Odporúčte exteriérovú kameru

Zobraz úvodný príspevok
M niekto namontovanu kameru vonku na dvore?ktora ide napr cez wifi ze si to viete pozriet popripade nahrava?nejake tipy?
Odpovedať
@stokibb môžeš nahrávať resp zaberať kamerou nevyhnutný priestor. Pokiaľ máš parkovanie pred domom na hranici ulice tak môžeš v rámci kamier nahrávať aj časť ulice, ale iba nevyhnutnú časť ( +použiť začiernenie zvyšnej časti, ktorú nahrávať v rámci ochrany svojho majetku nahrávať nemusíš) Čiže čo môžeš a čo nemôžeš nahrávať je snáď už jasné.
Odpovedať
@dusantt da sa ponastavovat plno veci.napriklad detekcia pohybu, detekcia tvare atd... zalezi od akeho vyrobcu to zoberies aky software to ma. Ja mam nalriklad nastaveny virtualny plot a ked nieco, niekto prejde cez plot pride notifikacia na e-mail. Detekcia pohybu je tiez fajn na zaklade toho su v zazname vyzltene sekcie kde bol zaznamenay pohyb a ked na to kliknes tak to hned spusti zaznam pohybu.
Odpovedať
@peter_83 no vidis tak sa zhodneme, len ty si od zaciatku tvrdil ze zaberanie kamerov verejny priestor je uplne vylucene. Za urcitych podmienok je to mozne samozrejme treba splnat vsetky legislativne poziadavky.
Odpovedať
@stokibb ono je to trochu zlozitejsie ako to prezentujes :-) a asi by si mal problem to ustat keby to niekto napadne. Takze je jednoduchsie verejny priestor nesnimat :-)
Odpovedať
Mate probkemy mozem osrat nejake zakony co mam problem ustat? Co mi spravia domovu prehliadlu ako mam,nastavenu kameru? Poviem ze nefungujebze je atrapa. Ktoremu debilovi vadi ak monitorujem cestu? Okolo mmaju susedia kamery pred plotmi na chodniky, na lampe a co? som rad keby nieco aspon mozu pomoct. Kretenov treba posielat dpc a hotovo.
Odpovedať
@sysell problem moze byt ze niektory sused moze byt uchyl a zacne kameru zneuzivat.. Cim viac kamier tym vyssia sanca ze jeden spravca niektorej mrha svoj drahy cas.zivot na spionaz (rozumej stalking).. Asi je to ale cena za urcite bezpecie.. 1984... Snad chapes v akom duchu pisem prispevok.. Napr ja som odisiel z panelaku kde taky dedko sa nudil. Kukal kamery. A potom ohovaral. Nic prijemne.. Nema na to podla mna pravo ale urso s tym nic neurobi lebo sa im nechce.. Cize tazko by niekto nirkoho natrel za nahravanie ulice.. Musi poskytnut dokaz ktory nema ako ziskat a musi byt dotknuta osoba... Zakony su zvacsa na smiech
Odpovedať
Tie dahua zacinaju na 50e co mi pride ako rozumne max na 1 kameru. Nema ju niekto nahodou? Preplati poistovna udalost ak je taky zaznam? Zaobera sa s tym policia ak ide o rozsah par sto eur vandalizmus na dome ci aute a podobne? Ci si vybavujete ucty osobne ? :)
Odpovedať
@sysell známych udali susedia, mali kohosi na kontrole, zisťovali aký dosah má kamera
Odpovedať
Profilova fotka
@jobobe Ako zisťovali dosah tej kamery? Na to aby to zistili by museli prísť k nim domov k počítaču nie? Ak mali možnosť sledovať kamerovy záznam na mobile, to nemuseli nikomu vesta na nos. A predpokladám, že povolenie k domovej prehliadke nemali. Či áno? :-)
Odpovedať
@jamk1 pridu policajti s uradom na ochranu osobnych udajov. Mas povinnost im ukazat zaznam z kamier.
