Suterén (podpivnicenie domu) rady tipy triky problizny rozpočet

Dobrý deň riešim dilemu chceme stavat dom bungalov. Pozemok je pod urovnov cesty 1.8m a na 15m na prevýšenie 1.8. Chcel som bungalov bez pivnic dalej od cesty ale prehovaraju ma na dom aby bol na úrovni cesty a cely podpivniceny pod zemou by bola asi 1/3 ostatna cast suterenu uz bude nad zemou ist do toho kolko to moze stat problizne? Jedna sa o dom 11x14. Ist do toho alebo ho posadit nizsie od cesty a bez pivnice. Dakujem prajem pekny den
Odpovedať
@7pietro12 z mojich osobnych skusenosti je pivnica na nezaplatenie,pokial nieco majstrujes a aj ako sklad veci,kočare,bicykle,kosacka atd. mam polovicnu pivnicu ako ty stala asi 15000eur pred par rokmi,keby som staval znova tak len s pivnicou...myslim ze ked ju raz spravis neobanujes
Odpovedať
Profilova fotka
@roman558 Ahoj , a zastavaná plocha domu ? Tiež riešim tú istú dilemu , či postaviť s alebo bez pivnice . Najviac ma odrádzajú náklady spojené s výstavbou pivnice . Ale ak by som sa zmestil do 15-20 tisíc tak idem do toho . Prípadne vieš odporučiť firmu , ktorá ti to stavala ?
Odpovedať
@david_blasko pivnica pod domom sa oplatí hlavne ak je dom vo svahu, môže sa tak zvýšiť podlažie napr. nad úroveň cesty, ak by tam nebola vznikne nevyužitý priestor a musí sa zasypať, no i tam hrozí , že sa môže pivnica vytopiť, ak je nad domom veľký svah, dá sa to zregulovať odvodnením do strán, ak je dom na rovine , tam nevidím dôvod na pivnicu, je to drahý priestor na uskladnenie,na plnohodnotné obývanie je to nevhodné, to môžeš vybudovať samostatne , alebo pod strechou
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu Ďakujem , pozemok je takmer totožný ako písal zadávateľ príspevku . Je to mierny svah , ak sa to dá nazvať miernym . A buď bungalov utopíme pod úroveň cesty , ( ostatné domy v okolí majú podpivničenie ) alebo pivnica . Ale myslím si , že cenovo by nám to moc nevychádzalo .
Odpovedať
@david_blasko zdarma nemáš nič i zasypanie niečo stojí sused tam navážal kopu tatroviek
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu To mi je samozrejme jasné . Pozemok je dlhý 55 metrov , dom sa ide stavať 10 od cesty a cca od 20m je pozemok zasypaný a zrovnaný . Ide len o tu vizuálnu stránku , a samozrejme o elemináciu možnosti vlhnutia . Záplavy nehrozia .
Odpovedať
@david_blasko ked ho už máš zrovnaný , tam sa pivnica neoplatí, zbytočne zapúšťať do zeme, daj si plnohodnotné bývanie nad úrovňou,oplatí sa len ak sa nedá zarovnať bez veľkého skoku, vtedy môže vzniknúť z jednej strany na spodu krtkodom, okná i vstup do spodnej časti len z jednej strany na úrovni terénu, ostatné zapustené, ja to tak mám zdedené po rodičoch , no vtedy sa museli stavať také domy, vraj ako úkryt, aby ťa malo kde zasypať a nie ochrániť.
Odpovedať
@david_blasko dom mam 11,5x7m a stavali sme sami s rodinou bez firmy,a co sa tyka nakladov zaklady aj s platnou by som robil tak či tak,takže rozdiel tam nieje až taky velky,pokial maš svahovity pozemok tak by som nevahal
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?