Stavebné povolenie vybavenie

Dobrý deň chcem sa opýtať mame objednaný katalógový drevodom, do ktorého by sme časom chceli dat urobiť elektriku v kanalizáciu vodu atď ale zo začiatku ešte nie je potrebne na stavebné povolenie aj projekt pripojek alebo ako to funguje? Co vlastne k tomu potrebujem? Ďakujem.
Odpovedať
Uuuuuf... Osobne si myslim ze ku SP treba vsetky profesie. Najlepsie spravite ak najprv skocite na SU. Tiez som nikdy pred tym nestaval, no jedina navsteva SU vas navedie co treba ako dalej... tu problem nevyriesite...
Odpovedať
Ak chcete stavat, tak to vsetko bude potrebne. Vyjadrenie aj od plynarov ci uz budete alebo nebudete mat plyn v dome, taktiez od telekomunikacii. Stavebny urad da presny zoznam, co k ziadosti o stavebne povolenie musite dolozit. Standartne dom musi mat pripojenie na elektriku, vodu/studnu a kanalizaciu/zumpu. K tomu poriesenu dazdovu vodu, vynatu podu pod stavbou.
Odpovedať
Profilova fotka
@dianat9 to ste si objednali katalógový dom bez toho, aby ste navštívili SÚ? :D čo ak s projektom nebude SÚ súhlasiť? (nebudú dodržané vzdialenosti od hranice pozemkov, sklon strechy atď.).. ,,do ktorého by sme časom chceli dat urobiť elektriku v kanalizáciu vodu atď " prívod elektriky alebo rozvody kanalizácie a vody už musíte mať riešené cez základovú dosku, neverím tomu, že vám niekto dá stavebné povolenie bez nekompletnej projektovej dokumentácie, veď ten dom raz budete chcieť kolaudovať a pri kolaudácií sa zisťuje skutočnosť voči projektu (čo by zisťovali u vás, keď by ste nemali kompletnú projektovú dokumentáciu?)
Odpovedať
@iamriso aj my sme projekt domu riesili mimo stavebneho uradu nakolko nasa ulica ma aj podkrovne a aj bungalovy, mohli sme si vybrat. A projekt pripojok sme riesili az sme mali vyjadrenia spolocnosti a stanovene body pripojenia. Projekt osadeni bol rieseny zarovno s pripojkami a to sme pred tlacou zistovali na stavebnom, kde nas informovali o ulicnej ciare, tak sa dom posuval.
Odpovedať
@iamriso príprava na prípojky atď sa urobí samozrejme, ale nechceme to pripojiť hneď, práve preto sa pýtam lebo neviem ako to funguje nemám tušenia, nevenujem sa tomu. Ďakujem za každú radu a informáciu. My už na pozemku dom mame mame všetko elektriku vodu kanalizáciu akurát by sme to chceli len potiahnuť k domu.
Odpovedať
Profilova fotka
@leatea chápem, ale ty si si riešila povolenia vopred, resp. si nezačala stavať ešte pred schválením stavebného povolenia...lebo príde mi to tak, že autorka tejto témy má v pláne začať stavať drevodom a potom po nejakom čase tam chce dorobiť profesie... ak to tak nie je, tak sorry, ale tak som to pochopil z jej vety: ,,mame objednaný katalógový drevodom, do ktorého by sme časom chceli dat urobiť elektriku v kanalizáciu vodu"
Odpovedať
@iamriso je pravda, ze je to nejasne napisane a aj dalsi prispevok, kde pise, ze maju uz dom a zrejme k dalsiemu (buducemu) domu chcu dotiahnut pripojky.
Odpovedať
Profilova fotka
@dianat9 z časti sa to dá pochopiť dvojako. Ja sa domnievam že už máte objednaný projekt na ktorom sa už pracuje. Skúsme ísť do poradia ako by to malo byť ... 1. dajte si vypracovať projekt na IS podľa potreby, elektrina, voda, plyn a kanalizácia. Keď to budete mať, tak s tymito projektami požiadajte o vyjadrenie distribučných spoločností - energetici, plynári, vodári (voda a kanál - ak nie je obecný - prudko individuálne), stavebný úrad vás už navedie kam ísť a pýtať sa), ak nebudete mať projekt na IS vypracovaný, nemajú sa Vám k čomu vyjadriť. Elektrikári ešte hej, v rámci MRK (max. rezervovana kapacita) 2. projekt IS dodajte Vašemu projektantovi ktorý dané IS zakreslí podľa projektu IS do projektu Rodinného domu, keď budete mať všetko spravené a na papieri: 3. pôjdete na stavebný úrad, tam vám dajú zoznam toho čo treba vyžiadať od inštitúcií, napríklad pozemkového a lesného odboru, obce, distribučných spoločností, telekomunikačných spoločností - ak budú dotknuté, susedov treba informovať a musia vám to podpísať - všetci dotknutí... 4. ak všetko budete mať, pôjdete s tým na SU, a oni už spravia čo treba pokiaľ dodáte všetko čím vás zaúkolovali. Samozrejme nikde nie je napísané, že tie siete tam UŽ musia byť vybudované, že musí byť elektrina, voda, kanál, plyn vybudovaný.... ale musíte mať na to už vypracované projekty a určite odporúčam danú vec riešiť ešte pred stavbou domu... najprv musíte mať istotu, že sa tam IS budú dať vôbec pripojiť ... poznám viacero prípadov ľudí - stavebníkov ktorí kúpili pozemok a chceli stavať dom, a siete nedostupné ... a vybudovanie sietí bude o rok zas len drahšie ... treba spraviť všetko hneď aby ste s tým mali potom pokoj... to je ako kúpiť auto bez kolies.. aký to má zmysel ? Tie prachy budete musieť investovať tak či tak... opravte ma ak sa mýlim.
Odpovedať
Profilova fotka
@dianat9 som to nestihol zeditovať, vypršal čas ... na vyjadrovačky k IS bude stačiť osadenie / situácia RD. Určite si tie siete dajte spraviť pred začiatkom stavby RD. Bude to tak lepšie.
Odpovedať
@dianat9 podla mna to tam budes musiet mat, teraz uz kazdy dom a aj drevodom musi mat pripojky
Odpovedať
Ďakujem pekne za informácie. Pomohli ste mi, keďže som v tomto totálny laik.
Odpovedať
Profilova fotka
@dianat9 pozri si tu moj prispevok, co a ako som vybavovala. Tiez drevodom. Mozno pomoze. https://old.modrastrecha.sk/forum/ura...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@kamilka22381 ďakujem krásne, máte drevodom?? Mohla by som poprosiť ešte info, čo od vás ešte chceli na SÚ?
Odpovedať
Profilova fotka
@dianat9 vsetko je v tom prispevku, co som davala. Na konci mas pisane, co som dokladala ku stavebnemu
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?