TV na stenu - poradíte?

Dobry den, Poprosim Vas o radu ohladne televizora cena max 1000 €. Radi sa pozerame na TV ci uz film, netflix, hudba youtube alebo tv stanice. Vzdialenost stien od seba je 3,8m. TV chceme uchytit na stenu, idealne taky uchyt, ze bude uplne ta tv pricapena na stene a nie na nejakom rotacnom alebo odskocenom 10cm stojane. Na pripavu kablov by dam do sten chranicku ktora by koncila v krabicke za TV kde by trcali potrebne kabliky, ziadna krytka. Na druhej strane oproti planujeme mat sedacku uplne pri stene, cize cca 3,4m od oci. Podmienkov je mat jeden dialkovy ovladac, doma budeme mat UPC. Poprosim Vas o radu 🙂.
Odpovedať
1
2
@kaarci dáku LG min 55ku a všetky TV majú úchyt Vesa a ja by som práve išiel do také čo sa dá odťahovať a otáčať aby sa dali dobre zapájať káble a disky
Odpovedať
@jumt dakujem, ale vobec sa nevyznam v tych uchytoch a ani v type tv.
Odpovedať
Na taku vzdialenost by som bral 65"
Odpovedať
Profilova fotka
65" LG. Posledne 4 cisla znacia model. Cislo 1XXX radu a ostatne vysku modelu v danej rade. Plati pravidlo - cim vyssie cisla - tym lepsie.
Odpovedať
@kaarci Pred Vianocami sme zakúpili Samsung QE55Q75TATXXH a velikááááá spokojnosť, nakoľko sme mali túto značku už 6rokov ale bol nám už nejako "malý" tak sme kúpili tento typ, samozrejme k tomu držiak ktorý sa dá vysunúť-pootočiť..Ale bude iba na jednom mieste po montáži.. ;-) Je tam všetko čo si spomínal že tam chceš mať..Netflix beží skoro denno denne hlavne prírod. filmy.. ;-)
Odpovedať
@kaarci my sme po SONY šli do Samsungu QE65Q80T. Ak sa rozhodneš pre nejaký z týchto QLED, urob si účet na samsung.sk. Tam je špeciálna podpora pre majiteľov QLED. Napr. ak si kúpiš TV od oficiálnych partnerov, tak na podpore si objednáš dovoz a inštaláciu zadarmo. Ja som to zistil, až keď som si registroval TV. Obraz je super a zvuk je najmä po basovej stránke citeľne lepší než iné TV, ktoré som počul. Čo na Samsungu vo všeobecnosti oceňujem je podpora 24/7. Už som s nimi riešil TV pre svokrovcov 1.1.2020. Žiaľ, momentálne riešim reklamáciu. Na obrazovke je tmavšia zóna. Ale zas som využil to, že mám QLED lebo TV netreba nikam nosiť. Príde technik a všetko vybaví, aj prípadný dovoz nového TV. Inak aby to nevyzeralo ako reklama, svokrovcom sme vybrali SONY. Ja som vyberal to, čo mi prišlo najlepšie na moje požiadavky (100 Hz, priame podsvietenie, lokálne stmievanie, SkylinkLiveTV, Netflix, HBO GO, YouTube; večerné filmy, dobrý jas a zvuk, podpora nových herných konzol).
Odpovedať
@tao_tao dakujem, pozeram nieco take ako si napisal, sony vs samsung. Akurat skor ten QE65Q70T. Ten tvoj sa mi paci, ale ked pozeram koľko W zerie hmm. Z hladiska ovladacov to je ako, mam UPC televiziu a chxel by som mat jeden dialkac.
Odpovedať
@kaarci UPC som nikdy nemal, tak neviem ako presne funguje. Ak ako Skylink, tak TV má slot na kartu a netreba set-top-box. Ale myslím, že do toho slotu bude treba vložiť čítačku. My teraz fungujeme len na TV cez net, takže ani satelit nemáme. Tu je číslo na podporu Samsung +421 800 726 786. Fungujú aj na WhatsApp a človek má obratom info akú potrebuje. Inak v oboch SONY, ktoré som spomínal sme mali v tom slote čítačku na Skylink kartu a išlo to bez problémov. Vtedy to bola aj moja požiadavka, aby bol jeden ovládač.
Odpovedať
Ja som koncom roka kupoval Samsung QE50Q80T, co je teda uhlopriecka 50". Viac sa mi nezmestilo. Absolutna spokojnost. Slusny zvuk na moznosti ktore realne TV vzhladom na svoju hrubku maju. Ale planujem zlepsit. Dlho som prehodnocoval dokupit soundbar, ale ten zrejme neprejde vzhladom na cenu. Zrejme budem kupovat slusnu vezu. Mal som aj k starej telke a je to nebe a dudy. Bezi nam Netflix, Spotify, terestrialne vysielanie a mame aj Skylink Live (internetove priprojenie). To vsetko sa da ovladat z jedneho ovladaca, nepredpokladam, ze by mal byt problem s UPC. Ale ako bolo spomenute maju dobre call centrum. Je zlozite vybrat si znacku TV, ale osobne si myslim, ze vzhladom na svoj rozpocet by si nemal mat problem so ziadnou standardnou znackou. Pokial neuletis na uhlopriecke. TV su uz v tejto kategorii fakt slusne.
