Dotácia 8000€ od štátu na dom A0 - podrobnosti

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, natrafil som na informáciu, že by sa mala dať získať dotácia na A0 v hodnote 8000€. Ale nemôže byť už čerpaná dotácia na rozvoj bývania..., neviem či sa na to vzťahuje dotácia na TČ alebo fotovoltaiku. https://inardex.sk/dotacia-na-rodinny... Staviame jednopodlažný dom v tvare L. Energetická trieda podľa projektu je A1 35kW/m2. Momentálne ideme robiť strechu. Zateplenie podľa projektu: 40cm vaty na žb. strope. 15cm EPS podlaha (budeme dávať 20cm) 20cm eps fasáda 20cm xps základy (dali sme 15cm, dá sa ešte na to dolepiť druh vrstva, ale pochybujem o účinku :-D ) Kúrenie v projekte TČ vzduch-voda, uvažujeme nad voda-voda, ale to s tým nemá asi nič spoločné. V projekte sa počíta s rekuperáciou a aj ju budeme mať. Ako sa dá dostať na A0, teda pod 20kW/m2? :-D
Odpovedať
@hroma Áno volali mi dnes okolo obeda. A rozhodnutie mi pošlú do elektronickej schránky lebo ju používam. Nemyslím tým email. No aj telefonicky mi bolo povedané že žiadosť bola schválená.
Odpovedať
@romerot A koľkí ste boli v poradí? Resp. aké číslo žiadosti ste mali?
Odpovedať
@jaycob 16
Odpovedať
@romerot tak to asi zacali riesit.. Ja som po stovke, tak si pockame 🤭.. A samozrejme, srdecne gratulujeeeem ❤️🤩
Odpovedať
@hroma elektronicka schranka je ak mas citacie zariadenie a mas OP s cipom a vies sa pomocou OP prihlasit na portal slovensko.sk tak tam mas elektronicku schranku
Odpovedať
Mne volali včera. Mám im ešte poslať list s popisom zmien voči projektu. Projekt je A1 a EC vyšiel na A0 . Včera som spísal zmeny voči projektu a dnes odoslal. Ale pani povedala že už jej stači len to a inak by malo byť všetko OK. Tak uvidíme. A mám poradové čislo okolo 60.
Odpovedať
@marcel714 jaaaj, to som odmietla, to sa mi zda uz moc na hrane so zneuzivanim udajov cez tu citacku 🙊😂.. Ja som technicky zdatna, ale niektore veco odtial potial.. @rado323f jemineee, my nic zatial 🙊, neviem co si mam mysliet..
Odpovedať
Myslite si že ich budú vydávať ešte aj v roku 2021 ak je stavebné povolenie 2020 ale kolaudácia 2021?
Odpovedať
@spikerhc pisu: 16.11.2020 V nadväznosti na výzvu č. N3/2020 na predkladanie žiadostí o poskytnutie príspevku na rodinný dom s takmer nulovou potrebou energie bolo predkladanie žiadostí ukončené naplnením limitu 160 žiadostí dňa 16. novembra 2020. Vyhlásenie výzvy č. N4 sa predpokladá v roku 2021.
Odpovedať
@hroma ďakujem
Odpovedať
@kreola @jurkoboss @topfield po vydani rozhodnutia, pozitivneho ste posielali vzdanie sa odvolania? Ci ani nie? Vdaka
Odpovedať
@hroma my nie, pockali sme si :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
ja som posielal ešte v ten deň :-D
Odpovedať
@kreola @topfield vdaka.. Neviem ci to riesit, alebo nie. Aky je rozdiel v case?
Odpovedať
@hroma zavisi ako rychlo potrebujes prachy :-D . Nam to nesurilo .. rozdiel veru neviem aky je, ale tipujem tych cca 30 dni?
Odpovedať
@kreola muz ide na postu, tak rovno podame 😂
Odpovedať
@hroma tak vidis, vyriesene :-)
Odpovedať
@hroma napísali ste to len že Vec: vzdanie sa bla bla alebo ako? Dik
Odpovedať
@janol na stránke, ktorá sa tu 100x spomínala, máš presnú predlohu.
Odpovedať
@topfield tak dik
Odpovedať
@janol na stranke najdes presne tu prilohu
Odpovedať
@rado323f @romerot @jaycob nieco noveee?
Odpovedať
@hroma už len čakáme na € ale 60 dňová lehota tam je čiže to môže byt až do konca februára
Odpovedať
Mne ešte zatiaľ nič neprišlo. Volal som tam nejako tesne pred Vianocami a pani mi povedala ze je to u šéfa. Ze bud medzi sviatkami mi príde vyjadrenie alebo po sviatkoch. Počkám ešte týždeň a zavolám tam či sa to niekde na pošte nestratilo lebo naša pošta je úžasná v tomto.
Odpovedať
@rado323f aj ja stale cakam, tak to asi vsetko neposielali naraz.
Odpovedať
@romerot aj my.. Posielala som vzdanie sa odvolania.. Tak uvidime. V tom zozname sa vidite? https://www.mindop.sk/ministerstvo-1/...
Odpovedať
@hroma nie, buď som v tých zamietnutý, alebo rozpracovaných.
Odpovedať
@hroma Nevidím sa tam. Rozhodnutie mám doma už od 16.12.2020
Odpovedať
Profilova fotka
Voe mi niekto prosim v skratke vysvetlit o co tu ide? Staviame, dom a0, tep.cerpadlo thermia cca 10 000e. A mne povedali ze je to s dotaciou, ze to vybavuje predajca. Tak ako to teda je?
Odpovedať
@romerot @rado323f @hroma Len ziadnu paniku. To ja zoznam uspesnych ziadatelov z vyzvy N2.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?