Dobry kavovar

ahojte prosim vas uz sice rok byvame kuchynu uz mame hotovu ale nejako som si vymyslela do kuchyne vstavany kavovar ako nejsom nejaky gurman kaviciek nemusi to byt luxus za 2000€ ale keby ste mi sem dali nejake tipy na dobry kavovar bola by som vdacna viem ze prerabka atd ale to uz mam dohodnute s tou firmou co nam robili kuchynu
Odpovedať
https://www.modrastrecha.sk/search/?q...
Odpovedať
Vstavaný pod 1500 nekupis. A ziadna slava to neni co sa týka chuti. Ale ak si neni kavickar tak vyber bosch/Siemens neurobis chybu
Odpovedať
Profilova fotka
Bialetti Mini Express "MAGRITTE", 2 porcie s 2 pohárikmi... 😉
Odpovedať
dakujem uz som to pozerala veru tie vstavane su dost drahe tak asi kupim nejaky taky nezabudovany len sa v tom nevyznam ze aky ci je lepsi kapsulovy alebo co melie kavu vobec sa do toho nevyznam dajte nejake tipy ktore su dobre pozerala som tento co nan poviete
Odpovedať
@charli13 urcite taky co melie kavu, prisposobite si tam jemnost mletia kavovych zrn, intenzitu aka Vam bude vyhovovat... a ked ste narocnejsi tak si kupte ajnyaky co za Vas zvladne sam aj capuccino, latte... my doma az takyto automaticky kavovar nemame...ale vsetci pijeme tuhsie espressa bez mlieka...tak nam to bolo zbytocne
Odpovedať
@radoslav_chudy to sa mi moc nepaci ale dakujem za tip
Odpovedať
@unripko a mas nejaky tip z tychto znaciek?ktory je dobry?vobec sa v tom nevyznam
Odpovedať
Profilova fotka
@charli13 berte to len s nadsadzkou 🙂 Ja ale mam tento malicky moka kavovar a ta kava z neho je fakt dobra v pomere cena vykon .... dolezite je mat dobru kavu a dobry mlyncek Ale ak mozem poradit, tak isto chodte do verzie na obycajnu kavu (ci uz s mlyncekom alebo bez) a nie kapsulovy. Aj cenovo je to lepsie a nehovorim o chuti...
Odpovedať
https://www.datart.sk/espresso-krups-...
Odpovedať
Pyta sa na vstavany. Myslim ze obaja maju po dva modely nemas tam moc na vyber. Ale za tie ceny co maju si mozes kupit juru alebo pakovy s bojlerom a mlyncom
Odpovedať
...ak nie vstavaný,tak ja som mal Krups(veľmi hlučný) Siemens VollAutomat(dobrý) JURA F 50 máme doma,je veľmi dobrá(...ale prestala mleť zo dňa n deň.pomletúkávu vezme) Ale naj !!bude NIVONA Typ 691 u mja už má 11 rokov a odišiel na ňom display po 8 500kusov káv,ale je od 800€vyššie. Isto nekupujte s ,,kastrólom"na mlieko! Rašej nech má Schaumátor so silikonovou hadičkou,čo vopcháte do TetraPacku.Ten kastról by ste každý3.deň museli čistiť!!
