Parcela E--->C a odkup od SPF, zrejme aj extravilan.

Zdravim, Mam moznost kupit pozemok v obci, hned z hlavnej cesty, parcela C, zastavane plochy. a za nim (zrejme extravilan) je krasny 4000m2 parcela E, a vlastnik zrejme nezije podla katastra SPF. a teraz moja predstava, kupit ten prvy C, nasledne odkupit od SPF ten parcelu E, zmenit na parcelu C a spravit stavebny. Utopia? Riesi niekto nieco kompletne inziniering? Zeby sa an to podujal? Dakujem
Odpovedať
SPF je len správca neidentifikovateľného vlastníka, v takom prípade nemôže len tak predávať.
Odpovedať
to odpredanie je najmensi problem. to som uz osobne zistoval na spf. skor to E dostat do C a z extravilanu spojit s intravilanom je vyzva.
Odpovedať
@stefan222 veru, je to na dlhú dobu a pevné nervy.. cez územné konanie, zopár krát verejné vyhlášky, veľa návštev všetkých možných úradov a pozemkový fond? To je na vydanie knihy .. a ak spravujú za zomreleho, koniec 🤕
Odpovedať
@stefan222 menit parcelu z E na C je jednoduche a v tomto pripade uplne zbytocne. Pretoze ak by sa vam aj uplnou nahodou podarilo parcelu odkupit, menit ju na C nie je nutne. Cokolvek chcete riesit so SPF, pripravte si vela casu a pevne nervy. Ak je tam len jeden vlastnik a je mrtvy, moze mat dedicov a moze ich byt pekna kopa. Nepochopila som celkom, na ktorej parcele chcete stavat. Lebo ak na tej v extravilane, tak skor, ako zacnete cokolvek riesit, chodte na obec a pytajte si pisomne vyjadrenie, ci je to vobec mozne. Lebo sa vam moze stat, ze to mozne nie je. A cela namaha bude zbytocna..
Odpovedať
@akvi dakujem.to pisomne vyjadrenie ma nesky nazov/formu?tak prvy pozemok,sucasny C, v intravilane by sluzil ako prijazdova cesta k tomu, co je teraz E a je v extravilane. zrejme. cize prve kroky za starostom ci stav urad? chcel som zacat ze budem vlastnik na oboch a tak ale necham si poradit.
Odpovedať
@stefan222 je to žiadosť o územno-plánovaciu informáciu. Uvediete tam číslo parcely a strucne opisete zámer. Písomne ju treba mať koli tomu, ze toto je dlhy proces a môže sa vam stať, ze sa zmeni osadenstvo úradu, takže nejaké ustne dohody vam mozu byť nanic. Obec sa musi vyjadriť, ci a co je možné na dotknutej parcele robiť. Možno zistíte, že stavať je možné, ale musi sa zmenit uzemny plan obce. To je ďalší proces, ktory moze trvať velmi dlho. Bavime sa o rokoch, aby ste boli v obraze. Ale nemusí to tak byť, ozaj záleží od tej ktorej situácie. Ale určite zacnite na stavebnom urade obce.
Odpovedať
@stefan222 Je nepodstatné, či je pozemok v stave E či C a tiež či je v extraviláne alebo v intraviláne, podstatné je to, čo hovorí územný plán (ak ho obec má). Okrem toho, priradiť pozemok do intravilánu sa nedá, obce si to nemôžu robiť ani zmena územného plánu nemá na to vplyv, hranice zastavaného územia obcí sú pevne dané, naposledy sa menili niekedy po roku 2000. Takže ako vyššie píše @akvi, požiadaj o uzemnoplánovaciu informáciu, čo je možné na danom pozemku robiť a podľa toho sa rozhodni. Aj tak si však myslím, že najťažšia časť bude odkup od SPF.
Odpovedať
@stefan222 AKo a kde si zisťoval na SPF? To si bol za vedením SPF, či ti to odpredajú? Lebo predstavuješ si to jednoducho. Ak to nie je vo vlastníctve SPF aelbo štátu, tak SPF ti to nemôže predať, takže nerátaj s tým, že to odkúpiš od SPF. A keby aj, my sme odkupovali 73 m2 a trvalo to takmer 5 rokov. Tú parcelu pri ceste môžeš kúpiť, ak má majiteľa, ktorý žije. Ale či na tom budeš môcť stavať, ti povedia len na obecnom úrade.
Odpovedať
@chrobak7 my od SPF meter, skoro dva roky 😊 príšerná inštitúcia
Odpovedať
@evita68 my sme robili výmenu. 5 rokov 🙄
Odpovedať
jj, vzdal som to, kedze je tam neznamy vlastnik tej Eckovej 😞 bez adresy a s 1/1 podielom. skoda, ideme dalej. mam zopar kde je SPF len 1/2 podiel tak idem sa pustit do toho. drzte palce.
Odpovedať
@stefan222 Keď uvidíš na LV, že je v správe SPF s akýmkoľvek podielom, tak od toho utekaj. To nemá cenu.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@chrobak7 jeden idem skusit kde ma mamina 1/2 a druhu niekto (asi vieme kto) zrejme nema dedicov.ideme sa do toho pustit cez pravnika(vraj ma skusenosti) tak dam echo potom.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?