Akú umývačku riadu preferujete?

Zobraz úvodný príspevok
Aky mate nazor a skusenosti s umyvackou riadu. Popripade, aku znacku preferujete.
Odpovedať
@mamusia Píšeš,že si kúpila sol,doteraz si tam nemala sol,či?teraz všeobecne mne tiež robí na príboroch také malé akoby hrdze,ale to je 30 ročný príbor,takže kašlať naň,ale je to aj nekvalitou.Tiež po umývaní pohárov cca 2 rokoch mi robí akoby také šmuhy,ale to sú tiež také 10 ročné poháre,ale hrnce nemám problém tie mi umyje krásne.Ked ti všetko zle umýva volaj servis,najlepšie bude dohodnúť sa o ? hod.príde a daj umývať,aby videl ako to umylo,samozrejme v predstihu.
Odpovedať
Profilova fotka
@taylor71 uz som skusala,bez lestidla zostane vsetko mokre, aj menej lestidla,aj viac,stale zle,pribor mam v hornom kosi,nie je pri sebe, hrnce su take iste
Odpovedať
Profilova fotka
@marta2610 sol som nemala.podla navodu treba,len ak sa pouziva vsetko zvlast,alebo je velmi tvrda voda, my mame studnovu, hrdza nebyva na pribore vobec, iba taly flakaty je,aj hrnce. Dnes vecer skusime dat vsetko zvlast a uvidim,ci to teda nejak nepomoze....ale ak nie,tak fakt,ze zavolam servis.
Odpovedať
dufam, ze si neodpalila dekalcifikator, kedze tam nebola 5m sol :-( ani zo studne nieje uplne makka voda,merala si jej tvrdost? zavolaj si servis, ak mas vsetko dobre nastavene, mycka musi umyvat pekne. @mamusia
Odpovedať
Profilova fotka
Ja som na predoslej od kupi nemal sol a bez problemov.samozrejme ak pouzivas 3v1.
Odpovedať
Profilova fotka
@atlaska ani ja som na predoslej nemala sol a vpohode bola, po tabletach a geloch 3v1. V navode je jednoznacne napisane,ze netreba sol pri tabletach,co ju obsahuju.. Ale dnes skusim dat tu sol,cakam na mm,nech to on vsetko urobi,ja som ju zatial vydrhla poriadne. @taylor71
Odpovedať
@mamusia 1 krát sa UMR nesmie spustiť!!!!!!!!!!!!! bez soli,dievčatá treba čítať návody,ono potom neuznajú reklamáciu,je tam nejaký dekalc..........ktorý sa pototo ,nevravím že je to tvoj prípad,ale ako píše niekto hore ked máme nasypanú sol,naliate leštidlo a používame 3in1 alebo aj 5in1 ono UMR si moc z toho nezoberie,preto aj mne ukazuje sol až po cca 3-4 mesiacoch,že chýba. Ešte napíš?rokov má hrniec a akej je kvality?
Odpovedať
@mamusia aku mas mycku? prvykrat treba vzdy sol, dekalcifikator ju potrebuje. Moze a nemusi sa pokazit,ale casom odide. Ta sol z tablety sa k nemu totiz nedostane.
Odpovedať
@taylor71 Nesúhlasím
Odpovedať
Naleje sa voda,potom sypať sol kým nezačne vytláčať vodu.
Odpovedať
Profilova fotka
Marta 10 rokov som robil s bielou technikou......sice par rokov dozadu.absolvoval som x skoleni od x znaciek.takisto ohladom servisu.ale neberiem ti tvoj nazor.aj ked sa dusujes len na bosch ...
