Hrubá stavba (bez základov a strechy)

Dobrý večer, prosím o radu ohľadom ceny práce. Máme hotovú platňu a potrebujeme pokračovať v hrubej stavbe. Aká je podľa vás normálna cena práce za múry atď. (bez strechy, tú robíme svojpomocne) pri 4 izbovom bungalove s rozlohou 150m2? Vopred ďakujem.
Odpovedať
30€ za m3 muriva a 12€/m2 priečky...uloženie prekladov a veniec individuálne podľa toho či sa saluje alebo či sa davaju len Ucka a podľa toho aké zložité armovanie treba
Odpovedať
Cena za vymurovanie m3 muriva sa pohybuje od 25eur až do 45eur (viac ponuk som mal 40-45eur, 25eur bola obrovska výhra pre mna 🙂 ) priečky ako bolo spomenuté, podľa chalanov čo mne murujú za 150mm priečky beru menej ako za 125mm a menej, tie 150 sa rýchlejšie a ľahšie tahajú, Strop mám z predpetých nosníkov a betonových tvárnic ten stál okolo 3000eur a 2 ludia 2dni práce žeriav 1 hodina na položenie nosníkov 120eur , tam treba ešte podbetonávku na murivo pod strop (nakladovo cca 150eur) 2 ludia 2dni (1den zašalovať, 2 den zabetonovať) Následne veniec tam je dobre robiť obmurovku (zaleži od hrubky muriva, ja som použil Ytong lambda 45cm) lebo aj keď sa to zvonka zašaluje nie je poriadne o čo radľovať, železo na strmienky a samotne roxory na armokoše cca 300eur, praca pre 2 ludi tak na 3dni aj s uložením, betonaž betonpumpa beton cca 700eur 2 ludia hodina roboty, druhý veniec obdobne, domurovať štíty a hurá na strechu, osobne keby som to robil niekomu tak si za pracu vypítam 10 000 až 15 000eur, svojpomocne to akurat davam pod strechu ma to stálo s murármi cca 30 000eur komplet aj so základmi aj s krytinou (hliniková krytina + doplnky + folia + strešný výlez za 4000eur), krov 15m3 dreva aj s plným debnením - dosky 2000eur, zelená skalica 83kg (100eur). Toľko moja skúsenosť, ide hlavne o to či to má realizovať firma alebo ľudia ktorý budú riadený Vami, ono to žiadna veda nie je ale treba si to ustrážiť, osobne by som to riešil partiami samostnatne, teda murari, potom na šalovanie a betonovanie a tak dalej aby to nerobila jedna partia lebo to budú flákať a maskovať postupne svoje chyby, rôzne partie vždy povedia keď niečo dostanú zle pripravené, peniaze nikdy do predu, ak sa niečo po.ebe nech máte na nich páky, ten kto robí poctivo nepotrebuje peniaze dopredu.
Odpovedať
nam murari dali cenu necelych 10tis (podkrovny, zastavana 130m2), mame v tom - obvodove mury, nosne priecky, preklady, stlpy, schodisko, strop, vence, komin, stity. priecky nacenili na 14e/m2 ale ako vidim, asi priecky spravime sami. momentalne cakame na murarov, nakolko sme cakali na strop a hypoteku, ked to bolo, prislo zle pocasie a nestihli dokoncit, co mali rozrobene. ak vsetko pojde ako ma, v pondelok pokracuju. ak nie, ideme my zacat v sobotu s kominom a dalsi tyzden so stropom.
Odpovedať
@radogama a aku mate cenovu ponuku? Na kolko vam to majstri nacenili?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?