Ktorou znacnou zariadit dom

Zobraz úvodný príspevok
Zdravim potrebujeme zariadit dom a nevieme sa rozhodnut pre aku znacku. 65" TV a 50" TV pracka a susicka , chladnicka, umyvacka. Predajca v nay nam radi Samsumg pre TV, chladnicku, pracku aj susicku. Na 65 " TV nechceme minut viac ako 800eur Pozeram som nejake nazory a ludia samsumng nemaju nejako radi . Vraj TV samsung su dobre az od tej vyssiej ceny okolo 1500. Ze skor sony akoo LG. Neviem ako to je so servisom pri samsungu ,kedze sme pri michalovciach a servisne centrum je az v kosiciach , ale to bude asi pre kazdu znacku. Vdaka za pomoc.
Odpovedať
1
2
@matlies to ak AEG najlepšia značka na spotrebiče tak to potom aj Fiat medzi autami je to najlepšie
Odpovedať
neriešime - rúru máme jednej značky (Bosch) a varnú dosku inej - Elektrolux. Alebo opačne, už fakt neviem. Proste šlo nám najmä o parametre, dizajn, farbu - od jednej značky sme to nevedeli získať. Tak sme kombinovali. Umývačku máme Bosch, uvidíme, či aj táto nová pofičí ako jej stará predchodkyňa, ktorá nám fičí 12 rokov takmer bez poruchy. Pokazila sa len raz, pozáručný servis bol úspešný a maká ďalej, ale boli sme upozornení, že táto naša stará je ešte z tých lepších, čím ďalej tým viac to má kurvítok a nevydrží to tak, ako staršie typy! Ostatne už to priznala aj ctená E. komisia, že vo výrobkoch sú tieto kurvítečká a chcú s tým niečo spraviť! Hoax sa opäť stal pravdou! 😉 Práčku a sušičku máme Miele, ale spokojná s práčkou napr. nie som. Mám dojem, že je nešetrná k prádlu. Pôvodná elektroluxka ak by netiekla, tak by mi vyhovovala svojimi vlastnosťami viac.
Odpovedať
@jumt tak pre kazdeho zrejme nieco ine, co ti budem hovorit, neriesim, ked sme sa nieco bavili na tuto temu, tak sme sa hned pochytili. Lebo proste su ludia, ktori maju svoj nazor a myslia si, ze len oni maju pravdu a nik iny.
Odpovedať
@jumt ja preferujem AEG/Electrolux kvoli dostupnosti nahradnych dielov, ale inak suhlasim, podla mojeho nazoru je to taky zlaty stred @jabadaba o akom pravdivom hoaxe tu tocis?
Odpovedať
@gashtaan o kazítkach vo výrobkoch - veď kedysi ak to niekto tvrdil, bol označený za debila. Nedávno to potvrdila priamo EK, že je to pravda. Ja teda netočím o ničom, len som konštatovala. Niečo ťa na tom vyrušilo? 🙂
Odpovedať
@jabadaba co si predstavujes pod pojmom kazitko? To ze vyrobca napriklad pouzije plastove ozubene koliesko namiesto kovoveho ci trebars osadi cinske kondenzatory namiesto japonskych je prirodzena optimalizacia vyroby, o ktorej snad vie kazdy - to nie je nejake prevalene tajomstvo z konspiratorskemu undergroundu.
