Stavba v roku 2023 cena za m2

Zdravim, smiem sa spýtať koľko stojí reálne m2 pri stavbe tohto roku? Ďakujem za info 🙂 prajem pekný deň...
Odpovedať
1
2
M2 akej stavby? Hrubej? Holodom? Stavby postavenej z čoho? Ako? Svojpomocne? Firmou?
Odpovedať
Profilova fotka
Viete mi niekto povedat co v roku 2023 stoji auto? 🤔🤣
Odpovedať
ja by som potreboval vediet cenu zateplenia na moj dom, dakujem 😄
Odpovedať
Ale no, nezhadzujte ho tu všetci 🙈 Úplne veľmi silno v hrubom priemere sa to pohybuje cca 1400€/M2 ... Ak cez firmu určiť wvyssie, ak avojpomoc a materiály cez znamych dá sa aj lacnejšie.... Toto ale určiť neplatí pre okresy okolo BA, kde sú práce o hodne vyššie ako vo vychodnejsich častiach SR
Odpovedať
@dida712 Už so to písal viackrát - minieš všetko, čo máš, minieš hypotéku, požičiaš si od známych a rodiny a aj tak ti to bude ešte málo. Prečítaj si tento článok, tam to máš vysvetlené. https://inardex.sk/kolko-stoji-rodinn... https://inardex.sk/informacie/stavebn... Ale keďže sa pýtaš, tak svojpomoc asi nehrozí. Takže pre teba budú aktuálne informácie v článkoch.
Odpovedať
1975€/m2 je údaj z Národnej Bansky Slovenska... https://nbs.sk/statisticke-udaje/vybr...
Odpovedať
@zipsuliak ja ti viem povedať koľko stojí auto v roku 2023 ale najprv ti pošlem faktúru na 500€ za poradenstvo 😄
Odpovedať
Profilova fotka
Ja keď počujem otázku, kolko vyjde hruba stavba, holodom za m2, alebo kolko beriete za zakladovu dosku za m2 tak si musim dat magnezium 😁
Odpovedať
@matusakrobert dost smutne ze to neviete. Ale nic nezvycajne v SK firmach.
Odpovedať
@matusakrobert este ta zakladova doska sa lepsie odhadne, nez dom ... kedze sa jedna len o zakladovu dosku bez zakladov samozrejme 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@palo18 To pochopia len kvalifikovaní ludia, čo majú skúsenosti.
Odpovedať
Profilova fotka
@shadowmilan Dnes sa taketo odhady môžu pohybovat v obrovskom rozmedzí 😁 uz sme realizovali suterén o ploche 140m2 v kopci kde hlbka výkopu v najvyššom bode bola 5m. Len samotný výkop stál 35k. Dôvod ? Podložie obrovské balvany ktoré 2 mesiace zbíjali bagre.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@matusakrobert daj si magnézium teda v tej hlbokej jame. Nechápem postoj mnohých slovenských firiem a podnikateľov, keď sa snažia za každú cenu urobiť zo zákazníka dementa. Veľmi veľakrát som to zažil. Ak by k vám prišiel niekto kto má všetky znalosti o stavbe domu tak si ho asi postaví sám, nie? V dnešnej dobe zaujíma každého cena. Ten PRO profil si si zaplatil aby si si tu honil ego? OK, otázka bola trošku obšírna, ale tak stačí dať 5 otázok a viete povedať aspoň veľmi približne ceny hrubej stavby eventuálne holodomu. Mnohí ľudia netušia. Ani môj oco netušil či stojí dom 100 alebo 200 tisíc. Keď som mu predstavil približný katalógový projekt a firmu, mal predstavu. Len pre porovnanie, ak kontaktujete civilizované firmy, v prvom rade, ďakujeme za záujem a prejavenú dôveru, veľmi radi vám pomôžeme. Pri reklamácii, bez ohľadu na to kto má vinu, veľmi nás mrzí čo sa stalo, pomôžeme vám. Tu na slovensku si idú dať podnikatelia radšej magnézium 👍
Odpovedať
Profilova fotka
@igor256 To je odbočenie úplne na inú križovatku. Prajem peknú nedeľu 🙂
Odpovedať
Tak skúsme tento. Úžitková 200m2 zastavaná 160m2 vie niekto dat odhad co by vyšiel holodom m2. Svojpomocne co sa da.
Odpovedať
@tomo11 strecha rovná keramická, drevená konštrukcia sedlová, valbová? Ak drevená tak väzníkový krov alebo tesársky? Okná plast, drevo, plastohliník? Terasové dvere HS portál? Technológie aké v dome?
Odpovedať
pridám aj foto ako vyzerá projekt z vonka. Je tam aj výpočet ceny ale nemyslím ze to majú aktuálne preto by som rad vedel informačne cenu za m2 ak niekto staval ako mu to vychádza a aké materiály používa. Články som čítal ze je to niekde okolo 1400e co sa mi zdá extrém. Tak preto by som rad počul reálne ak niekto aktuálne stavia dom. Sme vo fáze výberu projektu tak zisťujem ci si môžme dovoliť 200m2 alebo budeme musieť uskromniť zo 120m2 .
