Zdrazovanie ceny stavebneho materialu o 20 az 30 perc.

Zobraz úvodný príspevok
Dobry den. Poculi ste o tom ze cena vsetkeho stavebneho materialu isla hore takmer o 30 perc ?
Odpovedať
1
2
Evidentne si to tu uz niektori milia s modrym konikom asi. No ale k veci, hej ide vsetko hore, moznoze to je aj kvoli covidu, na vsetko si teraz vsade davaju priplatok, lebo opatrenia, zvysujuce sa naklady na prevadzku, dodavky a podobne. Plus ked sa k tomu este prida klasicke kazdorocne zdrazovanie, moze byt, ze to bude tento rok citit o nieco viac
Odpovedať
@kubejova je to tak, my akurat staviame a nestihame sa cudovat, v priebehu mesiaca vystrelili ceny 20-30% - zelezo, beton, tehla, polystyren... cenove ponuky mesiac stare neplatia...
Odpovedať
@xenanails ako to budete riesit? Chceme zacat stavat ale plus 30 perc je nas privela, neviem ako to zafinancujeme...
Odpovedať
Je o tom niekde nejaka relevantna informacia? Ci je to zase len jedna babka povedala? To, ze kazdy rok idu ceny vsetkeho hore je normalne ale neviem si predstavit preco by to malo byt az v takejto vyske, ak by mal byt dovod
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
Je to tak. Čo sme vedeli uskladniť sme kupovali do konca februára. A bol to teda rozdiel lebo sme dostali ponuky koľko to bude od marca a koľko ak to stihneme do konca februára.
Odpovedať
Profilova fotka
@mcsmekac neviem ktoreho ministra konkretne myslis :-p, ale ano myslim si ze sa znizi danove a/alebo odvodove zatazenie. Lebo ti co maju v nazve "socialna demokracia" mi ich rapidne zvysili.
Odpovedať
@marcod no podľa vlastných skúseností som mal cenovú ponuku na podlahový EPS na celý dom 1090 eur , v marci to bolo už 1450 eur
Odpovedať
@majkoj môžeš pokojne spávať minimálne najbližšie 4 roky sa nič nezníži. stačí sa pozrieť v akom stave sú verejné financie a aké sú "plány" vládnej skupiny 🙂 dobre už bolo 😉
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@kubejova ja som staval dom ešte pred 2 rokmi , zmluva podpísaná pred troma rokmi ... Známy čo stavali už rok po nás, dali za taký istý dom +30 000 viac to je len rok tento rok to už bude aj 40k viac ... Treba hľadať a robiť ,,tendre,, všetko sa dá zohnať aj lacnejšie ... Nám napr. Izolacie robili Poliaci , linka detto , sadrove omietky robotníci z Maďarska ... Takže polovicu domu mi robili firmy zo zahraničia , lebo nie sú nenazrany ako Slováci , ktorí chcú len zo dňa na deň najrýchlejšie zbohatnúť ... Dokonca s dopravou aj cestou cez 100km mi dané veci vedeli spraviť lacnejšie ako firmy 5km odomňa... Nedávno som kupoval plot napr. A oslovil som asi 6 firiem , napr. V jednej bola cena za dopravu vyššia ako v druhej cena plota aj s dopravou a to 200km odomňa , lebo firmy z môjho okolia opäť pytali veľa ... Takže treba hľadať a vyberať a vždy sa dá od toho máme voľný trh a slobodu v podnikaní ... Treba dať zarobiť tým normálnym , nie nenazranym firmám
Odpovedať
Profilova fotka
Akurat citam "Záujem Slovákov o drevodomy narastá, no prudko stúpla aj ich cena, a to o 10 až 15 %. Spôsobil to hlavne nedostatok drevených komponentov, ktorých cena za pár mesiacov narástla o 30 až 50 %, upozornil Zväz spracovateľov dreva." @sousedekovci89 to v akom stave je rozpocet s tym (takmer) nic nema, avizovana zmena ma byt rozpoctovo neutralna.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@majkoj ja verím realite a tomu čo vidím a nie vyhláseniam politikov (alebo rečou jedného z nich kedysi: gágajov, tárajov a prďúsov) 😄
Odpovedať
@kubejova my uz staviame, snazili sme sa nakupit a uskladnit, co sa dalo a idem rychlo objednat dalsie veci a ciastocne uhradit FA, tak dufam ceny nezdvihnu... nic lepsie mi nenapada...
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?