Stavba domu (2022) - financovanie

Zobraz úvodný príspevok
Dobrý deň, mám jednoduchú otázku, na ktorú predpokladám bude zložitá odpoveď 🙂 Vlastním pozemok v hodnote cca 14 000 EUR. Pozemok je v obci, kde stojí m2 cca 20eur. Mám vlastné finančné zdroje vo výške 20 000 EUR. Plat 1 000 EUR v čistom. Chcel by som postaviť svojpomocne tento dom: https://www.djsarchitecture.sk/projek... píšu, že stavba na kľúč je cca 140 000 EUR, predpokladám, že to ale bude viac. No a teraz konečne tá otázka. Poskytnú mi v banke hypotéku v požadovanej výške? Predpokladám, že budem potrebovať okolo 100 000 EUR. Ďakujem za odpovede.
Odpovedať
1
2
@jozefjuraj potom prepac zle som pochopil text -🙂 30+20 je 50 a 100chces od banky..ked mas 150tis a mas aj inzinierske siete uz poriesene das to..mna vychadza holodom na 130tis..drzim palce
Odpovedať
Jednoducha stavba zaciatok 2019 - pochodovy dom (nacenena na 130 000€)- drevo za lacno. Vela prace svojpomoc. Som pod strechou + okna - holodom - zatial ma to stalo 110 000€. Vlastne zdroje - polovica ceny domu nasetrene. Raketove ceny materialu ma brzdia 😞
Odpovedať
Profilova fotka
@fenix8 cauko, pracujem pri predaji aut a úprimne dostat autouver je niekedy zlozitejsie ako hypo ✌️🤣 overuju zadlzenost, odpocitavaju 100€ na kazde dieta, 40% musi ist bokom ,,na zivot,, a mozno ti tam vyjde ,,nieco,, na mesacnu splátku. Len tak pre info. 🙂))
Odpovedať
@majkasss skus si nastudovat podmienky co pocitaju pri hypo a potom nebudes toto pisat 🙂
Odpovedať
@jozefjuraj podľa mňa hypotéku ti dajú, možno nie rovných 100tisic ale ďaleko od toho čísla to nebude. To že si ešte nemal hypotéku nevadí, leasing berú do úvahy, ani my sme nemali predtým úver ani hypotéku, len leasing a nebol problém. Manžel je živnostník, hypo sme riešili v 1.vlne covidu kedy väčšina bánk buď stopla úplne hypotéky pre živnostníkov alebo sťažili podmienky. Keď sa pozriem na tvoj príjem a porovnám z čoho nás posudzovali a to samozrejme odpočítavali životné minimum na oboch atď čo u teba budeš len ty, tak sa podľa mňa báť nemusíš. My sme dostali presne koľko sme chceli. Dobrý finančný poradca ti poradí ako dostať čo najviac a kde. Netreba sa hneď pri komentoch nie nedá sa, nestavaj, zľaknúť 🙂 Treba skúsiť
Odpovedať
Profilova fotka
@fenix8 ach jaaj, nebolo to myslene v zlom preboha, len som chcela uviest na pravu mieru ze autouver tiez nie je jednoduche ziskat, resp. bez dokladovania. No stresss
Odpovedať
Profilova fotka
Priíjemný deň Vám prajem . Pracujem ako finančný sprostredkovateľ a mám zazmluvnené všetky banky. Spolupracujem so všetkými poisťovňami a správcovskými spoločnosťami, takže Vám viem zadarmo overiť každú jednu banku a pomôcť vybaviť najlepšiu ponuku na Slovensku. Ak potrebujete pomôcť (nielen) s hypotékou, zavolajte mi, alebo napíšte na email a veľmi rád vám zadarmo poradím.
Odpovedať
@jozefjuraj zabehni do banky, v ktorej máš účet a informuj sa. Ten domček vyzerá veľmi pekne, jednoducho. Veľa zdaru a nenechaj sa odradiť.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?