Odsávač pár Gorenje Retro béžový - tukový filter ?

Ahojte, máme zabudovaný odsávač pár Gorenje Retro béžový, vôbec s nim nie som spokojná, stále je celý zanesený, povrch má takú drsnú štruktúru, z ktorej sa všetko ťažko dáva dole, asi sa pýtate prečo riešim povrch? Lebo aj keď je odsávač správne zabudovaný do linky, musím ho čistič komplet celý viac než často...momentálne zháňam tukový filter v kovovej kazete 2 kusy, chcem ich vymeniť, neviem ako často sa majú meniť, ale jeden kus stojí 42 eur, čiže výmena + poštovné okolo 90 eur. Skoro ma vystrelo, neviete mi poradiť, či do tohto odsávača nepasuje nejaký iný cenovo prístupnejší filter? Viem, že sú aj univerzálne pre viac značiek, ale pre Gorenje som nenašla, ďakujem za odpovede.
Odpovedať
Vymeniť tukový filter? Čo mu chýba? Ak je zanesený, treba mu dať umývačku na 70°C.... trošku zmatnie, ale fungovať bude ako nový.
Odpovedať
To že zmatnie mi nevadí, ďakujem za radu.
Odpovedať
@telma321 To je údel digestorov. Chudák digestor je nad varnou doskou, kde sa varí, pečie. Všetky pary, tuky idú hore a usádzajú sa na digestore. S tým nič neurobíš - jedine nevariť. Potom to buď necháš tak a bude zasvinený, alebo ho budeš čistiť. Varnú dosku ako často čistíš? Ja digestor (náš je nerezový) tak raz za pol roka vyčistím technickým benzínom, potom umyjem jarovou vodou. Filtre umývame v umývačke.
Odpovedať
@chrobak7 Ešte by som doplnil, že indukcia sviní digestor a zvyšok kuchyne podstatne menej, ako plyn..
Odpovedať
@chrobak7 varnú dosku čistím skoro každý deň, resp.večer, je to pre mňa už rutina, mne nevadí čistiť ten povrch digestora, je najmenej prebehnúť handričkou, len to má taký "krupicový" nepraktický povrch, v byte sme mali nerezový a išlo to v pohode bez námahy.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?