Chladnička nonstop hučí - čo s tým?

Zobraz úvodný príspevok
Prosím vás krásne o pomoc! Kúpili sme chladničku Samsung RB38T675DSA/EF Séria RB7300T RB38T675DSA/EF od včera 18.00 je zapnutá a nonstop hučí ! Ide má totalne poraziť . Hučí Potraviny sú totalne ľadové Voda je tak studena že čakám kým tam bude plávať ľad Akoby kompresor vôbec nevypinal Máte niekto skúsenosť že sa toto deje po zapnutí ? Prosím čo robiť ?
Odpovedať
1
2
@jurinka4 Ahoj, ja som kupoval na chalupu kombinovanu chladnicku Samsung RB34T670EWW, mame ju rok a pol a ziadne hucanie velke nebolo, ani ked sme ju prvy krat zapojili. Teplotu mam nastavenu v chladnicke na 6 stupnov, a mrazak -17, alebo -18 stupnov. Ako sa nachladila/namrazila po prvom zapojeni, tak o nej ani neviem, neskutocne ticha je. Na tvojom mieste by som ju vratil a objednal pripadne iny model, alebo ju objednal este raz z ineho obchodu, mozno maju inu vyrobenu seriu, neviem.
Odpovedať
@miselito pisem vám
Odpovedať
@igor256 no som rád že nemám jediný taký kus. Riešiť sa mi to nechce s dakym servisom. Za pár mesiacov som sa naučil že keď huci, tak mi dojde že som otvoril mrazak a mám len vypnúť to super mrazenie. Viac na rozčuľuje keď sedím večer a počujem jakmv nej prúdi hore dole len asi chladivo. Taký nepríjemný zvul. Mama ma starú Indesit chladničky, asi 15 rokov a tá dva krát do dňa zapne kompresor na pár minút a sichta.
Odpovedať
Profilova fotka
@jurinka4 ja som tiez dlhsiu dobu pozoroval,ze chladnicka snad ide stale a nevypina sa..taktiez som mal pri vyuctovani elektriny vacsiu spotrebu ako obvykle..nedavno som zistil pricinu..chladnicka bola prilis prisunuta ku stene..zo zadu chladnicky je chladic,ktory v pripade ak je pritlaceny k stene neplni funkciu,chladnicka sa nevypne pretoze sa kompresor prehrieva a chladnicka nechladi s takou ucinnostou ako by mala..neviem,kto pritlacil tu chladnicku k stene ale po tom ako som ju odsunul min 5 cm od steny tak uz ju ani nepocujem..
Odpovedať
My sme v 2016 kúpili "americkú" kombinovanú chladničku LG s invertorovým lineárnym motorom.. Že parádna dlhá životnosť a tichý motor.. Hej motor je tichý ale trochu nedoriešili odtlmenie vibrácií od lineárneho motora a chladnička riadne vibruje. Už som si na to zvykol a si to toľko neuvedomujem, ale keď vypne motor tak podvedome až taká úľava že aha konečne vypla a je ticho. A to nevravím keď vo vnútri niečo zle uložíme tak to až zvoní. Až mám strach z tej dlhej životnosti motora a nemôžem sa dočkať kedy sa pokazí aby som kúpil niečo tichšie 😄
Odpovedať
@kajo873 mali sme 6 ročnú indesit a ani nepipla
Odpovedať
@ricir ja som pekne volala servis a hneď
Odpovedať
@miselito ako dlho trvalo kým sa po prvom spustení nachladila ?
Odpovedať
@jurinka4 s lineárnym motorom? A prečo mali? odišla? Tu je princíp lineárneho kompresora. https://www.youtube.com/watch?v=YbzY9... Sám o sebe je tichší ako klasický kompresor. Ale asi majú v mojom modeli zle ošetrené odtlmenie vibrácií a vravím, chladnička vibruje celá.
Odpovedať
@kajo873 dala som ju do nájomného bytu 🙂 k sebe som kupila tento “nepodarok” Samsung kt hučí jak blázon !
Odpovedať
Profilova fotka
@jurinka4 hmmm vidíš to niekedy sú tie menej značkové v čom si aj lepšie
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?