Oplatí sa kúpiť vysokú chladničku/mrazničku?

Ahojte, mám možno trošku smiešnu otázku. 🙂 Vyberáme samostatnú mrazničku (rodina = 2 dospelí a 3 deti) a nevieme sa rozhodnúť, či si máme kúpiť 176cm alebo 190cm vysokú (všetky dôležité parametre sú rovnaké pri oboch, takže fakt ide už iba o výšku). Keďže s manželom nie sme vysokí (pod 170cm), rozmýšľame, či nám potom nebude zbytočná tá 190 výška, keď si tam aj tak nedočiahneme pohodlne... 😄 Aké máte skúsenosti?
Odpovedať
Si si ista, ze su vsetky ostatne parametre rovnake? Vyssie chladnicky maju vacsinou vacsi objem. Chladnicky maju hore bud vysoku policku alebo droteny kos na flase takze tam vzdy pohodlne dosiahnes rukou nebude treba smatrat v nejakej uzkej vysokej policke 🙂
Odpovedať
@oblivian ja by som hlavne odporučil širšiu chladničku (70cm). Je to na nezaplatenie. Vojdú sa vedľa seba 2 hrnce. Fakt oveľa viac miesta. (tie 70cm sú väčšinou 190cm, moja žena má 165 a dociahne aj hore)
Odpovedať
Profilova fotka
Ide teda o chladnicku ci mraznicku ci chladnicku s mrazakom? "Vyberáme samostatnú mrazničku...."
Odpovedať
Brala by som vyššiu. Naša chladnička s mrazničkou je vysoká 204 cm a dočiahnem aj do vrchnej poličky a aj na chladničku hore viem niečo položiť, ak treba. Som vysoká 175cm.
Odpovedať
My sme 2 mesiace dozadu riesili to iste. A sme zatial len 2ja dospely. Mraznicka ma 6 suflikov.cca 160cm. Hrozne nam chybaju dalsie. Nevahaj a vezmi vacsiu. Chladnicku mane 185cm. Cisto chladnicka. Uz pri 2 osobach je skoro stale plna. Mrazak coskoro vymenine za vacsi. Je super mat rozdelene potraviny a moct si nakupovat domace maso a uskladnovat domace ovocie zeleninu
Odpovedať
@oblivian nie som o moc vyssia ako kybel (158), mam chladnicku asi 200 cm, na hornu policu v pohode dosiahnem. Pri chladnicke cim viac priestoru tym lepsie. Sice obcas ziva prazdnotou, ale su dni, ked by ju bolo treba nafuknut
Odpovedať
tak to je aj u nas. predtym sme mali mensiu chladnicku teda nizssiu cca 176 teraz mame 210 a zena aj ked meria 162 nema s tym ziadny problem. a to som sa jej na zaciatku smial, ze hore si budem schovavat pred nou veci 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Určite vyššiu. Ja som tiež pomerne nízka, muž má tesne cez 170 a nemáme žiadny problém s výškou.
Odpovedať
určite vyššiu. aj keď budeš mať vrchnú policu počas roka prázdnu /čo sa určite nestane/,tak napr. cez sviatky je veľká chladnička na nezaplatenie.
Odpovedať
Profilova fotka
Dozaista väčšiu, vyššiu, oceníš to, hore dáš také veci, ktoré ti pôjdu bez problémov vybrať, my tiež tak máme a teda výšku nám ani mne ani žene pán boh moc nenadelil 😄
Odpovedať
Profilova fotka
Určite vyššiu a väčšiu. My sme už len dvaja, ale ak budeme kupovať ďalšiu, tak zasa čo najväčšiu. O trocha menšia zasa až tak veľmi energie neušporí, ale miesto v nej je na nezaplatenie. O to zvlášť, keď ste doma piati.
Odpovedať
@lifelike presne tak pri takom pocte ludi v domacnosti, by som malu ani len neriesil. U nas napriklad na vianoce je problem s dostatkom miesta aj pri vysokej chladnicke 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
A to som ešte nenapísala, že od jari do jesene máme aj tzv.letnú chladničku v našej šopke. Tam sa chladí vínko, pivko, limo a minerálky. A v malej mrazničke zmrzlinka a ľad. Je to na tri kroky od terasy a netreba stále lietať hore dolu do kuchyne. A kúpili sme ju hlavne preto, že vždy sme to mali v chladničke v kuchyni a potom som nemala kam odkladať jedlo 🙂.
Odpovedať
@oblivian to zalezi od vasich zvykov, staci vam teraz ta, co mate,alebo sa denne trapis, co kde napchat. Vobec by som neriesila, ci dosiahnes do hornej police, urcite ano, bola by blbost navrhnut chladnicku, ku ktorej potrebujes stolcek. Mna skor udivuje, ze kolko ludi tu potrebuje velikanske chladnicky. My sme presny opak, mame malu asi 140cm vysoku chladnicku a jediny problem je cez sviatky. Nebudem ale koli 2 tyzdnom v roku drzat chladnicku, co zyva prazdnotou. Takto ju mame plnu tak akurat. A to ja varim denne, alebo obden, cize aj nejaky hrniec tam vzdy je. Nakupovat chodime 2x do tyzdna. Sme sice len 3 osoby, ale ja robim z domu, decko je tiez teraz doma. A nejak nepocitujem, ze by mi nestacila chladnicka. Mrazak mame osobitny, ale aj to hlavne koli masu pre psa, kedze ideme barf stravu. Takze skor ries zvyky a to, ci bude chaldnicka naplnena.
Odpovedať
Urcite co najvyssiu a co najsirsiu. My sme tiez 2+3.
Odpovedať
@akvi tiez nechápem. my fungujeme s 1 chladničkou s mrazničkou, síce vysokou ale šírka klasika 60cm a stačí pre 6 ľudí.
Odpovedať
@zltalienka no uz som si myslela z som sama divná 🙂 Ale je fakt, ze som si všimla u kamarátov, ze oni maju fakt preplnené chladničky, netuším, čo v nich presne majú ale ozaj že plné 😄
Odpovedať
Sme 3 osoby a v byte sme mali kombi chladnicku s mraznickou cez 2 metre a teda len len stacila :-). U nas sa casto vari, casto aj 4 hrnce boli vo vnutri plus zelenina, mliecne veci udeniny, syry, vselijake otvorene dzemy atd.... V dome mame moniklimaticku vstavanu chladnicku a pre mna je vo vnutri tiez mala. V spajzi je samostatna mraznicka. V garazi je dalsia mensia chladnicka s mraznickou na menej pouzivane veci a hlavne v lete na napoje a zeleninu zo zahrady. Do obchodu chodime tak raz za 2 tyzdne, takze sa vzdy nakupi viac. Castokrat ked peciem a potrebujem udrzat v chlade tortu (niekedy aj 2 ked je oslava), tak je to super, lebo to viem pekne ulozit. Takze zalezi od potrieb rodiny. Ale poznam aj takych, co tam maju vajicka, sunku a mlieko a to je vsetko :-)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?