Odpovedať
@gashtaan to ja neviem ako to vyzerá ... a zrejme o optimalizáciou výroby nejde, ak už o tom kváka nahlas aj Ek, ktorá doteraz držala ústa. Roky sa upozorňovalo na to, že výrobky po uplynutí dvojročnej záruky prestávajú fungovať a že je podozrenie, na to, že samotní výrobcovia takto výrobky dimenzujú aby zvýšili neustály odbyt. Kedysi výrobky vydržali roky rokúce, dali sa opravovať a spotreba teda nebola tak obrovská ako dnes a tým pádom nebolo ani toľko odpadu. Na to práve poukázala nedávno EK, že toto musí skončiť, že výrobky majú v sebe integrované tzv. kazítka, ktoré spôsobia, že budú funkčné len dva roky trvania záruky a nedajú sa opravovať. Vyšiel z EK apel, aby výrobky toto nemali, neviem aké páky sú prijaté voči výrobcom, ale výrobky sa podľa EK budú musieť dať opätovne opravovať a musia fungovať dlhé roky! Teda - rozhodne nejde o to čo ty popisuješ - že sa niečo nahradí iným materiálom, ale že sa vo výrobku inštaluje niečo, čo znemožní jeho funkčnosť po istom časovom úseku. Chápeme sa? To sú tie povestné kazítka či ľudovo povedané kurwítka. 😉 Ešte dodám, že ako jedny z prvých o tomto nahlas hovorili francúzi už roky dozadu,. Inde sa o tom len kuloárne šuškalo a podaktorí jedinci si klopali po čele, že niekto niečomu takému veril...no a je to pravda. 🙂
Odpovedať
@jabadaba vidis a to je ten problem, nevies ako to vyzera, ani o com to vlastne je, ale tvrdis, ze hoax sa stal pravdou. Nic take sa nestalo. Proste sa tlaci cena nadol, pouzivaju sa komponentny, ktore pri danom pouziti uz LTT vydrzia do konca zaruky a nemaju 20 rocnu zivotnost ako kedysi. To je ten problem, ktory EK riesi. Nic take ako kurvitka aka specialne zariadenia, ktore maju ciel spotrebic pokazit tam nie su, to len si nieco zle pochopila.
Odpovedať
@gashtaan nič som zle nepochopila, povedali to na plnú hubu v mainstreame v rámci správ. Ty si tu pletieš úplne diametrálne odlišné veci - náhradu materiálov - drahšie za lacnejšie s mechanizmom na znefunkčnenie výrobkov, aby slúžili max dva roky, kedy trvá aj tzv. záručná doba a potom si spotrebiteľ musí kupovať ďalší a ďalší výrobok. Zjavne si niečo zle pochopil ty gaštanko. EK tomu rozumie ale veľmi dobre. 😉
Odpovedať
@jabadaba trosku si mimo nic take EK nepovedala. EK prikazala vyrobcom ze vyrobky podla svojho zadelenia do skupin musia byt servisovatelne urcity pocet rokov od vyroby co sa doteraz nedodrziavalo. Cize ziadny potvrdeny hoax ani kurvitka. Iba proste povedala ze vyrobky nemaju byt "jednorazovky" kvoli nedostupnosti nahradnych dielov po skonceni zaruky, co sa dnes stavalo.
Odpovedať
@sousedekovci89 tak to podali v správach, sťažuj sa potom tam, zrejme bola mimo redaktorka. Doslova hovorili o kazítkach. Teda o komponentoch, ktoré spôsobujú len veľmi časovo obmedzenú funkčnosť výrobkov a ich ďalšiu neservisovateľnosť. V tomto dala EK stopku. Konečne.
Odpovedať
Pri tv by si nemal obist ani Philips. Maju klasicky android a ten ambilight je navykovy. Ako bolo povedane, urci si priority a hladaj napriec znackami a nie naopak.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@jabadaba spravy treba tiez brat s rezervou. Minule hovorili ze EU chce znizit stavy hovadzieho dobytka. Pravdou je ze chce ale iba toho nonstop ustajneneho a chce podporovat pasteny chov. Suvisi to s tym ze taketo mastale su velkym producentom amoniaku kdezto pri pastevnom chove sa ten amoniak netvori. Qle toto je pre reporterov co o tom h9vno vedia tazko uchopitelne tak si to potom skracuju a vysvetluju po svojom.
Odpovedať
Profilova fotka
@sousedekovci89 to je fakt, vela veci vytrhnute z kontextu a potom to tak vyzera. Treba si tie spravy aj overovat, lebo teda je dnes toho kvantum.