Odpovedať
@taylor71 kamoske naratali za dekalcifikator 300E na elektroluxku. Radsej kupila novu mycku.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@taylor71 Však daj za akú si značku?Poraď.Za mňa Bosch je Bosch,jasné ja netvrdím,že všetky sú naj,naj môže sa nájsť aj chybný kus.Veru za preferovanie značky by som si aj zaslúžila Welnes a furt ništ. :-)
Odpovedať
existuje nejaka umyvacka co sa hodi do kuchyne ktora je na nozickas bez sokla? predstavujem si to tak, ze bude umyvacka tiez na nozickach :)
Odpovedať
Profilova fotka
@marta2610 @atlaska citala som dnes ten navod 3x, ani malilinkata zmienka o tom,ze pri prvom pouziti dat sol...tak predpokladam,ze keby to treba,tak je to ta, napisane... A mam Siemens SN660L80. Chcela som vam to aj odfotit,no za umeleho svetla sa neda,odfotim zajtra,uvidim ako umyje,ked mm pride domov. A hrnce mame z Ikey asi 4rocne,pri starej umyvacke nebol ziadny problem a to bola len 45cm AEG
Odpovedať
Profilova fotka
@igigi my mame nasu vydvihnutu hore, no bola s tym robota..pod nou je doska a ta stoji na nozickach,co aj zvysok kuchyne.
Odpovedať
Profilova fotka
Možno aj to sa stane..nie som skalopevne presvedceny a jednej znacke.prvorade je cena pomer a vykon. A samozrejme financne moznosti.zial dnes sa robia veci s kontrolovanou -casovanou zivotnostou.aj premiove znacky.
Odpovedať
@taylor71 nemas nejake foto? Ako vysoko mate pracovnu plochu? Ja mam nozicky 16cm...
Odpovedať
Profilova fotka
@mamusia uz vtedy si mala ikeacke veci?lebo znamy sa stazuju na flaky ale iba na ikea priboroch a hrncoch
Odpovedať
Profilova fotka
@igigi ???????
Odpovedať
Profilova fotka
@taylor71 hej,uz vtedy,boli krasne ciste cely cas po tej umyvacke AEG a teraz take flakate....
Odpovedať
@mamusia nemas nejake foto? Ako vysoko mate pracovnu plochu? Ja mam nozicky 16cm... @taylor71 som sa sekol, chcel som to poslat mamusii...
Odpovedať
@mamusia Ja to mám na str.9-použitie špeciálnej soli,píšu aj že môžeme upustiť od špec.soli,ale iba vtedy ak je tvrdosť vody do 21 ´dH a nad toto číslo je použitie špec.soli nutné.Prosím vás dal si niekto vodu na hygienu,či?Na druhej strane ako som písala používam tabletky a raz za 3-4 mesiace soľ musím doplniť to znamená,že UMR si sem tam tú soľ cucne. 8-)
Odpovedať
Ak nemas vlastnu vodu, tak sa da zistit tvrdost vody na strankach vodarne alebo k umyvacke byva asi lakmusovy papierik ktorym zistis tvrdost. Isto sa da aj niekde kupit.
Odpovedať
@majdulienka Poprosím, aký presne typ umývačky máte?
Odpovedať
Profilova fotka
@igigi hned Ti hodim foto, my to nemame pod pracovnou doskou,ale v skrinke vysokej 134cm,nad umyvackou je suflik este, je to uplne napravo,este chybaju listy hore a dole. @marta2610 @atlaska kukajte na to,ako to umyva. Po soli ziadna zmena.este sme ju elu vysurovali a aj filtre poriadne precistili a takto....
Odpovedať
Profilova fotka

Odpovedať
Profilova fotka
@igigi
Odpovedať
no len ja mam miesto len pod pracovnu dosku...
Odpovedať
@mamusia Prosím ťa ako ti umyje taniere,mastné misky myslím či ti na tom ostanú zbytky jedla,či je to vôbec umyté?Mne to skôr príde ako nekvalitný riad,či?Ináč aj tie tabletky to je riadna chémia.Ten posledný obrázok to je panvica?Ktosi hore písal,že kvalitné panvice na indukciu zničil,ináč niektoré značky hrncov ja mám tiež také vôbec neodporúčajú dávať do UMR.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?