Odpovedať
Profilova fotka
@peter_83 Bez povolenia k domovej prehliadke nemám povinnosť ich pustiť za bránu záhrady a nie to ešte do domu. Ukázať záznam? Budem tvrdiť, že tie kamery sú atrapy. :-)
Odpovedať
@jamk1 ach bože ... na toto nema cenu reagovat ...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@peter_83 Ono by malo možnosť reagovať, ak by si si prečítal niektoré vysvetlenia zákona o používaní kamier na svojom pozemku. Na jednej strane, je tu zákon o ochrane osobných údajov, ale aj ten má svoje "ALE" Výnimka domácich alebo osobných činností vs § 15 ods. 7 zákona o ochrane osobných údajov Výnimka domácich a osobných činností spôsobuje úplnú nemožnosť aplikácie zákona o ochrane osobných údajov, čo znamená, že jednotlivec (nie prevádzkovateľ) využívajúci kamerový systém výlučne vo svojej osobnej alebo domácej sfére nebude mať postavenie prevádzkovateľa a nebude povinný plniť žiadne povinnosti ustanovené zákonom o ochrane osobných údajov. Využívanie kamier, resp. kamerového systému výlučne v intenciách osobnej alebo domácej činnosti znamená napr. vyhotovovanie súkromných obrazových alebo zvukovo-obrazových záznamov (videí) pre vlastnú potrebu (napr. svadobné video, video z dovolenky apod.) alebo monitorovanie súkromných priestorov jednotlivca, ktoré sú zabezpečené pred voľným pohybom verejnosti (napr. vnútorný perimeter oploteného súkromného pozemku). V prípade, ak sa uplatňuje výnimka domácich alebo osobných činností úrad nemá nad takým spracúvaním osobných údajov právomoc a nemôže v takých prípadoch konať. Pochopil????
Odpovedať
@jamk1 ja áno ale ty zjavne nie. Ak bude hociktorá kamera otočená k susedovi alebo niekde na ulicu tak už platia iné pravidlá, ale to tam máš napísané treba si to len prečítať a pochopiť ;-)
Odpovedať
@dusantt ako zneuzivat? Ved su to kraviny, ta kamera od 20m nerozona pomaly ani hovno, a co ked ma kameru za oknom? A co ked nema blbu monitorovaciu kameru ale da si tam normalnu so zoomom, akebo dalekohkad kde uz aj nieco vidi, a co tak fotak s teleobjektivom? Naco by som daval verejne kameru ma stalkovanie? Drbnuti idioti co to riesia posielat rovno do pecka. Nepotrebujem slwdovat sudedov pozemok a jeho okna kde aj tak nic nevidim alenna cestu pre dom si dam kludne a mozem osrat vsetkych aj tieto paranoidne zakony pre chujov. To iste ako nezmyselna ochrana udajov, fakt tajne kedy mam narodeniny aky mamxplat alebo adresa ze... pozrem finstat vjdim kolko zarabas, pozrem kataster vidim vlastnikov adresy vsetko na fn vjdim kto co vysral ale kazdemu vadi ze ma clovek v ulolozeneu niekojo verejnu adresu. Ale kurva kazdy na planete suhlasil s podmienkami guglu a spol ze o nom moze a zbiera uplne vsetko ... tupa spolocnost
Odpovedať
@sysell ved chapem a dom na tvohej strane ale pisem ze som odisiel z bytovky kde bol stalker a sledoval kamery vo vyrahu pivnici a ma dosah aj na verejny chodnik. Ba urso sa mi vysmiali ze oni nic nebudu bez dokazu riesit. Lenze ja nenam dojaz kedze nemam pristup na jeho pc. Preto si myslim ze nikto nic neriesi ani po udani... Kataster a finstat mas uplnu pravdu... Este aj tie registre das meno a hned vidis aku sro vlastni... Mne kamera nevadi ale jed si na tom onduluje oero nejaky dochodca a pozeral hy ti na dceru nonstop ked chodi okolo a ohovaral fabuloval nechas to tak? Ja nenecham ale utek mi prisiel lepsi nez s nim bojovat. Ps ja som guglu suhlas nedal. Este sa to da obist...