Odpovedať
tak hlavne si nepovedal, ako vela sa u vas kavy pije - od toho zalezi . Ak si date kavu v nedelu naobed jednu, tak si kupte kavovar na kapsle a mate vybavene. Ked pojde kavovar denne, kazdy doma aj viac kav za den, uz sa vam oplati kupit si automat kavovar do ktorych ide cele zrno kavy. Zas, ak nie si nejaky labuznik, a je ti to vlastne jedno, tak ked vezmes akykolvek delonghi stroj, bude to v pohode. Aj ten co je vyssie. Zober taky, co sa vela predava - na to su aj nahradne diely, aj nie su drahe tie stroje, a v pohode vam roky posluzi. Neoplati sa investovat do veci ako su nadobky na mlieko a ine hluposti, ale to uz asi vies. Tiez sa neoplatia tie kapsulove atd kavovary, cena na pohar kavy je obrovska v porovnani s kavovarom co si pomelie sam (ak pijete kavu jakz-takz regulerne), a je z toho zas len kopec odpadu, co konci v moriach. Pre jednu-dve kavy ok, ale pri pravidelnom piti to nie je najlepsie riesenie.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@charli13 My sme tiež vymyšlali taký onaky kavovar čo stlačis jeden gombik a urobi ti capucino late neviem co este a nakoniec sme sa rozhodli pre jednoduchy automaticky kavovar z tchibo dokonca aj bez parnej trisky (že vraj sa neprakticky čisti) , preto máme napeňovač mlieka. https://www.tchibo.sk/plnoautomaticky... teraz je s kartou od tchiba za 199€ čo je výborná cena. Maju aj verziu s parnou triskou ten je s kartou za 219 € čo su veľmi dobre ceny. My ho máme vyše 2 rokov a robi výbornu kavu, vyskúšali sme rôzne druhy zrnkových káv, našli sme si tie svoje, ktoré dookola striedame, Ma kompaktný tvar, na kuchynskej linke nezavadzia pasuje tam ako keby bol vstavaný 🙂 . Vrelo odporúčam...
Odpovedať
@charli13 tento mame aj my, len v takej striebornej a teda nedam nan dopustit, v Planeu sme ho kupovali a aj za dobru cenu a ta kava je neskutocna, najma teda rano, ked ju citim ako rozvoniava, tie vstavane su zbytocne drahe, je to sice pekne v linke, ale teda tam to konci :/
Odpovedať
@charli13 Delonghi su vyborne kavovary, tento, co mate link, ma kamoska a je spokojna. Ja mam trosku drahsi, s automatickym kapucinom, ale tiez delonghi a predtym som mala pakovy, tiez delonghi. Treba sa pohrat s nastavenim jemnosti mletia na zaciatku a urcite budete spokojna 😉 A kupovat dobru kavu, najst si to svoje, co vam bude vyhovovat (odporucam zacat s mensimi baleniami kavy, kym zistite, ktora vam najviac chuti). Ja kupujem len Illy, ina mi nesmakuje
Odpovedať
Odporúčam pákový SAGE, to je taký entry level k dobre káve, alebo potom hľadajte niečo s E61 hlavou, ak to s kávou myslíte vážne. Ak nie, zalejte si popradskú horúcou vodou. 🙂
Odpovedať
Samozrejme, treba aj dobrú kávu - odporúčam miestnu pražiareň, prípadne Gorifee, Coffia, atď... Generické značky ako Illy, Lavaza a podobné sú dobré vtedy, ak nemáte radi kávu. 🙂
Odpovedať
@petiar mňa až striaslo, keď som si prečítala, že zaliať horúcou vodou. No ono každý samozrejme má rád niečo iné keď ide o kávu. Sme rôzne náročný, ale teda ja odkedy máme kávovar, tak sama od seba by som si veru nejakú instantnú kávu ani len neurobila.
Odpovedať
Gurmáni určite nepijú z automatu za 2000€ ani za 4000€. Pravý gurmán si kávu melie ručne, na jemnosť aká mu vyhovuje, objem aký ihneď spotrebuje a z čerstvo upražených zŕn. S variabilným lúhovaním dotiahne želanú chuť a silu k dokonalosti. Preto: ESPRO Press P5 + Timemore Chestnut C2. Kto objaví čaro French Press tomu už žiadny automat za 2000€ či 4000€ stačiť nebude. 😉 Ale niekomu stačí aj zaliať instantnú a je šťastný.
Odpovedať
@tzar Dal by som ti napit rovnakej kavy z rucneho mlynca a z mojho rockyho, ci by si poznal rozdiel 😅 take dristy...
Odpovedať
@kejsix Hej hej určite, a ten Rocky má 4 nohy a erdží... , nechám ťa v tom sne 😅
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?