Odpovedať
Tak po dlhom patri sa rohodujem medzi tymto. Viete mi poradit ako beznemu užívateľovi co vybrat? QE65Q70T QE65Q64T UE65TU8502 65NANO91
Odpovedať
@kaarci tento prvy, co si dal, ten si brat kupoval nejako zaciatkom roka ci tak nejako a obraz je perfektny, dal ho na stenu, aj dobre vyzera a on to hodnoti ako dobra kupa, podla parametrov a vsetko 😉
Odpovedať
@kaarci chod do najbližšej väčšej predajne a vyber si , ideálne ak by si tam mohol pustiť vlastnú nahrávku z UPC aby si vedel čo budeš pozerať doma,nakúpiť môžeš lacnejšie konkrétny typ cez internet lacnejšie ak nemá obchod akciu
Odpovedať
Článok sa načítava...
@duzu s tou predajňou mam prave problem.... Covid.
Odpovedať
@kaarci ja mam QE55Q6FNA spolu so soundbar Samsung Q950T... Super obraz super zvuk
Odpovedať
@cmelor tak to je ina cenova kategoria tie repraky 😉
Odpovedať
@kaarci ale aj iny rozdiel
Odpovedať
@cmelor @kaarci My mame JBL s vacsim vykonom s cenou cca 500€ menej ako samsung :-) Kvalitu porovnavat si netrufam,lebo som samsung nepocul,ale jbl hra viac nez slusne :-)
Odpovedať
@kaarci ja som kupoval pred pár týždňami tu nano91 len 55 palcovú a v tej cene lepšiu telku nekúpis. Parádny display môžeš si to pozrieť aj na dtest naj obraz z lcd panelov lepši obraz kúpiš len OLED a to nemyslím ten fejkovy qled od samsungu. Oledy začínajú tak na 1500e
Odpovedať
@vilny39 ide ti tam aj skylink live tv ?
Odpovedať
@vilny39 pojde mi s jednym ovládačom zapnúť aj upc? Nechcem dve dialkove...
Odpovedať
@kaarci pojde. ide to aj na mojej samsung 3D TV 8r, aj novej cca 400€ samsung tv co som kupovala mame. do ovladaca sa daju nakonfigurovat rozne boxy od roznych poskytovatelov.
Odpovedať
@manilla viem ze na samsungu to ide, ale ci na lg to neviem. Niekde som cital, ze je s tym problem.
Odpovedať
Profilova fotka
@kaarci Na samsungu hej s tym nie je problem, to aj my tak mame a je to parada. Nechcel som aby sme mali dve, lebo to zakazdym som jedno musel hladat 😄
Odpovedať
@stanlej mas UPC?
Odpovedať
@vilny39 ja som tiež kúpil Nanocell LG 75", jediné čo ma tam trochu rusi je, že aj keď to má sektorové stmievanie, tak pri čiernom pozadi sa tvorí taká bledá zóna pri svetlých oblastiach. Tá čierna je naozaj čierna, skoro ako pri OLED, ale nevie to tak presne vektorovo vyrezať. Keď zlacnejú OLEDy, s takou veľkou uhlopriečkou, tak potom kúpim to.
Odpovedať
Profilova fotka
My mame doma samsung cca 155cm uhlopriecku. Ako bal som sa ze to v ramci mensej vzialenosti od gauca bude vela, no po nejakom tom case by som si vedel predstavit aj vacsi
Odpovedať
@drahoo vhodná vzdialenosť pri väčších obrazovkách je závislá od rozlíšenia, pri našom signále zo sat vo Ful HD stačí dvojnásobná vzdialenosť veľkosti uhlopriečky,nevidíš už jednotlivé body, takže to môžeš pozerať z 3 m bez toho aby si behal hlavou ako rozhodca za pinpongovou loptičkou, ak máš rozlíšenie 4K stačí vzdialenosť uhlopriečky, no u nás je zatiaľ takých programov ako šafránu akurát niečo na nete ak máš rýchle pripojenie
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Tak rozhodol som sa vymenit tv za vacsi, chcel by som 65-75", kedze pozeram z 5m vzdialenosti, skor by som isiel do 75". Poradte nejaky dobry do ceny cca 1000-€. Pozeral som samsung qe75q64t, ale v predajni mi povedali, ze neni dobry a ma len 50Hz, ze mam kupit panasonic 100Hz so zadnym podsvietenim, ale ten je cez rozpocet. Teraz mam LG a to je smejd a kazdy tyzden mi zmiznu niektore kanaly.
Odpovedať
@originalx vo vybere znacky by som bol opatrny, panasonic uz davno nie je to co byval. Chalani co servisuju tv minule spominali ze vo vnutri tych lacnejsich su creva rumunske. Lg som mal aj ja problem pri plazme, vymenila sa nejaka doska a odvtedy slape. Kazi sa vsetko, samsung co mam tak zase ma rad vyhadzovat z online pozerania niektorych filmov. Nova lg 75 bez problemov. Neda sa povedat ktora znacka je naj. Treba si uvedomit kto co vyraba a investuje do vyvoja, to je prave lg a samsung. Ci bude 50hz alebo 100hz podla mna rozdiel nezistis, dolezitejsi je signal co do tv dostanes.
Odpovedať
@jozefsv signal ide zo satelitu-skylink, takze v pohode aj 50Hz, ten qe75q63t? Nove Lg75 ma tiez tak blbo riesene ovladanie a triedenie programov? Tie musim vzdy cez pc a usb roztriedit.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?