Nový stavebný zákon a prístupová cesta

Dobrý deň. Študoval už niekto nový stavebný zákon, ktorý by mal platiť od 1.1.21 aké sú podmienky ohľadom prístupovej cesty? V Starom zákone je uvedené, že cesta musí byť skolaudovaná ku začatiu užívania stavby -čiže ku kolaudácii, čo potvrdil právnik, ministerstvo dopravy atd atd. Len stavebný úrad s tým nesúhlasí. Skúšala som si nový zákon preštudovať, ale žiaľ nenašla som odpoveď na to, či cesta musí byť skolaudovaná ku začatiu stavebného konania na RD alebo po starom ku kolaudácii. Mám totiž obavu, že nás budú naťahovať až kým sa zákon nezmení a hoci starý zákon je na našej strane, nový už byť nemusí.
Odpovedať
@katuska2709 škoda to študovať, ten nový stavebný zákon určite neprejde, takže môžeš byť v kľude.
Odpovedať
@podko v kľude nie som, keďže aj s tým starým nás naťahujú a bojím sa aj toho žeby to malo ísť na súd, keďže u nás súdy fungujú podobne ako stavebné úrady
Odpovedať
Zalezi asi aj od stavebneho uradu…nam pracovnicka uradu vydala stavebne povolenie na dom,aj ked cesta nie je skolaudovana,dokonca ani siete…ale ta ista pracovnicka vo vedlajsej dedine,na domy nevydala stavebko pokial cesta nebola skolaudovana
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Čítal niekto toto https://www.tvnoviny.sk/domace/204924... neviete kde sa dá ten návrh zákona prečítať
Odpovedať
Linka na navrh nového Stavebneho zákona: https://rokovania.gov.sk/RVL/Material... Pozrite dokument: Vlastný materiál. Po preštudovaní Navrh Nového stavebného zákona sa mi vid azda ako rozumná vec elektronizacia konania ale su tam aj veci ktoré budú komplikovať konania a ešte ho môžu prdlžiť. Dlžka pripomenkovania a podania námietok sa zvyšuje na 30 dni. Ak dôjde z nejakého dovodu ku sporu učastnikov konania ktorý stavebnú úrad nevie rozhodnúť pride na rád súd. Citujem § 37 (7) Ak sa v konaní vyskytne námietka alebo spor medzi účastníkmi konania vyplývajúci z práv k pozemku alebo k stavbe, o ktorom stavebný úrad nie je oprávnený rozhodnúť, pokúsi sa vyriešiť spor dohodou účastníkov konania alebo uzavretím zmieru, inak vyzve účastníkov konania, aby podali návrh na rozhodnutie o obsahu námietky alebo sporu príslušnému súdu a určí na to primeranú lehotu. Ak v určenej lehote účastníci konania nepodali dôkaz o podaní návrhu, stavebný úrad konanie zastaví. Ak sa nepodarí vyriešiť námietku alebo spor dohodou ani zmierom, stavebný úrad je oprávnený urobiť si úsudok o námietke sám ako o predbežnej otázke v konaní alebo ak je to možné, dá podnet na rozhodnutie príslušnému orgánu. Otázne je či to vobec prejde a v akej podobe. V mediach to prezntuju že to ma pomocť developerom urychliť konania ale mne to príde uplne opačným smerom.
Odpovedať
Ak zakon prejde s platnotou od 1.1.2023, tak konanie začate do konca tohoto roku pojdu postarom podla doteraz platneho zákona. § 65 (1) Konania začaté na stavebných úradoch podľa doterajších predpisov, ktoré neboli právoplatneskončené rozhodnutím vo veci do 31. decembra 2022, sa dokončia na stavebnom úrade podľadoterajších predpisov podľa predpisov účinných do 31. decembra 2022. (2) Na konania začaté a právoplatne neskončené do 31. decembra 2022 sa vzťahuje zákonč. 50/1976 Zb. o územnom plánovaní a stavebnom poriadku (stavebný zákon) v znení neskoršíchpredpisov.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?