Odpovedať
Profilova fotka
@ralf364 To ano, ale tak vyuzivame casto len netflix, youtube a taketo, co su vlastne aplikacie v TV, cize malokedy pripajame PC k telke. Akurat ked je nejake UFC alebo nieco, ze si to chce pozriet v telke a vtedy neni nad bezdrotovu mys 😄
Odpovedať
@gashtaan preboha, to kde žiješ, keď napadáš ešte aj tento fakt? Hlavne že všetko, čo nezapadá do štandardizovaného maistreamovéo myslenia stáda je hoax?! Pod pojmom kazitko, kurvítko, alebo odborne "naprogramovaná samodeštrukcia funkcie výrobku" je oficiálny preukázateľný fakt. Uznala to aj komisia a keď to nájdem v archíve, tak Ti pošlem aj dátum a číslo dôvodovej správy komisie. Nie je to žiadna konšpirácia, žiaden výmysel novinára,... oficiálne sa týmto zaoberali a potvrdili to ako reálnu skutočnosť. Podobne tomu bolo aj s rozdielnou kvalitou tých istých výrobkov, no určených na východné - západné trhy. Kto sa o tom presvedčil na vlastnej koži a šíril svoju skúsenosť ďalej, bol takýmito spochybnovateľmi ako Ty, označovaný za hoaxera. Prešiel istý čas a už všetci vieme, že to je pravda.
Odpovedať
@sousedekovci89 možno máš pravdu. 😉
Odpovedať
@petersd poprosím ten dôkaz že moja tv LG A1 65” má kurvitko a kedy bude aktivované 😉
Odpovedať
@jabadaba napr. v oblasti polnohospodarstva (aj legislativy) pracujem tak viem co sa realne prijima a co v spravach tvrdia 🙂
Odpovedať
@petersd netrep hore som to vysvetlil a este raz. Ziadne kazitka nevykladaj si veci po svojom. Vysvetlenie som dal vyssie. Veci maju byt opravitelne- tj. Kazda suciastka/modul musia byt dostupne ako nahradny diel minimalne po presne predpisanu dobu. Dnes to pravidlom nebolo (predovsetkym z ekonomickych dovodov na strane vyroby+legislativa mu to nepredpisovala tak naco ked chces optimalizovat naklady na strane vyroby)
Odpovedať
@sousedekovci89 zbytočne v tejto téme na Teba reagovať...
Odpovedať
Profilova fotka
@bigjamajko Treba si spisat, co vlastne clovek chce to je fakt. Som bol prekvapeny, ze niektore nove televizory napriklad nemaju dost vystupov, usb, hdmi a tak podobne, ze som akoze to ani necakal.
Odpovedať
@stanlej to podla mna aj preto, ze tie telky robia smart, cize tam mas net a vsetko si mas vediet cez to asi sam zabezpecit. moj chlap kupoval taku malu skatulku, co sa cez bluetooth (alebo ako sa to pise) prepoji alebo cez wifinu alebo cez co a potom takto aspon niektore veci sa vedia poprepajat.
Odpovedať
@jan777a Jednou značkou aj tak nevybavíš celú domácnosť, ak Ti záleží na kvalite. Totiž jeden výrobca je dobrý v tom, iný, zas v tom. Navyše, aj v danom segmente je obdobie, kedy v tom dominuje jedna značka, no potom príde obdobie a vystrieda ju iná značka. Sleduj špecializované technické fóra, hodnotenia, recenzie, tam sa dozvieš viac, než tu.
Odpovedať
@petersd nemusis len nech ludia necitaju hluposti napr. O kazitkach ktoru si tu napisal.
Odpovedať
@sousedekovci89 diely môžu byt dostupné ale limitom bude cena prace. Opravára už nerobia za almužnu. Niektoré veci sa prirodzene neoplatí opravovať.
Odpovedať
@skpeter to je ale uplne ina otazka. Ci bude oprava rentabilna, to je uz otazka ponuky a dopytu. Cielom EU bolo ponuku zabezpecit 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@petersd presne, neda sa to, ale je aj dobre na jednej strane, ze dnes je tolko moznosti, ze vlastne mozeme si vybrat, co len chceme, ze porovnat si, ze nie sme nejako obmedzovani.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?