Pevny rošt k penovemu matracu?

Ahojte, 3 roky som spaval na posteli s pevnym latkovym roštom a 20 cm hrubym penovym matracom (makkost H3/4) a spalo sa mi fajn. Teraz kupujem novu postel, googlim aky je vhodny rošt a všade odporúčajú k penovým matracom lamelový rošt. Je to velky hriech davat pevný rošt k penovému? Mne sa tak spalo dobre, vzhladom na hrubku matraca (ktory budem kupovat rovnaky), nejaka dodatocna pruznost mi tam nechybala. (Pytam sa lebo eventualne bude postel sluzit aj inym ludom ako mne) Vdaka za nazory 🤝
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od nejasoms:

Ahojte, 3 roky som spaval na posteli s pevnym lat…
@nejasoms ak mi raz vyhovuje spávať na ihlách ako fakír, tak budem spávať na ihlách, aj keď mi tu na fóre 9 z 10 odporučia "klince"...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od nejasoms:

Ahojte, 3 roky som spaval na posteli s pevnym lat…
@nejasoms nedavno sme kupovali postel do hostovakej. A tiez vsetci ( myslim predavaci) nam hucali ze lamelovy je lepsi. Kupili sme lamelovy, ale neviem co za pi*covinu sme to vybrali ale pri kazdom otoceni vrzga jak stara k*. Proste sa neda spat na tej posteli a to mam 50 kg. Daj na svoj instinkt a kup ako tebe vyhovuje.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od wivik:

@nejasoms nedavno sme kupovali postel do hostovak…
Rost sa kupuje podla typu matraca lamelovy pevny lamelovy sklapaci latkovy atd.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od wivik:

@nejasoms nedavno sme kupovali postel do hostovak…
@wivik 50 kg? To asi vŕzgaš Ty a nie rošt.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od nejasoms:

Ahojte, 3 roky som spaval na posteli s pevnym lat…
@nejasoms Ako si sám nazval tzv. "dodatočné" odpruženie lamelovým roštom je viac iba mýtusom, a marketingom, než reálnou výhodou. Najhlavnejším dôvodom doporučovania pružných, alebo pevných lamelových roštov ku penovým matracom je argumentácia predajcov, že penový matrac musí "dýchať". Pružinové matrace podľa nich prerušovaný roštový podklad nemusia mať, lebo údajne výmena vzduchu sa v matraci uskutočňuje v tom prázdnom prostredí vnútra, medzi pružinami. A preto pružinové matrace vraj môžu byť položené aj na úplne plnej ploche. Nakoľko sú také argumenty predajcov relevantné, už nechávam na Tebe. Mne na dnešných matracoch prekáža skôr ich mäkkosť. Ako keby boli tie súčasné normy posunuté niekam ku mäkkosti. Napr. matrac s udávaným H4 je pocitovo ešte mäkší než nejaký podobný s H3. Čo výrobca, to iné značenie. Ja chcem radšej tvrdší matrac. V poslednej dobe som však reálne oskúšal niekoľko niekoľko typov matracov, zrejme cchem H4/H5,... no H5 som nikde ani len nenanšiel.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od petersd:

@nejasoms Ako si sám nazval tzv. "dodatočné" odpr…
@petersd Ved to, lamelovy a latkovy by mal vetranie rovnake takze z toho hladiska je to jedno. Mne prisiel 20 cm makky matrac dodatocne "odpruzeny" a to ze mi pod nim neperovala (+nijak nevrzgala) postel som vnimal skor ako benefit.
Odpovedať
Zo skúsenosti ti poviem, že väčší hriech je googliť o tejto problematike, ako si to ísť skúsiť. Ja som tiež tak dva roky dozadu bol múdry, na základe poznatkov z netu som presne vedel čo chcem a kúpil taštičkový matrac (s 2 min. vyskúšaním na predajni) + pevný rošt. Po prvých nociach som si myslel, že sa ani nepostavím. Teraz mám lamelový rošt + doplnkový mäkký matrac a je to fajn.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?