chcem sa spýtať.Chcem zbúrať starú budovú dakedy to služilo sa chov hospodárskych zvierat,aktuálne sklad. Ale chcem to postavit nanovo-nemá to ani základy .Ale k veci.Projektant ma zastavil s tým že na katastrálnej mape je tam zakreslené súpisné čislo domu, lenže na rodinnom dome nie.Zaujimavé je že susedia majú podstate to isté tiež to nieje zaznačené.Bude to vadiť, lebo vedel by som novú stavbu riešiť ako do 25m2 teoreticky.Viem, že od 1.4 idú nové veco , všetko drahšie.Projektant mi vravel že ked to budem musieť riešiť ako dom tak tam treba všetky povolenia , čo nedavá zmysel ani logiku potom a už vôbec zmysel pre novú stavbu.Ďakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
Schovaj to do udziavacich prac.... takto stenu po stene uz zopar ludi sa dostalo k novemu objektu len u teba ak cyba zaklad tak to asi nepojde. Ak pojdes nanovo a na pozemku sa nenachadza hlavna stavba tak vsetko co chces postavit jedine cez stavebne povolenie
Odpovedať
Ak to bude napojené na inžinierske siete,stavebné povolenie treba vždy.Inak oprava súpisného čísla v katastri sa rieši na základe podania obce.
Odpovedať
Profilova fotka
Ziskal som nove info z inych miest a ze udajne sa to bude spravit tak, ze musim zavolat geodeta a ten spravi asi znovu zameranie a cislo vyznaci tam kde ma byt.Neviem preco je to takto riesene, dom je stary .
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sambucus:

Ak to bude napojené na inžinierske siete,stavebné…
@sambucus netreba. Mám pivnicu 6*4 napojenú na elektrinu aj vodu a stačilo ohlásenie drobnej stavby
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?