Odpovedať
@dusantt hej a gmal nemas ze... ani android telefon be zuctu ze.. nehovorim o kamere vo vytahu alebo pivnici - ta moze byt ale hadam so suhlasom vlastnikov , tak isto mi je u prdele ci je kamera na fasade panelaky a snima chodik ci dake kreten nesprejuje fasadu atd - to by malo byt v zaujme kazdeho majitela budovy - jke paranoidne ze si neikto mysli ze ke je na fasade kamera nejaku ujo si vecer sadne a pozera 5 hodinovene videa ludi co sli po chodniku, ved uz majte boha pri sebe. No ak trtkas vo vytahu alebo si davas fajku v pivnici, pripadne vodis kurviska domov ked neni zena doma uznam ze toto moze byt problem aj pri schvalenych kamerach.. Tak isto mzoe byt problem ak baby prevadzkuju privat v byte a niekto snima ludi co chodia do byutu - v tom pipade odporucam zmenit bytik alebo nosit kapucnu atd..
Odpovedať
@sysell on je dochodca on to pozera. Neviem comu nevies uverit:) Neviem preco reagujes privatmi.. Pisem tu o bytovke kde dochodca bez smernice pozera kamery na ludi a nasledne sa ich provokativne pyta co ktobje to zac... Ked som sa stahoval do prveho otocenia sa vo vytahu dosiel za mnou ze kam to idem ci bude novy sused. Toto ti pride normalne? Nula sukromia. Vandalov si nevsima. Sused vedla mba repraky a travu fajcil to mu je jedno ze stal cikal na schodisku kde nie su kamery....
Odpovedať
@dusantt jajk takze dvochodca u vas v dome ma nelegalne kamery bez suhlasu a vy ste v panelaku uplne neschopni a neviete si rady?? tak mu to kameru odjeb a je to vybavene
Odpovedať
@sysell nestoji mi to za problem.. Do domu hy som isiel tak ci onak lebo byt 2i bol uz maly... Ono hovorim ai kto chce marnit svoj zivot kavickou pred kamerou tak nech.. Skrabal som si ... Nech ma na co pozerat. Cize bavil som sa celkom
Odpovedať
@goldway S Reolinkom mam dobre skusenosti. Este som tu 4K nevidel nazivo. Daj potom vediet ako funguje. 5MP POE sa da kupit za 40e a obraz je fajn. Jeden problem co ale mam a neviem ako to maju ine kamery su falsosne notifikacie. Pohyb detekuje na zaklade zmeny obrazu co pri urcitej citlivosti sposoby aj prudke zamracenie sa oblohy (mrak). Tie co maju pohybovy senzor zase nevedia zaznamenat cas pred spustenim a samotne spustenie pri rychlom pohybe trva tolko ze uz clovek presiel a je mimo zaber.