Odpovedať
@tomo11 Takto ti to nikto nevypočíta. Ja tipujem, že to lacnejšie, ako 300 - 350 tisíc € nepostavíš. Ak chceš vedieť cenu holodomu, tak odpočítaj nejakých 15-20%. Ale aj tak ťa to nakoniec neminie to dokončenie a nakoniec zistíš, že to bolo ešte viac, než dokončenie v štandarde. Ak plánuješ svojpomoc, tak ešte odpočítaj 10, max. 20%. Viac svojpomocou neušetríš, pokiaľ pod svojpomocou nepočítaš, že ti prídu 3 bratranci a 2 strýkovia všetko zadarmo robiť.
Odpovedať
@chrobak7 no svojpomocne myslím presne to ze si veci spravíme pomocou rodiny zadarmo zaplatíme materiál. Nevravím ze cely dom ale určite veľa vecí spraviť viem. Za svojpomocne nerátam ze na všetko budem volať majstrov a firmy. To nieje svojpomocne stavanie domu.
Odpovedať
@tomo11 a ste si isty, ze rodina na to bude mat cas a chut ? to nieje vypomoc na 2 hodky 1-2 vikendy v roku
Odpovedať
@matusakrobert presne tak a nekvalifikovanym netreba vysvetlovat.
Odpovedať
Profilova fotka
@tomo11 podobný dom momentálne realizujeme, len s plochou strechou. Pultová strecha je najmenej finančne náročna čiže to je výhoda. Hrubý odhad ceny materiálu na hrubú stavbu môže byť niekde na úrovni 60k. Ak dáte HS svojpomoc tak do 200k sa do holodomu dostanete. Aj ked ten odhad z HS do holodomu uz je zložitý lebo tam uz hra rolu xy faktorov. Je možné sa dostať aj na 160k do holodomu ale aj na 250k. Ak by to cele zastrešovala firma tak aj cez 300k.
Odpovedať
Prosím vás viete sa podeliť o nejaké detaily projektu ? Nejaké fotky , materiály , čo sa dá na takom projekte urobiť lacnejšie kde by sa dalo ušetriť? Ďakujem.
Odpovedať
Teraz dokončujeme RD, svojpomoc x zivnostnici 1:3. Čo je svojpomoc? Základy sú nič... budeš si robiť múry?Strechu?kurenie/siete?Izolacie?Obklady?Nábytky? Ľudia často píšu svojpomoc ,ale ono tam je toho možno 1/2 alebo 1/3 toho čo dokážete a fyzicky zvladnete. To čo je na fotke,ak je 120m2 a chcete to tak,ako to má vypadať a riešenie cez zivnostnikov+svojpomoc,štandard vybavenie (nie to najlacnejsie na trhu),tak treba počítať do 200k € 2021-2023 moderný dom,garaz,terasa ,rovná strecha, všetko stredná a až vyššia trieda materialy/interier + smart instalacia. Do 1300€/m2
Odpovedať
@dida712 1300e je náklad s DPH na bytový dom. RD dodávateľsky 1500e hore. odkiaľ to viem? som rozpočtár...
Odpovedať
@standa1981 konečne rozumný koment. Presne toto som očakával že sa ozve niekto kto robí projekty alebo realizuje stavby.
Odpovedať
Profilova fotka
@standa1981 ako viem tak rozpočtari sú platený od percenta z hodnoty hodnotenej stavby. Čiže absolútne neobjektívne. Pre hrubú predstavu hrubá stavba 350€/m2.
Odpovedať
Profilova fotka
@dida712 Hrubá stavba 350€/m2 -dodávateľsky.
Odpovedať
Profilova fotka
@peter977 to sú ceny za predávané nehnuteľnosti,čiže komplet zariadené, aj s pozemkom,atd.
Odpovedať
Ako to tu človek číta, tie ceny, ktoré sú tu uvádzané či už za hrubú stavbu, alebo holodom, tak si pripadá ako pred štvrť storočím. Je zásadný rozdiel stavba domu a domu. Keďže sa píše rok 2023 technológia stavby by tomu mala zodpovedať. Bohužiaľ realita je taká, že až na pár výnimiek sa domy aj napriek prísnym energetickým normám stavajú ako z minulúho storočia. Potom sa kľudne môže stať, že cena za základy pri rovnakej zastavanej ploche bude 10 000 a pri druhom dome bude 30 000. Je smutné, že stále u nás prevládajú firmy a majstri, ktorí často ano nevedia, čo je základová doska. Keď už sa tu spomínajú orientačné ceny za stavbu domu, nedá mi to a spýtam sa. Akú bude cena pre Dvojpodlažný rodinný dom, obytná plocha 120 m2, základová doska na penoskle 550 MM, nosné murivo VPC, izolácia 300 mm EPS NEO, plochá strecha izolácia EPS NEO 450 mm. Vykurovanie, ohrev TUV TČ, pasívna rekuperácia, predsadená montáž okien a samozrejme BD test s max. výsledkom 0,2. Zaujíma ma cena dodávateľsky ale aj na kľúč a prípadne svojpomoc. 😉
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?