Odpovedať
Zalezi, ci mas moznost doviest ku kamere napajanie / lan kabel. Ak nie, Xiaomi ma jednu exterierovu kameru na baterie, s wifi konektivitou. Konkretne ide o tento model: https://www.svetandroida.cz/bezdratov... Je mozne sa ku nej pripajat cez xiaomi aplikaciu, pozerat video v realnom case, alebo z SD karty. Ak mas moznost doviest ku kamere LAN kabel / napajanie, situacia je lepsia a mas moznost si vybrat z viacerych druhov. Osobne by som preferoval pripojenie LAN kablom. Je stabilnejsie a cez PoE mozes vyriesit aj napajanie, co znamena, ze nemusis tahat dva kable osobitne. Taketo kamery niekedy umoznuju nahravanie na SD kartu, ale elegantnejsie riesenie je pouzit NVR (network video recorder). Do neho pozapajas vsetky kamery, co doma budes mat. (Je moznost nezapajat ich priamo do NVR, ale do routru a potom si ich v NVR nalinkovat, ale taketo riesenie moc neodporucam z dovodu vysokeho zahltenia vnutornej siete). V NVR je disk, na ktorom ide nonstop zaznam. Dlzka zaznamu zavisi od poctu pripojenych kamier, rozlisenia kvality a samozrejme kapacity disku. Ty sa budes pripajat cez mobil alebo web prehliadac len k tomuto NVR, kde si budes moct pozriet zaznam z ktorejkolvek kamery. Vyhoda takehoto riesenia oproti zaznamu na SD kartu je, ze ak niekto znici kameru, obraz z nej bude ulozeny na inom mieste (ak sa samozrejme zlodej nedostane aj ku rekroderu). Na rekorderi si mozes okrem ineho nastavit alarm (rozumej napr. zaslanie e-mailu) aj na situaciu, ak dojde k vypadku obrazu z kamery, pricom ty si mozes online pozret situaciu predtym, ako vypadol a posudit, ci sa jedna o chybu systemu alebo narusenie objektu. Zaznela tu aj otazka, co ak nemas internet. Nevadi to, len nebudes mat online pristup ku kameram. Nic to ale nemeni na fakte, ze kamery budu trvale nahravat na NVR a ked prides do domu, mozes si popozerat vsetky udalosti. NVR by som odporucal rovnakej znacky ako su kamery, pripadne ziskat osobnu skusenost od niekoho kto realne urcitu kombinaciu pouziva, ze to funguje (to neznamena len, ze ide obraz, ale aj to, ze pojdu dalsie funkcie vyuzivat, konfigurovat cez NVR (zoom, pan, tilt, focus, shutter, nastavenie zon poplachu, vyp/zap alarm atd...). Ak by bol ale NVR pripojitelny aj na wifi, stalo by za to dat tam telefon a nazdielat internet z neho (napr 4ka za 12€ 11GB na mesiac, ale musi mat dobry signal). Co sa tyka pouzitia kamery ako alarmu, na to by som sa moc nespoliehal. Ako uz niekto pisal, kamera vyhodnocuje zmeny v obraze a na zaklade toho ta bud informuje, alebo nie. Na niektorych modeloch sa sice da nastavit oblast a citlivost, ale aj tak budes mat vela falosnych "poplachov". Hlavne ked snezi, prudko zasvieti slnko, vietor fukne do stromu, mucha ti preleti popred kameru, alebo ked si tam pavuk urobi pavucinu. Toto sa da riesit exterierovym pohybovym snimacom. Popisana funkcionalita je idealnym stavom pri kamerovom systeme (a to som asi aj vela toho zabudol spomenut). Ak ti ide len o to, aby si sa obcas mohol pozriet na stavbu a nechces riesit riadny kamerovy system, kup si najlacnejsie otocne interierove kamery na wifi z ebayu aspon 720p v pocte, kolko potrebujes (1 kus cca 30€), daj do nich 16GB+ SD karty, daj ich pod strechu alebo pod nejaky kryt aby na ne neprsalo, nazdielaj net z mobilu a ked dostavas, niekomu ich podaruj alebo vyhod. Rok - dva by ti mali vydrzat aj vonku.
Odpovedať
Nevie niekto o tom ze by som z android mobilu urobil kameru co zaznamenava na sd kartu momenty po pohybe na obraze? Uz som zufaly z toho androidu lebo skusal som rozne apk a same cloud shity co nedokazu primitivnu vec. Nahrat pohyb na lokalne ulozisko. A napr taky alfred je tiez zbytocne zlozity. Pride mi jednoduchsie kupit kameru za 30eur a mam to....
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Ma tu niekto realne skusenosti s DAHUA kamerami?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?